Dovolená s dětmi na Kanárských ostrovech

jaja01k
29. bře 2017

Ahoj. V květnu chceme letět s dětmi 2 a 3 roky na Kanárské ostrovy. Vybrala jsem ostrov Fuerteventura. Zmínila jsem se o tom kamarádce a ta mě hned odrazovala, že to tam není vhodné pro děti, protože tam bývá hodně větrno. Trochu mě to znervóznilo a přemýšlím, jestli raději nevybrat jiný ostrov. Zajímá mě tedy, jestli jste tam některá byla a jaké jsou vaše zkušenosti. Děkuji.

majajaa
29. bře 2017

Byla jsem na Grand Canaria a musim rict,ze pro deti uplne v pohode. Me by spis odrazovala ta doba letu. Ale pobyt tam super,jidlo vyborny a vitr teda nepamatuju.

luckaamilan
29. bře 2017

My sme boli na Fuerteventura minuly

luckaamilan
29. bře 2017

..cervenec, syn mal 2roky.
Bola to super dovca. Syn si to moc uzil. Fukali tam dost. Ved sa to vola veterny ostrov🙂
Ale ten hic to prebije. Hlavne vela mazat.
Inak more je studene. Je to atlanticky ocean. My sme skor na teple napr. Cervene more.

jaja01k
autor
29. bře 2017

@luckaamilan Díky za odpověď. Studené moře nevadí, počítám, že stejně budeme hlavně v brouzdališti u hotelu 🙂

jitulka89
29. bře 2017

@jaja01k vítr je sice někdy dost otravnej ale aspoň tam nebylo pocitově takový hic a dalo se tam normálně fungovat, jinak pláže moc krásný, byli jsme na každý skoro sami ale vlny trochu větší 🙂

kassandra1
29. bře 2017

@jaja01k Taky bych na Fuerteventuru s dítětem nejela. Jak už bylo řečeno, hodně vítr, fouká to písek do očí, moře dost studené, velké vlny. No a pokud vám jde jen o brouzdaliště u hotelu, tak to už můžete z jet kamkoli ( i po ČR). Anebo do Podolí 😎

luska__
29. bře 2017

@jaja01k taky si nemyslim, že je to destinace vhodná pro děti.
naopak je to pro lidi, co maji rádi aktivní dovču.

novamamina
29. bře 2017

Taky jsme tam byli a musím říct, že vítr fučí hodně. Ale zase jak už někdo psal, aspoň tam není takový hic. Ale s dětmi bych jela jinam.

jaja01k
autor
29. bře 2017

@kassandra1
@luska__
@novamamina Holky, díky za odpovědi. Tak to asi ještě změním 🙂

luckaamilan
29. bře 2017

Pro deti je Fuerteventura fajn. Vobec tam piesok nefucal do oci. Nas 2rocny si to tam uzival.
Vlny vobec ale vobec neboli velke v cervenci.
Skor to bolo u nas na plazi, jak na rybniku v cr.
Deti tam bolo kopec, je to jeden z najoblubenejsich rezortov pro brity.
Jedine minus vidim to studene more.

ginnyweasley
30. bře 2017

Zkus se kouknout, jestli by se vám nelíbilo v Las Palmas na Gran Canarii. Není to resort, ale normální město a koupání pro děti tam vhodné je i v moři.

Jsou tam dvě pláže hodně dlouhá Playa de Las Canteras, kde je půl dne brouzdaliště a půl dne vlnobytí (příliš - odliv) za odlivu je to klidný jako rybník a jsou tam vidět ryby. Písek na pláži je taky vážně čistý a živý je to tak příjemně, hlava na hlavě byla jen o svátcích. A pak je tam ještě jedna menší pláž na druhé straně poloostrova (do půl kilometru daleko), kde moře klidný skoro pořád a dají se tam pozorovat veký lodě.

I na pobyt mimo vodu je to zajímavější než F. , teda pokud nejste surfaři ;).

vineta
30. bře 2017

@jaja01k Záleží hodně na resortu, celou Fuerteventuru bych nezavrhovala.