Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

hasleerka
6. črc 2011

@marrrrrry veru krásne si to užite, hlásia celý týždeň pekne...

marrrrrry
6. črc 2011

@ma77 No aj sa teším aj sa bojím také zvláštne pocity uvidime čo bude aká ta cesta akurát som prišla domko musela som ešte do drogerie behnuť a s našimy sa rozlúčiť dobalujem a pôjdeme ale za hodinku spať 🙂 vraciame sa 18.7 😉 popíšeme potom čo a ako bolo ...dobre si to posledné napísala veru musíme si jeden druhého užiť a obaja malého 😀 xixi diki moc ešte raz !!! NECH aj váM TO VíDE !!! pa pa 😀

marrrrrry
6. črc 2011

@hasleerka Ďakujeme no veru že je tam peknúčko teplúčko tak uvidime pa pa 🙂 držlaj sa nech Ti všetko dobre dopadne !!! 😵

marrrrrry
21. črc 2011

@ma77
@hasleerka Ahoj kočky tak už sme doma ... 😒 Dovolenku hodnotín jedným slovom : FANTÁZIA !!! 🙂 😉 🙂 😉 Počasíčko vyšlo všetky dni bolo krásne večer o 22.00hod bolo 29 stupňov takže dni boli horúce,more teplé,čisté v piesku sme sa vyšantily ,hotel pekný čistý ,aquapark že sánka dole ,v reštikách a vlastne všade sa dalo dohovoriť slovensky a cenovo lacnota !!! Som nadšená páčilo sa nám viac ako min.rok v Chorvátsku nabudúci rok sa určite vraciame do Bulharska 🙂 😉 😀 🙂 😉 😀 Pripájam pár foto cmúúúk

lena27
22. črc 2011

@marrrrrry ahoj, můžu se zeptat kde přesnějste byli? my se chystáme až příští rok,a le už mám cestovní horečku teď 😀 😀 😀

marrrrrry
22. črc 2011

@lena27 Ahojko no aj ja ju mám tu horúčku tiež a to som neni ani týžden po dovolenke 🙂 🙂 🙂 🙂 a už sa teším na další rok 😀 tak Ti verím 😀 Presne to je Ravda (Je to dedinka-mestečko medzi nessebarom a prímorskom) a čo sa týka ubytovania je to hotel IRIS 😉

lena27
22. črc 2011

@marrrrrry děkuji a ještě mě napadla jedna otázka. jak dlouho jste jeli z letiště do hotelu. s dětma si dokážu představit max hodinu. našla jsem mapu, ale nedokážu odhadnout vzdálenost. díky
http://bulharsko.vdetailech.cz/cs/mapa-bulharska
my bychom chtěli jet bez jídla, že si tam k snídani a večeři něco koupíme a na oběd si dojdeme. stejně tam člověk jí nejvíc ovoce. myslíš, že se to dá?

krásné fotky, těším se ještě víc

marrrrrry
22. črc 2011

@lena27 No my sme išly autom 1400km ...cesta trvala od 6,30hod do druhého dňa 10,30hod to je čóóóóó ??? 😀 Ale kludne pôjdeme zas ...malý ani nepípol on sa rád vozí , buď papal alebo spal ... cesta prešla jak keby ideš iba 4 hodiny ... prešla rýchlo a bez problémikov, mali sme vela zástavok a šoféri za bulharskými hranicami spali skoro 3 hodinky , aj my ostatný sme spali ... tak keby nemáš prestávok tolko si tam skorej ale pre nás aj cesta bol zážitok pohodka 😀 takže ako to je z letiska na hotel to neviem naozaj povedať... a ak ideš cez cestovku aspoň u nás to bolo tak že buď ranajky alebo allincslusive ...inak sa nedalo ... my sme mali ranajky iba ... obedy aspon ja s malým som nepotrebovala vieš jak to je tam nanuk tam kukurica tam malinovka a si plná 🙂 a na večere sme chodily do reštík ale to ceny že 4/5eur a chlap sa z toho najedol takže lacnota a pohodička. Inak dá sa aj tak ísť že iba letenky si kúpite a na blint vieš ako myslím že tam si nájdete apartmán a potom to máš bez stravy a víde to menej jak cez cestovku, lebo jak sme sa prechádzaly všetko volné takže dá sa aj tak nájsť... tam je hotel na hotely neni núdza veru ...a kolko sa ich tam stavia ked pojdeme za 4 roky marišku to bude inak preplnené ... no fotiek je vyše 1000 ale tak aspon niečo som vybrala 😀 a kam by ste chceli vy ísť ???

