Kanárské ostrovy - pláž s bílým pískem

wow
6. zář 2018

Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jestli jsou na Kanárských ostrovech pláže opravdu s bílým pískem? Případně i nějakou vhodnou destinaci pro děti neplavce. Děkuji.

bera28
6. zář 2018

Nejsou, naopak např na Grand Canarii je písek dost tmavý, neboť jsou ostrovy společného původu.

wow
autor
6. zář 2018

mě právě psali z jedné CK že tam bílý písek na Fuerteventuře je

bera28
6. zář 2018

@wow no někde asi ano, ale spíše je klasický nebo až černý. My jsme také na GC jeli na pláž s bílým pískem, ale byla vyrobená uměle a písek tam byl navezený.

martinka_33
6. zář 2018

@wow na Fuerteventuře je žlutej, pláže krásný, velký, ale v moři dost vlny (asi jak kde), neprojela jsem celý ostrov ale

wow
autor
6. zář 2018

@bera28 a jak se jmenovala ta pláž s uměle navezeným pískem?

ejmate
6. zář 2018

@wow Já to moc nechápu, proč jedete hledat na Kanáry něco, co je tam uměle vytvořené (tím myslím hledání pláže s uměle navezeným pískem)? Já myslela, že cestování je od toho, aby člověk poznával jiná místa taková, jaká jsou. Tak jeďte třeba na Kapverdy nebo do Thajska, tam je bílý písek snad všude a nemusíte se omezovat na jedno uměle vytvořené místo 😉

bera28
6. zář 2018

@wow tak to už si fakt nepamatuji.

bera28
6. zář 2018

@wow Tak jsem zkusila popřemýšlet a vzpomněla jsem si🙂 Je to Anfi beach

wow
autor
6. zář 2018

@ejmate protože bych ráda jela tam kde bude bílý písek a nebude to tak daleko. Letos jsme byli na Mallorce tam byl sice světlý ale ne bílý.

wow
autor
6. zář 2018

@bera28 děkuji kouknu na to

ejmate
6. zář 2018

@wow a můžu jen ještě vědět, proč je barva písku tak důležitá? Nemyslím to jako rýpání, jen mě to zajímá 😀

kattyd
6. zář 2018

Na fuerteventure je, tam jsou vsude plaze s zlutym piskem, krasne, rozlehle a prirozene, i poustni duny tam maji. Jen tam celkem fouka

wow
autor
6. zář 2018

@ejmate je to můj sen být na pláži s bílým pískem, mám ale malé děti takže nechci letět daleko do nějaké exotiky

ejmate
6. zář 2018

@wow aha, tak to jo, tak přeji hodně štěstí, ať něco najdeš 😉

bayt
6. zář 2018

@wow Nikde v Evropě kromě Severu (Skotsko apod.) není úplně bílý písek. Doopravdy bílý písek je nejblíž na Maledivách, Karibik, Keňa.

bayt
6. zář 2018

@wow Ještě teda mě napadá Sardinie, to je tak nejblíž.

wow
autor
6. zář 2018

@bayt nad Sardinií také přemýšlím a ty přímo víš o nějakém letovisku na Sardínii?

bayt
6. zář 2018

@wow popravde nevim o nicem pro deti, ale zkus tripadvisor

mandre
6. zář 2018

Letos jsme byli 14 dní na Sardinii, pláže od bílých až po červené, písek až i velké oblázky.

kattyd
6. zář 2018

@wow opravdu bili pisek jsme zazili v zatoce Balos na Krete. Bylo to fakt nadherne, ale tam je to jen na vylet, je to mimo civilizaci

kourtney
6. zář 2018

S bílou pláží jsem se setkala i v egyptě, kde jsme jeli teda z naší destinace loží přímo na ostrov kde byl ten písek opravdu nádherný v životě jsem něco takového neviděla, ale nebylo to na přebývání..Bohužel

wow
autor
6. zář 2018

@kourtney jak se ten ostrov jmenoval, chci se jen pokochat 🙂

wow
autor
6. zář 2018

@mandre a kde je písek bílý?

kourtney
6. zář 2018

@wow Ty jo nám to tam nabízel ten egyptan na pláži jak chodí my jsme se snima byly i potápět ale ten název si teď přesně nepamatuji už je to dva roky, zkusím to najít. Byly jsme v hurgadě a nebylo to lodí ani tak daleko 🙂

wow
autor
6. zář 2018

@kourtney není to náhodou mahmya island?

mandre
6. zář 2018

@wow každá pláž je jiná a při tom jsou kousek od sebe, ale jako celkově doporučuji pobřeží Costa Smeralda, je tam těch pláží cca 15, ale googlit umíš....
https://www.google.cz/search?rlz=1C1AVSA_enCZ45...

kourtney
6. zář 2018

@wow Jop!!Ted na to koukám to je ono 🙂 Tak tam se nám moc líbilo

vineta
6. zář 2018

@wow Na Fuerteventuře jsou písečné pláže, písek je světlounce žlutý až bílý (ale úplně bělostnej taky není). Je to přirozený písek ze Sahary. Chce to pečlivě vybrat destinaci, protože ne všude ty pláže jsou takové. Nejhezčí jsou na úplném jihu (Jandia) nebo severu (Corralejo, zde je velký dunový přírodní park). Je třeba počítat s tím, že tam může docela foukat. Ostrov je jinak vcelku pustý, ale nám se to hodně líbilo, jen bych řekla, že to není pro každého. Bělejší je asi písek na Sardinii nebo Baleárech.

mandre
6. zář 2018

Mě tedy berou spíš kamínky a toto byla pecka, půjčili jsme si na celý den loď, pláže jsou přístupné pouze z moře, děti si zašnorchlovali mezi rybama viz. video.

https://www.youtube.com/watch?v=PmI-NKIALb8
wow
autor
6. zář 2018

@vineta na Mallorce jsme byli letos, byla to nádhera ale písek nebyl úplně bílý, tak příští rok asi Sardinie 🙂