Dovolená u moře. Sdílejte zde zážitky, příběhy, zkušenosti

jennyska
2. črc 2012

Ahoj,

každý z nás si určitě rád užívá sluníčka, vody, hor a pohody, a tak jsme právě na tohle téma vytvořili diskuzi týkající se dovolenek.
Budeme rádi, když budete své fotografie (ubytování, stravy, pláže, přírody,...), příběhy a zkušenosti vkládat namísto do vlastních alb zde a vytvoříte tak tady takovou dovolenkovou atmošku 😉

Klidně tady uveďte informaci o zemi, městě a název hotelu, apartmánu, aby bylo jasné, kde se celá dovolená odehrála a případní zájemci o stejnou dovolenou věděli na co se těšit a čemu se popř. i vyvarovat. 🙂

Informace prosím uvádějte bez různých kontaktů, názvů cestovních kanceláří, mailových adres, tel. čísel, jmen atd.

Hezké dovolenkování a vždy mnoho sluníčka Vám přeje Asmira team! 😉

audiova
23. črc 2013

@babulinkab aj my zvažujeme budúci rok bašku vodu.dúfam že nám to vyjde.tento rok sme boli na Pagu v Novaljii.tiež super-doporučujem.rušnejšie mestečko ale mám dve väčšie deti 10,16 rokov a im to vyhovovalo. 🙂

rradka
30. črc 2013

Ahoj holky,
pročetla jsem vaše dovolené...chtěla bych zeptat, jestli by mi někdo mohl poradit, když máme tuto fin.hranici - cca 13tisíc na osobu (letecky, písečná pláž, vhodné pro dítě 1 a 8 měsíců). Chtěli bychom jet v září...děkuji za tipy.

lendy1
6. srp 2013

další tip na rodinou dovolenou třeba příští rok.
Letos jsme byli na Mallorce v oblasti Cala Millor a rozhodně doporučuji.
Bydleli jsme v hotelu Playa del Moro ****(bohužel tento hotel nabízí jen německé CK, hotely, co v dané oblasti nabízí např. Fischer byli nic moc co se týká lokality a pláže ☹
Oblast je celkem rušná, ale je tam spoustu možností, co s dětmi dělat-hlavní promenáda u pláže-tam se dá jezdit na všelijakých vozítkách, v oblasti je několik dětských hřišť s různými atrakcemi. Z druhé strany první řady hotelů je spousta obchodků, lékárny, dr., krámků s potravinami, spousta restaurací všeho druhu-vše je ihned u hotelu. Překvapivě bylo vše celkem levno-v obchodech 2l voda za 70centů, 0,5l piva za 80centů, bagety plněné za 1,5eura, pizza se dala pořídit už od 5eur, těstoviny též. Drinky začínali na 3eurech, kafe 1,5eur. Všude byla spousta němců a angličanů, za celý svůj pobyt jsme neslyšela slovo v češtině (huráááá).
Hotel: transfer z letiště-1hod., hotel byl perfektní, velmi ochotný personál, češi tu už nejezdí 2 roky, takže opět němci, angličané. Hotel má 90% pokojů s výhledem přímo na moře, zbytek jsou boční pokoje též s výhledem na pláž. Hotel je přímo na pláži, stačí přejít jen promenádu a je to. Lehátka u bazénu-byl jich dostatek, byli zdarma, bazén byl venkovní i vnitřní, venku i samoobslužná výřivka. Neuvěřitelně výborné jídlo, musím říct, že tak dobře jsme ještě nikde na rodinné dovolené nejedli-každý den čerstvé ryby, krevety na x způsobů, sushi, neuvěřitelné množství dezertů a předkrmů, vše výborné a nádherně upravené. Tématické večeře, kde nejlepší byl asi deluxe večer, kdy opravdu nabídli to nejlepší k jídlu, co se dalo. K večeři se musí platit pití.
Pláž: čistá, pozvolný vstup, což bylo bezvadné pro děti. Lehátka, slunečník-4euro/ks. Ale dá se na místě koupit slunečník za pár korun.
Večer se dá zajít na promenádu, kde je spousta restaurací, živá hudba, pouliční umělci.
Dovolenou jsme si max. užili, výtečný hotel se skvělou polohou a jídlem, čisté moře, daleko lepší klima než třeba v Řecku, kde se nedalo ani večer vyjít ven, jaké bylo vedro, tady bylo opravdu příjemně a rádi se sem někdy vrátíme.

