Cestování pouze s palubním kufrem

ivankarich
10. led 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda už jste někdo cestoval letadlem pouze s palubním kufrem, chtěla bych požádat o pomoc s výběrem jaké pořídit, protože takto cestuji prvně a nevím ani jak společnosti, co dovolí. Bude někdo tak hodný a dá rady? 🙂

bayt
10. led 2019

Jestli letíte s Ryanair, tak ti dovolí v základu tak možná psaníčko :D

ivankarich
autor
10. led 2019

nn tam letím s United air. a na zpět s Lufthansou 🙂

bayt
10. led 2019

@ivankarich Aha, tak to si budeš muset na jejich webu vyhledat, jaké rozměry a váhu povolují. Většinou je nejmenší rozměr kufru 25 cm. A největší okolo 50 cm.

ivankarich
autor
10. led 2019

@bayt No já už po těch rozměrech koukala, ale u obou společností se to rozchází a když takhle poletím někam častěji tak přeci nemůžu furt kupovat nové zavazadlo, podle jejich centimetrů, když se nedokáží shodnout na jedné. Tak by mě zajímalo jak moc se to hrotí, s tím zkušenosti právě nemám.

bayt
10. led 2019

@ivankarich U nízkonákladovek se to hrotí hodně, mají na to klece, do který ti to šoupnou, a běda, jak se to tam nevejde...pokud chceš univerzální kufřík, budeš muset vzít nějaký logicky co nejmenší. Ryanair te´d zavedl nejmenší rozměr u kufru jen 20 cm. Myslím, že ti jsou nejhorší, tak se mrkni na jejich rozměry a vyber dle toho.

kittyy17
10. led 2019

My jsme letěli s Ryanair, měli jsme každý příruční zavazadlo malý kufr, stačilo na věci na týden. Mají takový rámeček, do kterého ten kufr musí vejít, ale moc ho nevyužívají, pokud pohledem vidí, že zavazadlo odpovídá přibližně...
Mám 55x33x20 cm

martinka_33
10. led 2019

@bayt jojo, taky jsem s nima párkrát letěla 😃 Ale dobrý je, že si člověk může cokoliv obléct na sebe, takže jsem krosnu vždycky zmenšila na požadovanou velikost, věci, co se do ní nevešly jsem si oblíkla a v letadle je zase nacpala do krosny, tam už to nikdo nezkoumal, že se zvětšila 😃

kittyy17
10. led 2019

Má zip na rozšíření zavazadla, v létě jsme byli s napěchovanými kufry s Ryanair a úplně v pohodě, nic nemerili. Před šesti lety jsme se vraceli z Londýna, a jednu romskou rodinku s kufry nepustili do letadla. Ty jejich kufry překročily rozměr o deset centimetrů... Ale my jsme nikdy problém neměli ani jsme jindy nezažili

ivankarich
autor
10. led 2019

Super díky za zkušenosti, no já mám vybraný kufr, ale ten mi právě u United překračuje šířku o 1 cm, tak nevím jestli to hrotit :D

kittyy17
10. led 2019

@ivankarich já bych to riskla a vzala ho. Oni mají správný rozměr v oku, rozhodně nenutí každého cpat kufr do rámečku. To by odbavovali frontu půl dne...

ivankarich
autor
10. led 2019

@kittyy17 jáj sem v tomhle hrozná, vím že bch to měla řešit prakticky, ale když za to vyhazuju peníze tak chci aby se mi to i líbilo :D ..jo a ještě dotaz, asi je lepší skořepinový kufr než látkový, že?

kittyy17
10. led 2019

@ivankarich při posledním letu nám příruční kufry odbavilo, naložili na vozík a dali do zavazadlového prostoru. Vzhledem k tomu, jak s tím házeli, by skořepinový nevydržel. Mám látkový, obyčejný a praktický, a nebyl moc drahý 😉

ivankarich
autor
10. led 2019

@kittyy17 jenže mě ho odbavovat nebudou mám ho sebou do letadla. Četla jsem, že právě u látkových se dá daleko víc přešvihnout ta velikost, než u těch tvrdých. Ten co mám vybraný je z polykarbonátu, tak to snad by prasknout nemělo🙂

kittyy17
10. led 2019

@ivankarich v červnu jsme letěli s Ryanair do Španělska. Při obou cestách si paní obešla frontu, v ruce měla nálepky, a lepila kufry, ani se neptala... A ty označené rovnou odebírali na vozík... Ono v tom letadle moc místa na kufry není, a když se ti nevejde do toho pidiprostoru nad hlavou, protože někdo ho zaplní dřív než ty, musíš ho mít pod nohama, a tam není místo vůbec...

ivankarich
autor
10. led 2019

@kittyy17 počkej to snad nee, já si tam chci dát věci co si třeba v letadle budu chtít vyndat, u těch letenek odbavení nemám :-O a jako říkala jsem si že v Chicagu vzhledem ke 2hod na přestup to bude super 🙂 achjooo...

bayt
10. led 2019

@ivankarich vetsinou maji ty klece cca o 2 cm vetsi

bayt
10. led 2019

@kittyy17 No to je ale specialita Ryanair...muzes si to vzit nahoru, ale jen kdyz mas lepsi letenky nebo s priplatkem.

dura175
10. led 2019

@ivankarich Někdy dovolí odbavit i příruční zavazadlo, typicky na na kratších business letech, kde s příručákem letí většina pasažérů a na palubě není místo. Jinak já mám zkušenost, že "normální" letecké společnosti povolí kufr a navíc kabelku nebo menší batůžek.
My máme jako příruční textilní, který na sobě měl cedulku "cabin size". A jak psaly holky, je to specialita hlavně nízkonákladovek, u jiných společností jsem se nesetkala, že by zavazadlo přeměřovali, max ho zvážili.

makronka222
10. led 2019

Litala jsem s nizkonakladovkama porad. Mela jsem klasickej prirucak na koleckach. Vzdycky se vsude vesel, extra to kontroluji akorat na nasem letisti, jinde mi nekontrolovali cestou zpet ani op, natoz velikost kufru

konidana
11. led 2019

@ivankarich pakmusis byt na letisti brzo a nastupovar mezi prvnimi. Kdyz je letadlo plne tak fakt vybiraji vetsi palubni zavazadla a zdarma je odbavi do zavazadloveho prostoru. Ja na palubu mam radsi batoh, ten se spíš nekam vmackne a hlavne ho většinou mam prave pod nohama a muzu tak v nem kdykoli hrabat.

lufy
11. led 2019

Já mám dobrou zkušenost s příručním kufrem z Ikea. Je skladný, lehký a tím, že se dá rozložit, vleze se pod postel nebo do skříně. A protože nemá pevnou skořápku, tak se vleze do každého rámu jakékoli společnosti (dá se zmáčknout) - ještě se mi nestalo, že by ho někdo neakceptoval - a to jsou některé nízkonákladovky hodně přísné. Takže můžu jen doporučit.

budouci_maminka
25. led 2019

Nejlepší pro tyhle časté nizkonakladove lety je zvětšovaci batoh. S nikým se nehadas o cm, kdyžtak to paskama na batohu stahnes do požadované velikosti, když potřebuješ narves tam spoustu věcí i bundu když počasí v priletove destinací je výrazně rozdílné. A když si z dovci vezes hodně suvenyru tak si nemusis kupovat nové zavazadlo jen ho zvetsis a pošleš do podpalubi. My máme takhle batohy + skorepinove kufry od samsonite. Prudeni ohledně cm je specialitka ryanair a wizzair, u ostatních jsem to nezaregistrovala.