Dovolená - kufr. Kde kupujete?

hankali9
14. bře 2024

Hezký den, kde kupujete kufry? Prosím nějaké kvalitní a nejlépe skrz letištní kontroly textilní. Děkuju.

neptunka111
14. bře 2024

A chcete dětský kufr a nebo nějaký kufr pro dospělé? 🙂

fyii
14. bře 2024

@hankali9 zalezi podle toho kolil chces investovat. Kazdopadne bych vybrala light a ctyri kolecka- v levnejsi rade pekny maji v Tesco, drazsi Samsonite, Victorinox s tema jsem moc spokojena, ale uz mi ho i dvakrat na letisti znicili..- v Praze

darenn
14. bře 2024

Tesco nebo Lídl, kupodivu textilní z Lídlu mám už hodně let a drží, otázka je, jaké jsou dnes..Dražší bych nekupovala, ať už letadlo nebo autobus, zacházení kolikrát děs..

j.a.n.i
14. bře 2024

@hankali9 Já jsem spokojená s plastovými se zipem, brala jsem na mifex a zatím všechny letecké cesty zvladly.

pinkninja
14. bře 2024

@hankali9 Textilní mám rada Dakine. Mají více velikosti, ale jsou to klasicke tasky na 2 kolech. Ale mají vnitřní prohradky zlobou stran a lze je stahnout na polovic a tak se i lepe skladují. Male kufry mám rada skorepina, 4 kola.

teenyel
14. bře 2024

Latkove jsem mivala drive z Kiku. Ale popravde nedam dopustit na skorepinu z tesca. Pri kontrolach nikdy nebyl problem (a ze mam uz nacestovano vazne hodne), navic za tu cenu to vydrzi neskutecne veci 😅 drahe znackove nekupuji, stvalo by me, kdyz by s tim potom zachazeli tak, jak s tim dost casto na letistich zachazi. Predchozi skorepina vydrzela 8 let a opravdu nespocet (vyssi desitky) letu 🙂 po jeho poskozeni jsem koupila opet velky tam v akci asi za 1300,-.

hankali9
autor
15. bře 2024

@fyii Já si radši připlatím za kvalitní kufry co něco vydrží, takže pokud bych se vlezla klidně do 3000 - 4000 bylo by to ideální 🙂 Často cestujeme a kdykoliv jsme měli nějaké levnější kufry, nic to nevydrželo, proto jsme se rozhodli zainvestovat.

hankali9
autor
15. bře 2024

@neptunka111 Pojedeme s manželem a synovcem, takže oboje nejlépe prosím.

neptunka111
21. bře 2024

Já mám z nejkufry, pro sebe mám konkrétně polypropylenový od značky/kolekce March Canyon M - je lehký, dost vydrží a máte na výběr z dvou velikostí M + L. 🙂 Co se týče dětských, tam nemám zkušenost ale mají velký výběr. Za nás je velká výhoda že se nám poskytla prodloužená záruka 5 let. 🙂

journals
21. bře 2024

@hankali9 máme rádi American Tourister, podznačka Samsonite.

blondynka400
21. bře 2024

@hankali9 za 3-4 tis to úplně žádná velká kvalita nebude. Taky úplně nevím, proč lpět na látkových. Není to až taková výhra. V této cenové by jsi se mohla vlézt jako píše @journals do American Tourister, není to sice mega kvalita, ale celkem se dá. Látkové mají hodně dobré i Guess. Ty mám osobně hodně ráda, ale myslím, že je to lehce nad hladinu zde uvedenou. Ale kupovala jsem vždy mimo ČR, takže úplně nevím, jak se pohybují zde.

j.a.n.i
22. bře 2024

@blondynka400 No, ona je otazka, zda se ty kolem 3-4 tisic vyplatí, kvalita neni nic extra, takže nejspis nevydrží 2-3x tolik, co ten kolem tisicovky az 1500...

snahnah
22. bře 2024

Máme textilní Travelite (v nějakých porovnání vyšly dobře) a pro děti skořepinové Samsonite.

