Cestování letadlem v těhotenství a výhody na letišti

radu98
12. bře 2019

Ahojky maminky,

v čtvrtek odlétáme na Mauricius a ráda bych se vás zeptala jestli jste některá letěla s KLM popř. jestli vám před letem dali třeba sedadlo blíže k záchodu nebo alespoň do uličky a jestli na letišti jsou nějaké výhody (např. abych u odbavení nemusela stát půl hodiny, když už 10 minut je na moje záda se zaraženým bederním obratlem dost).
Děkujuuu 🙂

ah1234
12. bře 2019

Nechapem tvoje otazky - ake sedadlo dostanes si u lepsich spolocnosti mozes zvolit podla dostupnosti cez online check-in alebo na mieste sa popytat co zostalo. Odbavovanie zavazadel ma predsa kazda letecka spolocnost zvlast, takze si vystojis rad jak vzdy - proste dalsi ludia pred tebou tiez letia tou istou spolocnostou na Mauricius, tak preco by si TY mala byt nejako zvyhodnovala ? ;) vacsina spolocnosti ma priority sluzby pre ludi, co letie trebars 1.triedou alebo si priority zaplatia a potom stat rad nemusis. Pri bezpecnostnej kontrole je to jedno, to nezalezi na spolocnosti, ale na letisku a to ta nijako zvyhodnovat nebude len preto, ze letis na Mauricius. Letiska vseobecne nezvyhodnuju ludi, co letia nejakou spolocnostou, platis rovnake podpatky ako kazdy, max moze mat tvoja letecka spolocnost nejaky special kutik, ktory si oni prenajmu pre pohodlie svojich klientov

radu98
autor
12. bře 2019

@ah1234 Zapoměla jsem dodat že letím jako těhotná a jestli se na těhulky nějak bere ohled 🙂

gruyerre
12. bře 2019

@radu98 co já vím, tak nebere

ah1234
12. bře 2019

@radu98 nie, ja som letela 3x pocas tehotenstva a nikoho to nezaujima. Uprimne povedane, ja by som ani necakala extra sluzby, je to na tvoju zodpovednost, ze letis.

pabka
12. bře 2019

@radu98 letěla jsem těhotná několikrát, jednou v pozdějším měsíci těhotenství mě chtěli pustit jako první do letadla, nechtěla jsem.
Koukám jsi v 15tt, to už nevydrzis stát ve frontě? Jak potom zvládneš let a celou dovolenou?

makronka222
12. bře 2019

Ohled maji jen na ZP nebo maji prednost deti, kdyz cestuji samy s doprovodem od letiste. Stary lidi, mimina taky museji cekat frontu, museji to vydrzet. Si sedni na kufr ve fronte, nevim jak jinak poradit. Letis snad s nekym, tak si sedni na zidli a chlap at vycka frontu. Nemocna nejsi... pokud jsi 15tt tak to je jeste prd:D co cekas za privilegia?

mona91
12. bře 2019

Moc nelitam ale od sestry co lítá pravidelně pracovně co vím tak na těhotné se extra ohledy neberou, když ti není dobře nemáš co lézt do letadla... kor v 15tt to ještě na většině není ani videt. Letadlo není tak veliké aby jsi musela mít bliz sedadlo k WC, pokud to bylo prani tak sis měla za sedadlo připlatit. Ve frontě na odbavení té max někdo muže ze slušnosti pustit před sebe ale to je asi vše. Vím ze pak hodně společnosti se chova jinak k matkám už s detma a kocarkama, na odbavení mají vlastní frontu a jdou mezi pevnina aby se stihli schovat kočárky do zavazadlového prostoru. Já osobně když jsem byla ve 14tt měli jsme letět na dovolenou s manželem nakonec za nás letěli rodiče protože to proste neslo. Těhotenství není nemoc.

malanoha
12. bře 2019

Vetsinou, kdyz zrovna neprijdes mezi poslednimi, si muzes u přepážky rict, jake mas prani na umisteni sedadla a kdyz je to trochu mozne, tak ti vyhovi. Ohledy ve fronte se berou pouze na hendikepovane a rodiny s malymi detmi. Ty mivaji svoji vlastni prepazku. Na 15tt nikdo rozhodne ohledy brat nebude. Jedine tam byt ve velkem predstihu a nacpat se k prepazce co nejdriv, nic lepsiho asi nevymyslis...

malanoha
12. bře 2019

@makronka222 U odbaveni zavazadel musi kazdy fyzicky byt, takze jenom partner/spolucestující vystat frontu sam za ni nemuze.

malanoha
12. bře 2019

https://www.prg.aero/private-check-in-service Pokud chces mit zakladatelko pohodli a vyhnout se fronte, tak si muzes na letisti priplatit privatni odbaveni.

ah1234
12. bře 2019

@malanoha pani môže celý cas sediet na kavicke a dôjsť až keď budú na rade. Tak to robím ja aj netehotna lebo sa mi nechce stat v rade :D ve fronte naozaj byť nemusi

kos_atka
12. bře 2019

Zavolej na leteckou společnost a zeptej se jich na možnosti Minimálně to dávají do poznámky a když mohou, tak tě usadí lépe (pokud to nejde přes check-in nebo ti to nevyjde - vyvolávají pak před nástupem do letadla a dělají změny). Já to tak dělala kvůli problémům se žílama - potřebovala jsem sedět v uličce a během letu chodit. Co se týče nástupu do letadla, tak tam k tomu neni důvod - nastup mezi posledníma nebo ať doprovod stojí frontu od začátku a pak se jen přidej.

makronka222
12. bře 2019

@malanoha no vzdyt tak jsem to myslela, starej pocka frontu s kuframa, ona bude sedet nekde na blizku, pak na ni mavne, jednoduchy, ne?

