• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?

9. srpna 2013 
Zavinovat nebo nezavinovat?
Z jakeho materiálu zavinovačka?
Rychlozavinovačka, zavinovačka do autosedačky nebo klasika?
Zkušené maminky poraďte, co koupit?
30. lis 2006 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zavinovat, kvoli chrbtici..a radsej perinku, na zaciatok..

aj ja som bola taka, ze len zavinovacku, a perinku? no urcite! priznavam sa..ale fakt sa ti to zide, este take malinke, nema pevnu chrbticku, potrebuje perinku aspon 2 mesiace, my sme tak, a mozes nim,nou vselico, aj v noci, malo by spinkat oprete o postielku..je to lepsie,a ani nebude take vykrutene, ked mas malinke na rukach..a zavinovacku som pouzila ked sme sli k lekarovi, aj doteraz pouzivam uz ako deku..
30. lis 2006 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já si myslím, že určitě zavinovat, zavinovačka byla první, co jsem si koupila, když jsem byla těhotná...Materiál jsem měla fleece, protože dcera je narozená v zimě, takže určitě teplý materiál, měla jsem klasický čtverec se suchými zipy a stačilo nám to i do auta...vždycky jsme trošku v autě zatopili. Ale každý si to rozhodne sám, podle svých potřeb...Já bych první tři měsíce bez zavinovačky a gym.míče nevydržela, pokaždé jsme musely uspávat, tak že malá byla na pevno utažená v zavinovačce a uskákat jí k spánku na míči...První měsíce jsme měly problémy se spaním a bolením bříška, tak nic jiného nezabíralo. Ale zavinovačku si myslím určitě, ty první měsíce to miminku připomíná stísněný prostor v bříšku, tak se cítí více v bezpečí...dávali jsme jí v zavinovačce i do postýlky a když jsme věděli, že spinká, tak jsme jí trošku povolili...myslím, že tento způsob jsem vyčetla z nějaké chytré literatury... :slight_smile:
30. lis 2006 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojcek ja som davala oboje ale priznam sa ze je lepsie davat zo zaciatku perinku aj ked moja mala ma chrbticu v poriadku!!!!a do autosedacky bez perinky nebola by dobre priputana!!!!!!!!!!to mam tiez odskusane a doporucuje sa odviest si mimi z porodnice domov vo vajicku!!!!!!!!!
30. lis 2006 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mitinka to je pravda.. ja som ju mala na rukach, a vo fusaku do 2 mesiacov..vo vajicku sa mi zdala taka utopena, vykrivena.. :grinning: ..ale potom som ju zacala davat aj s perinkou do vajicka, a bolo po probleme :sunglasses: ..
30. lis 2006 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky...
Mám dotaz...jakmyslíte tu peřinku?Já myslela že hned od začátku budu používat jen zavinovačku.Díky za odpověd´
30. lis 2006 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak ako u floowy som aj ja prvú vec kúpila zavinovačku,lebo perinku mi požičala moja krsná.Ale mne lepšie vyhovovola perinka a to preto,lebo bola pevnejšia a zavinovačka bola voľná a veľká.Sú veľmi potrebné tieto veci hlavne na tú chrbticu.Ja perinky odporučujem :slight_smile:
30. lis 2006 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky by mě zajímalo jako Lucias, co myslíte tou peřinkou. Jsem trochu mimo. :confused:
30. lis 2006 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nechápete čo je to perinka,alebo čomu nechápete?Perinka je niečo podobné ako zavinovačka,len je to pevnejšie,tiež to dostať v detských obchodíkoch.
30. lis 2006 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je nějaký speciální slovenský název, ne? U nás seženu tak maximálně zavinovačku, rychlozavinovačku a spací pytel.
30. lis 2006 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vero...taky moc nechápu co je to ta peřinka?Asi to bude jen ten název :frowning2:
30. lis 2006 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u vás to bude zavinovačka je to večšinou bielej farby a používali to ešte aj naše staré mami a rýchlozavinovačky tie su pestrofarebné a neskor sa dajú použiť ako prikrývky?
30. lis 2006 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samuelko....máš ji někde v albíčku na fotce?
30. lis 2006 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samuelko, asi tak to bude. :grinning: Já plánuju rychlozavinovačku.
30. lis 2006 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám aj perinku aj rýchlozavinovačku, perinka je biela a rýchlozavinovačka žltá.Sú v prvom albume..
30. lis 2006 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsem koukala,jde asi jen o název. :wink:
30. lis 2006 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak super,som rada,že sme sa pochopili. :slight_smile:
30. lis 2006 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
samuelko..ta cestina, co?..to poznam, ked som studovala v brne..