dasulag
22. črc 2011

@lena27 my jsme byly s dcerou před třemi roky v Primorsku. Z Burgasu je to autobusem asi hodinu. Za týden letí malá znova - s mými rodiči. Hned bych letěla taky, ale bohužel nemohu.

lena27
22. črc 2011

tak to bych nejela. stačilo mi když jsme před 15lety jelis našima do Španělska. jeli jsmenoc, den a noc. bylo to teda hrozný.
nám je to docela jedno kam, ještě jsme tam nebyli,ale hlavně aby to nebylo daleko od letiště. určitě bychom jeli s cestovkou, nedovedu si představit, jak s dvouma dětma někde sháníme ubytování. já právě koukala, že většinou jsou zájezdy do Bulharska bez stravy

lena27
22. črc 2011

@dasulag děkuji, tak to je kousek, na mapě to vypadá dál

pizmonacka
28. črc 2011

Ide niekto ale bol v hotely Condor na sLnečnom pobreži????dakujem

pizmonacka
28. črc 2011

ak vás ešte možem poprosit nenapišete mi odpovede do správy?? velmi pekne vam dakujem 😉

ma77
30. črc 2011

@marrrrrry ahojky tak včera sme sa vratili z Primorska a nebola som velmi nadšena dorazili sme autom po 22hodinach a 4hodiny sme hladali ubytko som myslela že ma porazi všetko obsadene alebo bez klimy 😠 nakoniec sme zohnali už som myslela že idem domov z nervami 😠 ale bolo super krasne teplo celych 10dni ani raz nepršalo akurat sme boli na severnej plaži a každy den boli vlny tak červena vlajka ani plavat ani s madračkou do vody ale tak vykupali sme sa acenovo strava všetko boli drahšie ako v nesebare plno slovakov čechov ale oblečko mali za super ceny 😉 aspon niečo boli sme aj v aqparku bol menši ako v Nesebare ale pekny takže na blint nikdy viac ☹ ale vidim že vam bolo super 😉 ved aj nam až na ten začiatok 😠 ako ste nakoniec šli cez RO alebo srbsko?

hasleerka
30. črc 2011

no my by sme si teraz tiež užívali ... snád o rok sa nám podarí...

marrrrrry
1. srp 2011

@ma77 Ahojko čakám nejaké foto 😀 no vieš čo kde sme my boli tam jako ubytko 5/10min.od pláže klíma všetko by si našla do 20 minut 😀 apartmán do 100e na noc Pre jednu rodinu je to vela no keď vás ide viac je to super cena !!! No teda aspon tak že sa troška dalo člapotať a hlavne že bolo pjekne 😀 Cez Srbsko sa išlo ... veru bolo fajne keď som ukázala foto hneď dalšie tri rodiny aj aj svokrovci že nabuduci rok idú s nami 😀
@lena27 Ha ha každý povedal že by tak nešiel že je to daleko no ja sa teším znova lebo aj tá cesta bola zážitok a sranda ...a náš malý bol v pohode takže neni problém 🙂