Jen podotýkám, že pobyt jsme kupovali v české CK přez německou CK a na 10dnů s polopenzí pro 3 vyšel na 50tis. Vyjde to rozhodně levněji, než kupovat zájezd u české CK-např. námi vybraný hotel, kam jsme chtěli jet původně vyšel o 10tis levněji než s Fischerem-vše bylo stejné: termín, jídlo, služby. Navíc velké plus pro mě při cestování s dětmi je to, že když letíme s německou CK, tak už půl roku dopředu vím, kdy přesně poletím a ty časy se nezmění !!! a letí se i v sezoně na čas, žádné několika hodinové zpoždění jako s Travel Servisem a změny odletů na poslední chvíli. S německou CK jsme letěli už poněkolikáté a opravdu se ty služby nedají zatím srovnávat s úrovní českých CK-ať je to výběr hotelů, odlety, ubytování a hlavně cena.

ada5555
6. srp 2013

@pavlaa27 ahoj prosim ta mi by sme chceli sit do chorvatska ale v dnešnej dobe všade krachuju cestovky a bojim sa dat peniaze a potom nikam nepojdeme.nevieš mi poradit dobry hotel s detmi blizko mora,a prosim ta je tam čo obdivovat ?lebo amme deti aby sa tam nenudili.dik

jana_x
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diniki
15. srp 2013

My na dovolenou do ciziny teprve pojedeme, fotky po návratu dodám. Zatím předkládám zážitky ostatních šesti maminek: http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/08/nase...

Krásnou dovolenou všem!!! 😎

A pokud nevíte, co s sebou na cesty zabalit, tady je malý soupis, třeba vám pomůže:
http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/06/co-s...

ginepra
25. lis 2013

@lulana79 ahoj, cez akú cestovku ste boli na tej Kréte? boli ste aj toto leto? spokojnosť? dík

lulana79
25. lis 2013

@ginepra ahoj boli sme cez Koalu, aj minuly rok na Krete, aj tento rok v Spanielsku a cestovala som cez tuto CK uz aj v minulosti. Nemali sme s nimi ziadny problem, ani pocas cesty, ani s ubytovanim... ziadne meskanie letov... nic... takze ja odporucam

niika21
7. led 2014

@lulana79 aj u nas bola velka spokojnost s hotelom Santa Marina Family Resort na Krete, boli sme tam na zaciatku septembra 2013 s nasim vtedy 10 mesacnym syncekom a bolo super, tak ako mas na foto aj my sme v pohode na vlastnu past absolvovali vylet do Heraklionu a kazdy vecer sme vyrazali na korzo na nakupy 🙂 a vratili sme sa s kilami navyse co tak super varili 😀

lulana79
19. led 2014

Španielsko, Andalúzia, Roquestas de Mar, hotel Colonial Mar, 2013

Moje kritéria pre výber dovolenky boli: Európa, transfer od letiska max 30minút autobusom, hotel na pláži, all inclusive, piesočnatá pláž, izby bez kobercov a nakoniec rozhodlo aj to, že odlet bol skoro ráno, takže už o 8.00 hod sme boli na mieste a tak sme nestrávili prvý deň cestovaním ale z 12 dňového pobytu sme skutočne celých 12 dní boli pri mori, lebo aj domov sme leteli až večer a tak sme do 14.00 mohli byť pri mori.
Napriek tomu, že nie všetko sedelo a mali sme výhrady, dovolenku sme si užili naplno. Pláž nemá hrubozrnný piesok ako uvádza cestovka, sú to drobné kamienky a tiež nemá pozvoľný vstup do mora, takže určite to nie je vhodné pre malé deti. More bolo studené, teda studenšie na aké som bola zvyknutá z Chorvátska, Bulharska aj Grécka. Voda bola ale čistá, pláž široká a udržiavaná. Obrovská promenáda lemovaná palmami, na pláži ihriská v pravidelných rozostupoch, stroje na cvičenie. Večerné prechádzky nás bavili. Avšak stánky popri pláži určite nenájdete. V blízkosti bolo morské akvárium s možnosťou pohladiť si raje a pozrieť kŕmenie žralokov - to sme si pozreli, páčilo sa nám.
V meste, cca 10 minút cesty pešo je veľké nákupne centrum, asi ako Avion v BA. Menšie obchodíky mi chýbali. Na jeden deň sme si prenajali auto, vyšlo nás to na cca 80e. Počasie vyšlo, iba jedno doobedie sme mali mierne zatiahnuté. Personál (v jedálni a v bare, či už v hotely alebo na pláži) bol viac zamračený a tak pôsobil nepriateľsky, čo sa mi stalo tiež prvýkrát na dovolenke. Fakt mi prišli, ako keby tam mali hostí za trest (hostí mimo Španielska). V hotely bola malá herňa - biliard, stolný futbal, nejaké autíčko pre najmenších - samozrejme za poplatok. Jediní milí v hotely boli animátori - venovali sa všetkým hosťom; jedna animátorka bola slovenka, čo sme ale zistili asi až na deviaty deň - behala medzi viacerými hotelmi... Celkovo hodnotím dovolenku pozitívne, ale vracať sa tam nebudeme 🙂 Odporúčam menej náročným 🙂

jankapiknova
21. led 2014

ahojte, boli ste niekto už na dovolenke ČIERNA HORA? ak ano,ake mate skusenosti ?

mama1
27. únor 2014

Ahojte,
Nebol náhodou niekto na Rhodose v hoteli EVI? Neviete ako to tam vyzerá? Chystáme sa tam v lete, len mám obavu z toho ubytovania, lebo čo som pozerala, nie je to bohvie čo......Ak má niekto nejaké info, budem vďačná...... 🙂

evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mustangs
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adelinka
26. kvě 2014

