Cesta do Švýcarska. Jde pro mimi vyhotovit povolení?

lenulinka00
18. kvě 2011

Mám takovou otázku, chceme jet do Švýcarska a rádi by jsme s sebou vzali naše dvouměsíční mimi, ale jak jsme zjišťovali je těžké obstarat mu doklady, nejde už připsat na občanku a ani na pas. A vydání jeho vlastního pasu tvá cca 3 týdny a to je pro nás moc dlouhá doba. Nelze vyhotovit jen nějaké povolení, které by mělo platnost třeba na týden?? Mockrát děkuji za odpovědi.

hamma
18. kvě 2011

Ahoj, na občanku i pas ještě přidat jde, ale trvá to ještě dýl, než výroba pasu. Existuje i tzv. "bleskový pas" - bez biometrických údajů, který ti vydají dřív (stojí teda víc) prý snad i do 24 hodin. Chtělo by to ale zajít na nějaký větší městský úřad.

pattie
18. kvě 2011

@lenulinka00 jakto, že nejde připsta dítě do pasu?? Na OP s ním vycestovat nemůžeš, ale nechápu, proč nejde ten pas. Mě tam synka připisovali teď v květnu, bylo to do druhého pracovního dne (Praha)....

pavcza
18. kvě 2011

Já teď taky zjišťovala pasy a do 30.6.11 ještě děti připisujou do pasu a na to připsání může cestovat až do 30.6.2012. Po 1.7.11 už musí mít jen vlastní pas, kde je třeba počkat na osvědčení o státním občanství, což dobu k vydání pasu prodlužuje. Jinak u nás na magistrátu mají termín pro vydání dětského pasu do 15 dní, dospělý do 30 dnů, já si nechala udělat svůj a připsání a řekli mi do 3 týdnů, takže i ten dětský by mohl být dřív než 15. A to osvědčení tedy trvá taky cca 2-3 týdny. Ten bleskový pas dělají u dospělých, jestli i u dětí nevim. Jinak na připsání v občance mi řekli, že je nedostačující, ale vim od sousedky, že spousta maminek tak jezdí do zahraničí, jedna dokonce letěla letadlem do Holandska s dítětem na občanku a prošli na letišti v pohodě, tak nevim, ale neriskovala bych to. Ale jestli máš platný pas ty, tak by ti ještě měli dítě do druhýho úředního dne připsat za 50,- a sebou vzít rodný list dítěte.