ma77
1. srp 2011

@marrrrrry ahojky ano v nesebare nie je problem z ubytkom boli sme minuly rok a naši znamy našli za par minut ale Primorsko je preplnene turistami tak preto bolo všetko obsadene ale mala som riadne nervy 😠 po 22h ceste unaveny spoteny hladny smädny a ešte 4hodiny chodit po meste a zhanat ubytko som myslela že spadnem z nôh my sme šli cez Ro 😉 ale bolo faaaajne 😉 nabuduci rok ideme znova ale cez cestovku pre istotu 😉

marrrrrry
1. srp 2011

@ma77 No to je to že po dlhej ceste máš chuť dať sprchu najesť sa a troška poležať verím Ti ... my sme neboli priao nessebar ale dedinka(mestečko) Ravda 😉 No šak keď chytíš jak my na 10dní +ranajky 380e 😉 pre troch tak je to výborné si myslím 😎 tak super nám bolo ...len keby to bolo častejšie 😀 A nie zas rok šporiť a čakať 😠 A cesta ako ste to prežily ??? ste sa striedali pri šoférovaní či ?

ma77
1. srp 2011

@marrrrrry ja viem kde ste boli v Irise ved aj ja som tam bola minuly rok ano super cena my sme mali len ubytko bez stravy na 10 noci 30O E ☹ nie len manžel šoferoval ja nemam vodičak 😠 ale šli sme 2auta tak to trvalo dlhšie čakali sme sa keby dačo tam v pohode 22hodin ale nspat 25 h hrôza plne cesty sami kamion zapchy havarky opravuju cesty v RO tak zdržanie všade a ešte znamy čo šli s nami dostali 2krt defekt a vy ?

marrrrrry
1. srp 2011

@ma77 No ja nemám vodičák tiež my sme každý hodinku a pol mali prestávku na pupme decká sa šmýkali a za bul.hranicami šoféri spali ale dve ap ol hodinky to je riziko bez spania ísť to teda si trúfol tvoj drahý ... inak ja s malý msom jedla spala jedla spala 😀 tiež sme išly dve autá a ujo prvý lebo nám nejak nešla navigácia ... no nás to tak vyšlo ked sme si to do konca februára vyplatila jak aj min.rok Croatiu bola tam zlava tak to vyšlo 380e 😀 a croatia na 7 dní ranajky+večera po zlave 850e to je jaký rozdiel 😠 síce to bol 4,5hviezdičkový hotel a ranajky a večera že královské stoly ozaj paráda 😉 nie jak tu každý den to isté a podstatne menej 😨 ale aj tak veký rozdiel 500e .. no mne to je jedno aj tak som len melon jedla ráno 😀 No to som počula tam napláži od jedných že išly cez Ro a že katastrofa 😖 ten defekt to poteší teda 😢

ma77
1. srp 2011

@marrrrrry Ano poteši defekt len u na snebol problem lebo drahy aj ten čo šiel s nami su majitelmi pneuservisu 😀 😀 😀 len to zdržanie hej poznam tie ranajky celych 10dni to iste vajce chlieb vo vajci sem tam šunka 😀 😀 😀 a melon ale tak čo chceme za tie prachy 😲 tak my sme dost prejedli ale zas dalo sa tam je lacna strava taka večera pre 3nas vyšla nejakych 20leva čo je zhruba 10e no aj ranajky sem tam obed a medzitym kukurička kebab zmrzlinka atd 😀 😀 😀

marrrrrry
1. srp 2011

@ma77 Chlieb vo vajici nebol hahhahaha 😀 Ale nie pohodka ja ai malý niesme zvyknutý ráno sa nadžgávať takže nás tešil melónik a drahého párky to je jeho 😀 to ano tam je strava za facku ja som si každý den pizzu dávala na obed som nejedla nepotrebovala som to sme si s malým zmrzku a kukuričku dali a tak pohodka tam je dtrava lacnejšia jak tu ...my sme viac dali do pív drinkov atd 🙂)))))))))) Ozaj sa to tam dá v pohodke - už by som išla zas 😢 fajne bolo 😀

