Römer Safefix plus TT vs. Römer Safefix plus. Názory?

ivett
17. říj 2011

Přeji hezký den...

Mám na vás dotaz, chci koupit dceři autosedačku Römer SAFEFIX plus 9-18kg, s isofixem, a váhám mezi řadou Trendline a TT Highline...

Rozdíl mezi nimi je hlavně v systému isofix, Trendline má klasický isofix, co se zapíná pod sedák a má přídavnou opěrnou nohu, kterou zapřu v autě o podlahu, kdežto Highline má isofix, který se připíná jen pod sedák a má nějaký přídavný zadní pás, který nevím kam se upíná a nemá tedy tu přídavnou opěrnou nohu...

Máte některá zkušenost s typem sedačky Highline? (dělá se jen v kravičkové barvě a v biobavlně)

Vadí něčemu, že tam není ta přídavná opěrná noha? Všude řadu Highline vyzdvihují výše než je řada Trendline, předpokládám tedy, že má být v něčem lepší a rozdíl hlavní je tady v tom isofixu, jiný zásadní rozdíl jsem tam nenašla, budu ráda za každou zkušenost, chci ji objednat co nejdříve a právě se mi líbí nejvíc ta kravičková, jen nemáme zkušenost s tímto typem isofixu, máme u vajíčka ten klasický...

Díky za reakce...

ivett
autor
17. říj 2011

nikdo nic? tyhle sedačky mi přijdou jedny z nejprodávanějších, fakt se nenajde nikdo se zkušeností? 😒

mooncaa
17. říj 2011

@ivett Já teda objednávám Romera King plus. Highline, Trendline a Clasicline jsou druhy potahu, to se systémem upevnění nemá nic společného.
Co se týče systému upevnění v autě, tak to je něco jiného. Jeden je jen na pás, jeden jen na izofix a pak jsou různě kombinované a pod. Tomu už nerozumím. Máme neizofixové auto, takže kupujeme King plus, ale výše uvedené potahy tam máme všechny.

ivett
autor
17. říj 2011

@mooncaa aha, tak díky za upřesnění, to já třeba vůbec nevěděla, já to psala jak jsem to našla podle názvu, co se s čím rozlišuje jsem nevěděla...

a king plus je teda stejná jako ty ostatní? mám v tom zmatky...máme taky isofixové auto, ale kravičkovou jsem našla jen s tím beznohovým isofixem, jdu kouknout na tu king plus...

každopádně díky, zas jsem o něco chytřejší 😀

ivett
autor
17. říj 2011

no tak to je právě to, neisofixovou nechci a ta v kravičkové je, jsem se přehlídla a četla, že máte isofixové auto, tak že je kravička bez isofixu vím, ale s isofixem je jen s tím beznohovým a o tom právě chci nějaké info 😀

king plus je tedy sedačka na pásy
safefix plus je sedačka na isofix a pak je právě řada trendline - mnoho barev a isofix s opěrnou nohou a řada TT high line a ta je jen ve dvou provedeních (kravička a biobavlna) a má isofix bez opěrné nohy...takže ty dvě a rozdíly mezi něma + zkušenosti mě zajímají...

mooncaa
17. říj 2011

Römer King Plus je na upevnění do auta jen pomocí pásů.
Römer Duo Plus se dá upevnit isofixem nebo pomocí pásů.
Römer Safefix Plus se dá upevnit pomocí isofixu a opěrné nohy nebo pomocí pásů a opěrné nohy
Römer Safefix Plus TT se upevňuje pomocí isofixu a přídavného pásu. Tato sedačka nejde upevnit v autě, které nemá isofix (tj. jen pomocí pásů)

Ta poslední je prý bezpečnější a lepší než ta 3. s nohou, bo ta s nohou se třeba nedá použít v každěm autě, např. na prostředních sedadlech, které mají pod nohama "tunel". Ale nevýhoda té poslední je nemožnost použití v autě bez isofixu, je potřeba zjistit jaké auto mají babičky, či jiní příbuzní, kteří budou také vozit dítě v autě.

koukni sem, tu mají všechny kombinace:
http://www.spuntik.cz/autosedacky/autosedacky-9...[]=48

ivett
autor
17. říj 2011

@mooncaa jééé, tak super, takhle jsi mi to krásně rozepsala, díky moc, tak takhle jsem nad tím ještě nepřemýšlela...
co se auta týče, my isofix máme a vždycky předpokládám mít budeme, ostatní v rodině zatím isofix nemají, ale nevyučuju, že si nebudou kupovat jiná auta a hlavně, není nikdy problém nechat jim naše auto i se sedačkou a isofixem 😀 ale je to k zamyšlení, je fakt, že když to jde na obě varianty, tzn. i na pásy i na isofix, je to praktičtější, zase to ale nedám v autě všude...
ono není problém koupit pak jinou k babičkám do auta, ale to teď nehodlám řešit, málokdy s dcerou jede děda s babičkou sami, většinou vždcky s náma a jak říkám, nemám problém jim dát svoje nebo manželovo auto...

každopádně díky moc, už v tom mám trochu jasno...večer budu tlumočit manželovi 😀

mooncaa
17. říj 2011

@mooncaa Kráva je ve všech provedeních, jen asi ne třeba u všech prodejců:

tu je bez nohy: http://www.spuntik.cz/r-mer-safefix-plus-tt-hig...

a tu s nohou: http://www.spuntik.cz/r-mer-safefix-plus-high-l...

ivett
autor
17. říj 2011

@mooncaa ježiš ty jsi zlatá, no tak paráda...

mooncaa
17. říj 2011

@ivett Tak to jsem ráda, že jsem pomohla.