radu98
autor
12. bře 2019

@pabka když jsem si na webu hledala, na co nesmím do letadla zapomenout, tak tam psali i o tom, že na Ruzyni si můžete jako těhotná počkat zdarma ve VIP salónku a že můžete využít fast-track. Moc se mi to nezdálo, tak mě zajímalo, jestli někdo tuto zkušenost má. Ne nemocná nejsem, ale mám zapadlý bederní obratel, který už před těhotenstvím byl problém, ale kvůli obratlu nebudu rušit něco tak úžasného jako je těhotenství. Lékař mi dlouhé plavání v moři a pomalé procházky doporučil, že to může jedině pomoci. 🙂 dřív to tak hrozny nebylo, ale od tý doby, co mi tak rapidně narostla prsa a lehce břicho je to jak kdybych vážila tunu 😂

zuzineckah
12. bře 2019

@radu98 v Praze to jde rychle, nemusíš se hroutit. My letěli s Emirates a v Dubaji jsme přesedali do A380, to byl teprve mazec, když se 500 lidi boardovalo na palubu... Predpokladam, ze vy mate přestup v AMS na Schiphol, když letíte s KLM, tak mrkni, co za letadlo mate. Pokud to není A380, tak fronta bude standardní. Neřešila bych to. Těš se na Maur👍Nebo si obstarejte Priority Pass.

westie
12. bře 2019

@radu98 Osobne zkusenost nemam, ale doporucila bych zkusit nasledujici:
- pres webovky aerolinek se zkusit odbavit online a rovnou si tam vybrat misto, pokud to umoznuji - usetris nejaky cas u prepazky na odbaveni
- zavolat si na letiste a zjistit, zda plati ty sluzby pro tehotne a jak a kde to nahlasit
- pokud to neni zdarma, zkusit si zjistit, kolik v Praze stoji vyuziti fast-track a pobyt ve VIP salonku - videla jsem nekde reklamy a castku si z hlavy nepamatuju, ale neprisla mi tak strasna - salonek ma nespocet vyhod a je to tam docela pohodlne

pabka
12. bře 2019

@radu98 mě tedy zrovna čekání v Praze nepřijde nijak hrozne, odbavení, chvilka projít, dat si kafe a letí se. Mezi prvními jsem nastoupit do letadla nechtěla, jelikož mi přijde horší sedět v letadle a čekat, než všichni nastoupí, než být v klidu na letišti a naopak nastoupit mezi posledními. V druhem těhotenství jsme pak čekání trávili v dětském koutku s první dcerou, to uteklo ještě rychleji.
Nevím, je to asi tím, ze jsem v těhotenství žádné výhody nečekala a nevyuzila nikdy nikde, přijde mi, ze jsou vždy lidé, co je potřebují víc a těhotenství neberu jako důvod k nim. Každý to má ale jinak no.

saminomimino
13. bře 2019

@radu98 to je myšleno vážně??nebo vtip,pokud nezvládás létat těhotná tak tam nelez,oni si na letisti z každé tehule nesednou na prdel,v letadle dostaneš sedadlo jaká té zvolí,pokud chceš komfort příplatek si ,když už musí těhotná lítat ověř si možnosti pro komfort u let.spolecnosti

zuzineckah
13. bře 2019

@westie my třeba máme salonek Erste zdarma, protože jsme klienti. Vč. Priority Passu. Ale když bereme někoho dalšího, kdo klientem není, případně děti, tak za každého 600,-. Podle mě to je cena přiměřená, v salonku k dispozici vše, takže my ho vždycky naplno využijeme. Odbaví nás tam, takže žádná fronta. Z něj rovnou ku gateu👍

luciebx
13. bře 2019

Těhotenství není nemoc nebo období kdy se z tebe někde posadi na zadek. Pokud si nepriplatíš budeš braná jako každá jiná osoba. Nevím co chceš teda. To by takhle na letišti museli jednat s každou druhou jako s královnou. Chovej se normálně najdi záchod jdi před nástupem jelikož jít curat během letu je umění nepočurat si nohy. A pokud budeš mít štěstí ze osoba před tebou ten záchod nepomočila vyhrál si v loterii

michaela___
14. bře 2019

Miluji tyto dotazy na internetu, přitom se staří podívat na oficiální stránky letecké společnosti. 😉 Běžně letecké společnosti nabízejí přednostní nástup pro rodiny s dětmi nebo komukoli, kdo si připlatí. A co se sedadel týče, pro matky s dětmi, handicapované atp bývají vyhrazená místa, ostatní (tudíž i těhotné) si mohou připlatit a sedadlo si vybrat.
Takže se podívej na oficiální web KLM, případně si zavolej na letiště, kde ti řeknou 100% co a jak.

jitulhonza
19. kvě 2019

@mona91 Ahoj 😊 můžu se zeptat? Dovolenou jste měly přes CK? Jak nejpozději šlo přebukovat tedy udělat výměnu Vás za rodiče? Jsem krátce těhotná a už máme zaplacenou Mallorcu na srpen počítám, že já určitě nepoletím 😔 tak mě zajímá do kdy jde udělat výměna...

radu98
autor
19. kvě 2019

@jitulhonza tuším že to jde za poplatek za přepis letenek 🙂 doporučuji zavolat přímo na společnost od které to máte

mona91
19. kvě 2019

@jitulhonza měli jsme to přes CK fischer a tam to šlo nejdyl týden před odletem. V hotelu přejmenování neproběhlo ale problém tam nebyl. Šlo hlavně o letenky. A platili jsme 1000 za osobu

jitulhonza
20. kvě 2019

@mona91 díky 😉😊..

jitulhonza
20. kvě 2019

@radu98 díky 😉😊