ma77
1. srp 2011

@marrrrrry jaj tak my sme mali len vajička 😀 😀 😀 ja tiež nie som zvyknuta tak skoro rano jest ale musela som inač by som bola do večera hladna 😀 😀 😀 ato pivo jaj tak to my ani nespominaj tolko piva čo my sme tam popili za 10dni tak na SK za cely rok nevypijeme nejak nam chutilo asi smäd 😀 😀 😀 aj ja by som šla hned aj zajtra joj keby sa dalo 😲

marrrrrry
1. srp 2011

@ma77 no vajíčka sme mali ano ano hahahhaha 🙂 párky-šišky a džem-melonik-dva druhy chleba-šunka-suchý salám-dva druhy syru-rajčina a uhorka-kava-čaj-mlieko-džus-maslo-vynechala som niečo ??? 🙂 No to ano ja pivo nepijem jak je rok dlhý a objednávala som si pol litrové 😀 Na dovolenke je to všetko také iné iné veci chutia ...tento rok som jedla pomenej ale min.rok to keby vidíš trikrát som sa otočila jaké náklady 🙂))))))))))) aj s fajčením je to tak že doma málokedy som si zapália a teraz na dovolenke?čo ďen to krabička padla 😀 a tých nestea čajov ladových čo som vyslopala to by som nezrátala tých velkých 1,5l fliaš 🙂 tu si až tak nedoprajem je to drahšie o dosť...

ma77
2. srp 2011

@marrrrrry ano ved dovolenka je o tom že si môžme dovolit všetko napr.v takom taliansku alebo chorvatsku by sme si nedovolili to čo v BG mys me chodili každy večer do mesta a posledne dni už som nevedela čo mam jest taka som bola prejedena tych bulharskych jedal a tiež mi velmi nechutila ta ich strava ale tak dačo som jest musela aj ja som vela fajčila ale štastie že som si zobrala z domu cigi lebo to bulharske seno mi nechutilo 😀 😀 😀 a tie ranajky hej bolo na vyber len 10dni dookola to iste 😀 😀 😀 už tiež posledne dni neviem čo by som jedla 😀 😀 😀 normalne som sa tešila na Sk na svoju stravu čo si doma navarim 😀 😀 😀

marrrrrry
2. srp 2011

@ma77 Ja som si Malboro alebo Davidoff kupovala 🙂 lebo o pomaly euro sú tam lacnejšie 🙂 😉 No my sme v Chorvátsku za 3decové pivo dali 3eurá a tu za pol litrové ani nie euro a o ostatnom ani nehovorím tam je draho ... ale nehovorím je aj Croatia pekná to more je nezabudnutelné !!! 😉 Ja som tiež nejak nevedela čo jesť viac som pila a keď tam som si ovocné l zel.šaláty dala a tú pizzu tá teda klobúčik dole mnam mnam bola super !!! Som si našla jeden stánok a tam som stále chodilana nu 😀 ja som si inak na pláži v reštike dala náš guláčik a chleba 😀 xixi 🙂))) A čo foto bude nebude 😠 ☹ 🙂

tatya
4. srp 2011

Ahojte, niekde to uz bolo spominane - v Primorsku je obchod s detskymi vecami?? Myslim hlavne plienky a ovocne a zeleninove prikrmy v sklenenych flastickach... je moznost tam nieco taketo zohnat? A su tam nejake miestne bulharske vyrobky alebo normalne kupim aj pampers sensitive plienky? A vyrobky Hipp, Hami, Nestle a podobne?

kosska3003
4. srp 2011

@tatya ano ja som tam kupovala hipp a papersky a o mnoho lacnejsie ako tu takze znacky overene aj dojcensku vodu som tam kupila

tatya
5. srp 2011

@kosska3003 tak to je super, nemusim vlacit odtialto a ideme letecky, tak usetrim aj na vahe kufra, ked nebudem trepat sklenene flasticky 😀

kosska3003
5. srp 2011

@tatya tak tak usetris na vahe a tam vahu doplnis velmi rychlo