baby, to je klasicke zavinovani..co pouzivali este nase maminy.. :grinning: ..esteze mame teba, samuelko..tie fotky dost pomozu v komunikacii..my cechom rozumieme, ale oni nam nie..a prazaci nerozumeju zas moravakom, a naopak..to bolo teda..ale nebanujem roky stravene tam, studiom.. :sunglasses:
30. lis 2006 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja bych spis rekla ach ta slovenstina... co to ma za logiku nazyvat perinkou neco co neobsahuje zadne peri? :P
Slovenky nic ve zlem ja mam slovencinu rada....
30. lis 2006 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
sorathia - perinka obsahuje perie ,moja aspoň áno :slight_smile: unás sa zato volá perinka.Ani ja to nevravím v zlom :slight_smile:
30. lis 2006 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
samuelko, tak to sme zas my cesky ztracene....ja uz zas nevim co tota perinka je :slight_smile:) ach jo
No uz sem napsala manzelovi (on je Slovak) tak mi to snaaad nazorne vysvetli... ale jinak zubrienky, cucoriedky, paplony, olovranty a spol zvladam dobre ;))
30. lis 2006 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holčiny, tak vás tu čtu, myslela jsem že v tommám celkem jasno, ale teď jsem z toho mimoň :grinning: :grinning: a vůbec nevím kde jsem.. :grinning:
30. lis 2006 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
a to ta perinka, to je robene na sposob zavinovania tiez?
a toto je perinka ci zavinovacka? sak to vyzera, ze to ma perie vo vnutri nie?
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=274759&vReferer=%2Fphotos%2Fsamuelko
30. lis 2006 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro nás češky to je rychlozavinovačka :wink:
30. lis 2006 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tohle bych brala jako zavinovačku, protože s emi to zdá takový naducanější a pevnější........... :grinning:
30. lis 2006 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u mne to je rychlozavinovacka klasicka na suchac - podle mne rychlo = nic se tam nezavazuje na maslicky a funguje to cele na suchy zip.
30. lis 2006 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Moja vlastna skusenosť a prediskutovaná s pediatrami a detskými sestrami, aj zahraničná literetúra - jednoznačne zavinovať do klasickej zavinovačky. Jednak novorodenec namá dobrú termoreguláciu a poterbuje svoju stálu mikroklímu, potom sa lepšie chytá a výborne sa v tom mimi nakojí, aj ja ako mamina som sa cítila istejšia. Malý lepšie spinkal a hlavne keď bol veľi nekľudný a uplakaný( čo bývalo málo), an bol napapaný a prebalený a nebolelo ho bruško, tak som mu zavinula aj ručky k telíčku a za chvíľočku bol kľud. Je to preto, lebo v maternici boli zvyknutí na maý priestor - teda pocit istoty a bezpečia a jednoducho si potom nevedia dať rady s tým veľkým priestorom okolo seba.
Rýchlozavinovačka sa mi neosvedčila, mala som 3 klasické na zaviazanie. A perinka je v podstate zavinovačka na viazanie, ale štvorcová.
30. lis 2006 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak jak píšeš Soro...to je i má představa.
30. lis 2006 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte som zabudla - rychlozavinovačky som mala 2, ale použila som ich cca 5x, sucháče sa rozopínajú, proste viazanie je lepšie - lepšie dieťatko fixuje.Malého som do zavinovačky dávala cca 3 mes., na kojenie a na noc aj dlhšie. Teraz máme 15 mes :sweat_smile:
30. lis 2006 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano musko to som sa snažila vysvetliť aj ja :slight_smile: U nás perinka sa skladá z dvoch častí z vložky a z poťahu tak isto ako klasické paplóny,no a vtej vložke je perie. :slight_smile:
30. lis 2006 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojček. Presne tak, akurát je dnes problém s tou alergiou na perie - ale inak je to pevné a deťom je tam dobre :grinning:
30. lis 2006 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
1 2 3 ... 5
Tvůj příspěvek