@kajazaj ahojky na ten Pag se musi trajektem nebo je tam most? dekuju

ksts
23. srp 2014

@lulana79 Mám prosbičku čím ste to fotili,krasny fotecky,farby,no nádhera,napisete typ fotaku,cim ste to nafotili.dakujem moc 🙂

sleepers
23. srp 2014

@audiova my jsme byli s pritelem letos na basce a parada. Je to hodne rusny misto ale krasny.
Na plazi ovsem hlava na hlave. Kdo prijel na "blint" nemel ani sanci sehnat ubytovani.

sleepers
23. srp 2014

@adelinka na pag pres most

adelinka
26. srp 2014

ahojky..tak ja byla Turanj je to asi 4 km od biograd na moru..dojela jsem tam 2.8. v 9h rano a v 10h.jsem byla uz ubytovana..a to nas jelo 13 lidi na "pas blink" ci jak se to pise..ubytovani krasne..nova kuchynka na tyden 7500kc..super..tady par fotecek...spokojenost velika 😀 jsou tady jen deti a moje rodinka..zadny krajinka se nam nepovedla vyfotit..ja fotila jen ditka :D kdo bude chtit klidne poslu kontakt 🙂

janusik026
10. kvě 2016

Mi sme v meste Umag, super more aj pláže. Výlety do Talianska a Slovinska. Za 2 hodky sme boli v Benátkach. Môžem povedať že je to super mesto. 🙂

andreaandrejka
10. kvě 2016

Také jsem za Umag jako
@janusik026 , je tam krásně, moc se nám tam líbilo.
Loni jsme byli v Chorvatsku v Trogiru, nádherné město, doporučuju 🙂

mariemoric
16. kvě 2016

@sarunatko Zdravím mohla bych poprosit o kontakt na ubytovani v chorvacku? a jaka je tam cena? dekuji moc

mariemoric
16. kvě 2016

@adelinka muzu vas poprosit o kontakt na ubytovani? diky moc

martin41
25. kvě 2016

Něco málo z letní atmosféry Bulharska

michelle007
14. črc 2016

Ahojky, po letech dovolených v Chorvatsku jsem se rozhodla pro změnu a vyrazili jsme letecky začátkem července i s dětma na týden do Kalábrie. A bylo to něco naprosto úžasného, krásné písčité pláže a super příroda. A ty nádherné západy slunce... Cenově to přitom nevyšlo o moc dráž než Chorvatsko autem. Ale měli jsme štěstí na dobrou nabídku. Našli jsme to přes kalabrie.net, kde jsme si i naplánovali místa a pláže, kam se podíváme. Odsud se svolením autora přikládám i pár fotek. Sama bych to tak krásně nenafotila 🙂

cell
14. črc 2016

@michelle007 : ách Tropea - byli jsme před 3 lety a fantazie 😵 😵 😵

hana79novakova
16. črc 2016

Ahoj, byli jsme letos na Krétě, sjezdili jsme ji celou. Nejlepší pro děti písečné pláže na severu tam se vyřádí co se stavění týká. Čistá voda samozřejmostí a vlny jsou také poměrně velké takže se vyblbnou i dospělí. Na jihu je také čistá voda ovšem křišťálově čistá, avšak bývají zde silné větry od Libye. Natočila jsem nějaké video s malou a plážemi tak můžete kouknout. Dávám odkaz.

https://www.youtube.com/watch?v=dN1cN2-YS_g
copa
16. črc 2016

@michelle007 nádhera 😵 na kolik tak vyjdou letenky a půjčení auta?

carlik
16. črc 2016

Tak já miluji už mnoho let Řecko a byla jsem tam 22x, takže letos kam jinam než na Korfu, letovisko Sidari, studia Gela. Vůbec mi nevadí, že jsme tam byly s dcerkou loni, protože jsme byly nadšené a super lastík jsem koupila na pondělí. Jsou tam krásný písečný pláže, mělko, takže se není čeho obávat, že dítě utone, plno zábavy s hřištěma, atd. A jen chci navnadit další cestovatelky matky samotný s dítětem. Napřed jsem se obávala (dříve jsem jezdívala také sama někdy) a co mám 4,5letou dcerku, tak jsem se poprvý odvážila s ní jako 2,5 letou na Zakynthos (kratší let, pláž skoro u studií, letiště za rohem). Studia jsou pro nás cenově přijatelnější, protože si uvaříme kdy chceme co chceme (večeři si dáváme v restauracích a kde se nám líbí, samozřejmě 2 krásný holky mají spoustu výhod o🙂) Nemíním dávat za ni třebas 14 tis. v hotelu s all inc., když toho moc nesní a je to omezený časem a ty fronty, prostě je to pro mě lepší jít si do kterýkoliv rest. a vybrat si tradiční řecká jídla, které miluji.
Pár foteček z loňského Sidari..