Cestovanie vlakom s polročným dieťaťom, máte skúsenosť?

moncici9992
25. říj 2016

Ahojte maminky mate skusenosti s dlhsim cestovanim s vasimi pol rocnymi ratolestami vo vlaku? Vie niekto ako to je s kocikmy ked cestujeme na slovensko spolocnostou Regio jet? Abo viete my poradit ako najlepsie cestovat Vlakom?

olusik87
25. říj 2016

Zdravím. Ja cestovala s detmi keď mali i menej, ale boli este kupeckove vozne , co bolo super. Kociar si myslím , že nie je problem , maju nato vyhradene miesta.

makronka222
25. říj 2016

Ano, jsou to mista pro invalidy, nebo i dalsi mista kde si musis sklopit sedacky jako treba v buse, tam pak je prostoru na kocar hafo.

alicam
25. říj 2016

V prepravných podmienkach majú kde a ako voziť kočík, vačšinou teda na miestach pre bicykle. Ja som cestovala aj s menším v šátku, neskor nosítku, išli sme cez spánok a nebol problém. To skor teraz ako behá, cez deň moc nespí a začína mať svoju hlavu. Ale mám to len na 2 hodinky s 1 prestupom, takže ešte pohoda 🙂

evicka381
26. říj 2016

Já jsem využívala Pendolino. Ve 4. a v 5. (možná v 5. a 6.) voze je místo, které je samostatné a je za dvojsedačkou, takže jsem měla hned vedle svého místa volno pro kočárek a nemohla jsem si to vynachválit. Navíc, když je volno na invalidech, tak tam je místa pro kočárek habaděj. Další vlak dobrý pro kočárek je Leo express, tam jich je víc. S Regiem nemám zkušenosti, ale myslím si, že tam budeš muset mít kočárek složený. Takhle jsem s prckem cestovala 1 - 2x za měsíc na trase Praha-Ostrava 🙂

kika_21
26. říj 2016

@evicka381 Složený? A dítě kde?

moncici9992
autor
26. říj 2016

@evicka381 dakujem za skusenost.urcite porozmyslam nad timito moznostami.

darkwitch
27. říj 2016

nevím kam potřebuješ jet, ale Prahu a Rakousko spojuje ještě railjet což je tip vlaku, ve kterém je jeden vagon pro cestování s dětmi, jsou tam místa na kočárek, přebalovací pult a pro větší děti televize s pohádkou a nějaká hra na stolcích

jinak já jsem malou v tomhle věku měla v manduce když jsem jela na delší cestu, ona ještě dost velkou část cesty prospala nebo se kojila 🙂

ivpad
27. říj 2016

Ahoj, já akorát cestovala 2 týdny z5 s 5ti měsíčním miminkem. Pha-Ostrava Pendolínem. Dali nás na invalidy, měli tam volno, tak to bylo super.

moncici9992
autor
1. lis 2016

@darkwitch my se chystame jet na slovensko cesta trva 6-8hod.ja sem se divala ze aj spolocnost regiojet ma take kupe podobne no to skor pre deti od 2 let.☺