blondynka400
22. bře 2024

@j.a.n.i to nerozporuji, jenom jsem napsala svůj názor na dotaz autorky. Z mé zkušenosti ale třeba již zmiňovaný Američan Tourister určitě vydrží minimálně 2x tak dlouho, než levný kufr odněkud z Kiku. Další věc je i praktická a to jak je kufr dělaný vevnitř, tam je hodně rozdíl a poslední je vzhled. Ještě jsem neviděla hezký levný kufr 🙂

michaela666
22. bře 2024

@hankali9 Tak on i větší kufr v Tescu stál na podzim bez akce 3500,- a nečekala bych od něj žádnou extra výdrž.

j.a.n.i
22. bře 2024

@blondynka400 No, na leteckou přepravu netřeba hezky kufr 😁

blondynka400
22. bře 2024

@j.a.n.i to nemůžu souhlasit 😉. Nehodlám mít ošklivý kuft jenom proto, že letím letadlem 😀. Docela dlouho jsem měla i světle růžový, letěla jsem s ním x krát a stejně vydržel a hned jsem ho na pásu poznala a tě záplavě nudných černých 😀

j.a.n.i
22. bře 2024

@blondynka400 No, mě ani ty levné nepřijdou ošklivé... máme jeden zlatý, jeden modrý a jeden tyrkysový... a drží zatím všechny. Nějak nevím, čím by se měl rozlišovat ošklivý a hezký skořepiňák.

blondynka400
22. bře 2024

@j.a.n.i asi otázka pohledu. Mně ano. Na první pohled je ten rozdíl viditelný a to nemluvím o tom, jaký je rozdíl vevnitř. To je jako kdyby jsi porovnávala Škodovku a Mercedes, taky na první pohled vidíš rozdíly ve zpracování .-) Ale neznamená to, že Škodovka tě neodveze z bodu A do bodu B.

j.a.n.i
22. bře 2024

@blondynka400 No, a když mi ho nekdo odre u nakupaku, tak u Mercedesu me to bu stvat výrazně vic. A rozdil vevnitř, no nevim jaky podstatny rozdil by tam mel byt.

veronicka89
22. bře 2024

Vzhledem k tomu že jakékoliv zničení kufru ti zaplatí letistejev podstatě jedno co za kufr máš... Já měla x let saxoline a sjížděla jsem sním i schody...po asi 10 letech mi rozbili na letišti kolečko a dostala jsem American Tourist...já bych látkový nechtěla...
Čím víc barevný plastový , tak méně jdou vidět škrábance a lépe je na pasu letiste videt

veronicka89
22. bře 2024

Jinak pokud mas poblíž TK max( v at) , mívají často značkové kufry...

veronicka89
22. bře 2024

@blondynka400 můj saxoline byl s motivem karet a při každém cestování mi ho lidí někde chválili 😀

blondynka400
22. bře 2024

@veronicka89 přesně tyto jsou nejlepší 😀

blondynka400
22. bře 2024

@j.a.n.i nebude. Pořád je to jenom věc. V konečném důsledku tě to štve stejně. A vnitřek, když jednou zkusíš fakt kvalitní kufr, nějaký lowcost už nikdy chtít nebudeš .-)

j.a.n.i
23. bře 2024

@blondynka400 A co ma ten drahy uvnitř tak uzasneho?

neptunka111
24. bře 2024

@j.a.n.i Za mě vyplatí, je rozdíl koupit kufr za 1000 Kč než za 3-4 tisíce, jak jsem psala výše ten kufr co mám už přežil 3 letecké dovolené :D + má i 4 dvojitá, otočná kolečka a za mě hlavní výhoda z mojí zkušenosti u "dražších" kufrů jsou i bezpečností popruhy uvnitř. 🙂

j.a.n.i
24. bře 2024

@neptunka111 Ti nevím, všechno tohle má můj za tisícovku taky a letěl s námi prozatím 5x

blondynka400
24. bře 2024

@j.a.n.i ono se to dost blbě vysvětluje. Třeba ty popruhy se zdají být stejné, ale nejsou, stejně tak i různé vnitřní kapsy a pod. Ale chápu, že dokud to nevyzkoušíš, přijde ti to stejné... A i ty kolečka, ta manipulace je prostě jiná, mnohem lehčí.

j.a.n.i
25. bře 2024

@blondynka400 Když myslíš... Co jsem mela možnost porovnat vedle sebe Samsonite a ten levný, tak ano, rozdil je v materiálu skorepiny, ale ze by se s nim lepe manipulovalo nebo mel neco extra uvnitř, no neměl.