Z vajíčka do autosedačky, kdy?

simona2103
14. bře 2018

Kdy jste přenesli deti do autosedaček? Vím, ze vajíčko je do 9kg, ale uz nam je pomalu maly na délku, dcera ma 7,5 kg v 10 měsících. Nevim, zda je bezpečně uz dat autosedačky, kdyz je az od 9 kg...

kac_kac
14. bře 2018

Vajíčko je až do 13ti kilo. Pokud z něj čouhají dítku nožičky tak nevadí, nesmí koukat hlavička. Dou autosedačky která se dává do auta po směru jízdy je vhodné děti dávat co nejpozději. přeci jen hlavička je oproti tělu ještě dost velká a těžká a při případném nárazu je o mnoho bezpečnější sedět proti směru.

simona2103
autor
14. bře 2018

@kac_kac dekuji. Hlavička nekouka, jen ty nozky

kac_kac
14. bře 2018

@simona2103 Tak to má ještě čas 😉
Vozila jsem ve vajíčku ročního 80cm chlapáka s 11 kily. Jen už ta sedačka zůstávala nastálo v autě. Se synáčkem jsem jí prostě neunesla 😀

priefi
14. bře 2018

@simona2103 my meli vajicko do 13kg a vydrzela nam do 20m. Kdyz tak porid as protismeru jizdy, nebo pak cybex s pultem. My jsme z maxicosi presli do romeru king II, ale prcek uz ma skoro 13kg a 21m

svetluska17
14. bře 2018

Ahoj, my dali malou nedávno do autosedačky ale vajíčko furt vozím v kufru když jedem k dr. na přenesení..asi od toho 10 měsíce jsme ji tam dali.. ted měla 9 kg.. bála sem se ale je v ní spokojená a vidí i na mě a já na ni v zrcátku 🙂

evaaskalova
14. bře 2018

Ne kazdy vajicko je do 13kg. My meli jen do 10ti. Vetsina autosedacek na "sedici" deti je od 9kg a maji se pouzivat hlavne tehdy, kdy dite samostatne sedi 🙂

ronja55
14. bře 2018

syn má 8,5 kg a 72 cm je mu 5 měsíců. Koupili jsme mu už autosedačku o-18kg, je v ní spokojený, ve vajíčka už se mačkal...

absintka19
14. bře 2018

@simona2103 davala bych do vetsi az bude stabilne sedet a pokud ji netrci hlavicka a splnuje i limit vahy tak bych se nebala. Nas prcek sedi stabilne sam od 8m. Takze je to na bas a ditku.

bekyc
14. bře 2018

Synovi bylo vajíčko malé v 7 měsících (ne na dýlku, ale spíš mu tam už bylo těsno), jako většina dětí ještě neseděl tak jsme koupili protisměrnou polohovací sedačku. Buď bych to řešila takto, ale jestli ještě nekouká hlavička, tak nespěchejte.

amoretspes
14. bře 2018

Pozor hlavně na pásy vajíčka mají být max ve výšce ramínka když je níže,jr nutno sedačku vyměnit.Nas případ- nad hlavou rezerva,vahobe rezerva,ale pásy na už lehce pod ramínky.

marcelapaskova
18. bře 2018

Lukaskovi bude za deeset dni devet mesicu. Ma uz pres devet kilo. Dali jsme ho o vikendu poprve do normalni sedacky. Mame maxi cosi priori. Ma nastavitelne polohy, takze v nem skoro lezi - takze jako uplne v klidu a mnohem lepsi nez ve vajicku, mnohem bezepcnejsi. Stejne jsme to delali s prvnim synem.