Cestovanie autom v treťom trimestri

nataaliac
25. říj 2016

maminky, chcela by som sa s Vami poradiť, aké máte skúsenosti s cestovaním vo vyššom štádiu tehotenstva?
Rada by som išla domov na Vianoce na Slovensko no to už budem v cca 3 tyzdne pred plánovaným porodom, termín mám 20.1.
Je to viac ako 600 km a obávam sa trochu tej cesty. Moj Ginekológ cestovanie rezolútne odmieta, ale to mi zakazoval aj cestovanie v lete na dovolenku, ked som bola uplne OK 🙂
Viete mi poradiť? Aké máte skúsenosti?

j.a.n.i
25. říj 2016

@nataaliac Já jezdila v těhotenství autem až do porodu, s prvním jsem se i odvezla do porodnice, ale tedy 600km bych já osobně jela vlakem i jako netěhotná, natož těhotná.

jaja01k
25. říj 2016

@nataaliac Kratší cesty jsem jezdila až do konce. Ještě 12 hodin před porodem jsem se bez problémů odvezla na kontrolu do porodnice a domů 🙂 Ale 600 km? Ani náhodou. Měsíc a půl před porodem jsme jeli na Vánoce k rodině 400 km a myslela jsem, že to nepřežiju. Bolely mě záda, že se to nedalo vydržet, břicho mě tlačilo, mimino brutálně kopalo. Když jsme tam konečně dojeli, se zastávkami maximálně po půl hodině, protože déle jsem v autě sedět nevydržela, tak jsem se při představě zpáteční cesty rozbrečela. Fakt to byla hrůza a to jsem měla jinak celé těhotenství naprosto bezproblémové a cítila jsem se skvěle.

nataaliac
autor
25. říj 2016

je pravda že uz teraz mam problém so sedením a vsetko ma boli 😔
mne skor ide o to či to nemože byť nebezpečné. Čiže keď cestovať takú diaľku skor vlakom?

achjonetusim
25. říj 2016

@nataaliac Proč ti to gynekolog nedoporučuje, jsi v rizikovém těhotenství? Já jsem do 8.měsíce často cestovala, kolikrát i 1200km autem a dobrý. Častý přestávky, pár dřepů a proběhnout se kolem auta, nohy na chvilku nahoru... jde to. Ono stejně furt stavíš jak tě tlačí močák, pořád se ti chce na WC 😀

mika251
25. říj 2016

@nataaliac nebezpečné to nie je, pokiaľ budeš sedieť pohodlne, vezmeš si tehotenský bezpečnostný pás a budeš robiť časté prestávky, kde sa trošku prejdeš a natiahneš, tak to bude bez problémov.
Jediné, čoho by som sa bála je, že by som na Slovensku začala predčasne rodiť 🙂 Slovenské pôrodnice sú sto rokov za opicami (a to hovorím ako Slovenka, takže sa snáď nikto neurazí 🙂 ).

Inak, ja som šoférovala až do pôrodu - bývame skoro 40 kilometrov od Brna a jazdila som sama na monitory, nakupovať, kamkoľvek. Je dobré byť opatrný, ale nie je nutné sa pokakať od strachu len z principu 🙂

lajla
25. říj 2016

Nebezpečné to není, sem tam během jízdy rozproudit nohy...pokud by Vám nevadilo eventuálně rodit tam, nevidím problém

olga_
25. říj 2016

Přesně jak píšou holky. Nebezpečné to není, ale může se stát, že porodíš na Slovensku (nebo taky třeba cestou zpátky - toho bych se osobně možná bála já 😀).

bledulka84
25. říj 2016

taky jsem jezdila (řídila) celé těhu, ale používala jsem besafe pás pro těhotné, bylo mi to pohodlnější. Řídila jsem i asi dvě hodiny předtím, než mi prdla voda. Ale spíš kratší cesty, do 50 km, dlouhé jen vyjímečně, ale s přestávkama bych se toho nebála.

kekulice
25. říj 2016

Řídila jsem až do porodu u obou těhotenství, použìvala jsem pás be safe a i tak jsem v autě ke konci měla problem vydržet. Všechno mě tlačilo a nebylo to pohodlný, navíc rodit na Slovensku by se mi nechtělo....

zuzineckah
26. říj 2016

tvůj gynekológ je nejspíš přehnaně opatrný 🙂 já řídila i v den porodu, mám ještě dvě další děti, které prostě mají svůj program a pěšky to nejde... V 7. měsíci jsem normálně jezdila Praha-Brno-Praha na jednání a nepřišlo mi to nijak divné. Spíš je to o tom menším komfortu, s břichem je to přeci jen už méně pohodlné...a to čůrání...😂🙈

claire90
26. říj 2016

Cestování není žádný problém, ale radím udělat si cestovní připojištění, kdyby tě to chytlo dřív a rodila bys na Slovensku 🙂 Sice máme evropský kartičky, ale taky by se ti mohlo stát, že tě to tam nechaj zaplatit na dřevo všechno a pak se budeš handrkovat se svojí pojišťovnou o proplacení 🙂 Teda předpokládám, že to bude všude +/- stejný, já to měla takhle při cestování z DE do ČR 🙂 Jinej problém v tom nevidím 🙂 V obou těhu jsme jeli 500km cca měsíc před porodem, jen to chce dělat pauzy na čurání, protažení, protože při delším sezení mě takhle pozdě už kolikrát braly křeče do břicha, ale to už by sis přizpůsobila svému stavu 🙂

nataaliac
autor
19. lis 2016

všetkým veľmi pekne ďakujem za skusenosti 🙂 ešte zvažujeme cestu vlakom, tak sa rozhodneme asi na poslednú chv. Tiež najvačší problém vidím v porode na SK :D a to by som fakt nerada, ale verím, že to sa nestane a bude to pekne podľa plánov 🙂

eekie
21. únor 2017

@nataaliac ako si nakoniec dopadla? 🙂 ja by som mala v 35tt cestovat bratovi na svadbu na opacnu stranu Slovenska (BA - Presov) a v 36tt naspat. Strasne chcem ist lebo je to brat ale predstava ze tam nahodou porodim na mierne desi. prve babo som prenasala no neviem co bude teraz. dakujem za tvoju skusenost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru