Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

tatya
5. srp 2011

a myslite, ze tu ich normalnu stravu moze jest aj mala? Hlavne ovocie, zeleninu, maslo, chlieb... bojim sa aby nedostala nejaku hnacku alebo nieco 😲

ma77
5. srp 2011

@tatya ahojky neviem sice ako detičky ale davaj si pozor čo daš malej papať ja každy rok ked sme v BG a to už 4krat za sebou som mala žaludočne problemy vracala som a hnačkovala a to som dospela 😀 😀 😀 a jedla som v reštikach a v meste neviem čim to je ale dcere a manželovi nebolo nič a mne stale 😉

kosska3003
5. srp 2011

@tatya kup si probiotiky a davaj jej kazdy den preventivne 5 kvapiek ja som mala progaja ci ako sa to vola a zeleninu ovocie pecivo som jej v pohode davala nic malej nebolo a hodne sme chodili jest do slovenskej restiky bistro Bratislava sa vola tam su slovenske casnicky aj kuchar tam sa mi mala najlepsie najedla ale papala aj v normalnych restikach neboj

amrash
5. srp 2011

V červenci jsme se vrátili z Bulharska. Byla jsem tam jako malá a tak jsem teď docela zklamaná. Přišlo mi hodně zanedbané. Jeli jsme vlakem, takže hlavně v centrální části. Jinak cenově výborné. Člověk se nemusel ohlížet na to, jestli chce jít do restaurace a nezruinuje ho to. Jídlo mi nechutnalo. Sice jsme byli ve **** hotelu, ale asi se snažili přizpůsobit středoevropské kuchyni či co... nebylo to ono, žádné extra bulharské speciality. Už jsem z toho byla dost znechucená. Navíc, když jsme přijeli, měl syn týden průjem a mně se celou dobu chtělo zvracet. Myslela jsem si, že je to z těhu, ale kdepak - doma jak když utne. Takže smíšené pocity 😕 😕 😕

luckagu
7. srp 2011

V piatok sme sa vrátili z Bulharska, boli sme v Nesebar-Ravda v hoteli IRIS. Hotel môžem len odporučit, izby čisté, hotel nový, personál mily, strava velmi dobrá. ranajky boli do 10.00 a ešte o pol desiatej nosili plné misy ak niečo došlo. centrum Ravdy,je pekné samé atrakcie hlavne pre deti. plno obchodíkova reštaurácií.My sme nemali židne žalúdočné problémy a dokonca sme si umývali aj zuby z ich vodou z kohútika.Ani deti nemali žiadne problémy. Mama sa vratila dnes z Talianska z Bibione a povedala že ked dovolenka tak už len Bulharsko. Strašne draho a pláž a more to isté čo v Bulharsku.

coxa
8. srp 2011

Ahoj, jdu na radu kdo už jste byl - nevíte jak je to v Bulharsku s pamperskama? Dají se koupit? A případně i cena? A co takhle nějaké skleničky pro prcky? 🙂

cencula
8. srp 2011

čaute zajtra odchádzame do bulharska na slnečné pobrežie, do hotela Exotika, bol tam niekto? máme zaplatenú polpenziu? boli ste spokojní, napíšte mi , kto tam bol, a ako bolo. dakujem vám

kratoska
8. srp 2011

@coxa Ahojky, pampersky jsem normálně viděla v Penny marketu. I skleničky. Penny je na Slunečním pobřeží. A v těch jejich supermarketech jsou pampersky taky občas vidět. Akorát teda nevim na kolik korun přijdou.

V Nessebaru je i Lidl. Takže normálně koupíš věci co tady u nás.

coxa
9. srp 2011

@kratoska Děkuju moc, přemýšlím jak nejvíc omezit těžké a velké věci do kufru... 😅

lena27
11. srp 2011

ahoj holky,
jak je to v Bulharsku s mořem? slyšela jsem, že se tam občas nesmí koupat kvůli vlnám

kosska3003
11. srp 2011

@lena27 ano kazdy dne daju rano vlajku zelena znamena ze mozes plavat aj kupat s kolesom nafukovackou cim chces ked je zlta vlajka tak mozes ist do vody ale nie s kolesom nafukovackou a ked je cervena tak nemozes ist do vody ale to je strasne malo ja som to zazila raz a to som bola v Bulharsku 6 krat a to bolo po burke boli velke vlny

bulharka
6. bře 2012

Zdravim,Pre deti sú najlepšie kľudne a lacne letoviska v Obzore, Bjala-sú tam hory a ,more ,veľmi liečive ovzdušie a jemný piesok . nebojte sa cesty autom.My chodíme vždy v júni tam a v septembri,kvôli škole .naspäť autom.Menšia dcérka mala cca 2 roky keď sme tak začali cestovať.

hasleerka
6. bře 2012

pomaly sa už rozbehne letná debata ... nám minulý rok nevyšlo bulharsko kvôli operácii ... tak dúfam že tento rok sa nám vydarí ... ale nechávame to na last minute ... najradšej by sme to Prímorsko

vejr
2. kvě 2012

ahoj lidičky chtěl bych se zeptat na ceny jídla v obzoru jedu do bulharska poprvé na 11 dní bez stravy moc všem děkuji za odpovědi vejr

maggie59
2. kvě 2012

@vejr tak napr. na plazi pizza 1E, plnená obrovská palacinka 1E, štvrtka pečeného kuriatka so zemiakmi 1,5E, celé grilované kura 3,5 E....

hasleerka
2. kvě 2012

@vejr a už máš zistené ako je v obzore ???

janynkaaa
3. kvě 2012

bol niekto v destinacii Slnecne Pobrezie?ako tam je?

hasleerka
3. kvě 2012

@janynkaaa vraj pekne ale že preplnené a drahšie ako inde ... aspoň taký bol názor niektorých mojich známych ... my by sme chceli možno SP, Prímorsko alebo Pomorie

janynkaaa
3. kvě 2012

@hasleerka no ja uz tam mam vybratu dovolenku ,rychlo zaplatim ,bojim sa lietadlom az z toho nevycuvam 🙂 je celkom lacna akcia tak hadam tam bude fajn 🙂

hasleerka
3. kvě 2012

@janynkaaa a cez akú cestovku idete ???

janynkaaa
3. kvě 2012

@hasleerka napisem IP

kardinal
21. kvě 2012

Ahojte! Aj my ideme tento rok s nasou 9-mesacnou dcerou do Bulharska - Slnecne pobrezie. Nevie niekto poradit aka je tam moznost kupit detsku stravu- balenu a plienky ? Ideme letecky takze aby sme to dako zvladli s tou batozinou .
Dakujem

kratoska
22. kvě 2012

Na Slunečném pobřeží je přímo Penny market. Záleží kam tam jedete. Penny je na tý straně blíž k Neseebaru. Taky jsem tam chodila nakupovat. Jenže z hotelu Kotva to bylo skoro přes ulici. Tak paráda. Pokud budete bydlet na druhém konci pobřeží, tak všude jsou obchůdky, minimarkety kde neni problém sehnat vše co budeš potřebovat. Jen to bude trochu dražší.

kardinal
23. kvě 2012

@kratoska Dakujem za info.

kratoska
23. kvě 2012

Nemáš za co, já bych jela hned znova. Pěknou dovču přeju

hasleerka
5. črc 2012

kto už sa vrátil, napíšte nejaké postrehy...

hasleerka
11. črc 2012

a čo nikto nebol??? nikto neporadí???

kikakama
16. črc 2012

@bulharka pozdravujem,
vidím, že máš skúsenosti s Obzorom, hotel Nanev poznáš?
Vďaka

werunka21
16. črc 2012

Ahojky, my byli letos v Lozenci, all inclusive i s malým a v pohodě. Na jídlo jsme mu vždycky něco vybrali a nikdy jemu ani nám nic nebylo.
Cca 4roky zpátky jsme byli na Slunečném Pobřeží. Máme rádi klid a tam jsme ho hodně těžko hledali-discotéky dlouho do noci...Ale moře a promenáda krásné
3roky zpět Carevo, hotel Hermes Alexandria club-úžasné, český animační tým pro děti i dospělé, spokojenost velká, moře ne moc čisté-chaluhy apod.

hedik
16. črc 2012

@kardinal Ahoj nevím kdy letíte a zda moje info není už pozdě 🙂 my byli také na Slunečném pobřeží Victoria Palace a tam jsme měli kousek obchod Zora Plaza a seženeš tam úplně vše plenky Pampers, ubrousky, dětskou stravu hipp a nastejno jako u nás v obchodech a i oproti minimarketum za dobré ceny. Plenky Pampers 4 bylo jich tuším 20ks z a12.50 atd. Ještě k cestě my jsme mohli mít 2x15kg + jsme měli ještě 2x5kg příruční zavazadlo a to už nikdo neřešil 🙂