Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

hedik
16. črc 2012

@janynkaaa také záleží jaký hotel si vybereš, my jsme byli hned na pláži a kus od centra takže super a hluk asi jako všude jinde, ale nějak nám to vůbec nevadilo 🙂

janynkaaa
17. črc 2012

@hedik heh uz sme boli aj my🙂

mitote
17. črc 2012

Primorsko - tam je idealni plaz v tom smyslu, ze jste 50m od plaze (ve vode) a porad mate vodu po kolena nebo po pas 😀 A nebo Duni, tam chci jet priste (uz s detma).

hedik
17. črc 2012

@janynkaaa aha 🙂 a jak se vám líbilo 🙂 a ve kterém hotelu jste byli? také vám dělali velkou kontrolu na letišti v Burgasu?

janynkaaa
17. črc 2012

@hedik sme boli v hoteli Sipka velmi utulny a prijemny personal tam bol🙂 no mna prehladavali vzdy som pipala 🙂

hedik
17. črc 2012

@janynkaaa nonám udělali v 0.15 takovou kontrolu, že jsem myslela, že je tam snad sežeru 😠 malého jsem musela zbudit a to co předcházelo u mě a s pitím to už nějak neřeším, ale musela jsem mu sundat boty, mikinu a jít s ním a pomalu mu lezli až do plen no fakt síla 😠 tak to je super, že jste měli příjemný hotel 🙂 a jak jste to zvládli s těma kuframa a plenama

janynkaaa
17. črc 2012

@hedik ty kokso tak to ste mali teda fakt riadnu kontrolu 😀 😀 😀 ja som plienky kupila az tam 🙂

kardinal
17. črc 2012

@hedik Dik za info. Letime buduci tyzden.

hedik
17. črc 2012

@janynkaaa já jsem zabalila bez plen a co mi zůstala volná kila tak jsem dohazovala pleny 🙂

hedik
17. črc 2012

@kardinal nemáš vůbec za co 🙂 krásně si dovču užijte 🙂 klidně bych jela znovu 🙂

adelkav
17. črc 2012

@hedik nad hotelem Victoria Palace jsem taky přemýšlela, nakonec jsem vybrala Bellevue, myslím, že by to mělo být hned vedle....uklidnila jsi mě s tím obchodem, nechce se mi pro malého vše tahat. S jak starým dítkem jsi byla? A jaký je tam vstup do moře? Je to dlouho mělké? A taky by mě zajímalo, jestli je tam někde v okolí nějaká možnost, jak zabavit batole. Předem díky moc za info. A líbilo se ti tam? Jsem zvědavá, já vím🙂 Ale já vybírala dovolenou snad tři dny v kuse a teď trnu, aby to nebyl moc velký průšvih. Na Bulharsko jsem slyšela jen hodně špatné a hodně dobré recenze, nic mezi tím🙂

hedik
17. črc 2012

@adelkav V minimarketu tě vyšla voda na 1,5litru na levu,70 a v tom supermarketu tě stála 3litrovka 1,80L. a fakt tam seženeš vše i jogurty danone atd... i kdyby náhodou opalovák tak tam měli dětskou niveu a další. my jsme vše kupovali tam. bylo to fajn protože jsi sice na promenádě, ale nebyl tam hluk úplně v pohodě 🙂 jsou tam různé atrakce - my jsme teda byli u moře a u bazénu a pak jsme šli na procházku a jinou atrakci jsme nepotřebovali a večer jsme došli do centra a zpět jeli mašinkou a to byla naše velká atrakce 🙂
Honzíkovi budou 28.7 - 2roky a byli jsme od 22.6. do 3.7 🙂 a s jakou cestovkou jedete? moře pozvolna klesá s malým ideální 🙂 nám se tam moc líbilo a byli jsme spokojeni, byli jsme tam už před 5ti lety sami s manželem a volili to proto. Od letiště je to kousek autobusem 🙂 kdyby cokoliv tak klidně piš 🙂 psala jsem co mě napadne tak nevím zda to bude srozumitelné.

adelkav
17. črc 2012

@hedik jsi úžasná, díky moc za info...teď mi tady špunt trochu vyvádí, tak pak si to ještě jednou přečtu a zeptám se na další, díky moc🙂

hedik
17. črc 2012

@adelkav určitě klidně písni co a jak 🙂

adelkav
17. črc 2012

@hedik jedeme přes Neckermanna, prosím jak dlouho trval ten transfér z letiště? A s kým jste letěli, my máme letět s nějakou bulharskou aerolinkou a paní v cestovce mě ubezpečovala, že máme limit zavazedel 3x20 kg a to se mi nějak nezdá. Prosím převařovala jsi tu kupovanou vodu malému nebo jsi mu jí dávala normálně pít? Jsem na to zvědavá, je to první zahraniční dovča s prckem a vůbec nevím, co od toho čekat.

hedik
17. črc 2012

@adelkav my jsme vodu používali teda hlavně na kaši a na mléko, takže jsme jí převařovali. Ale pak jsme kupovali džus a ten jsme normálně ředili touto vodu a vše ok 🙂 té vody bych se opravdu nebála. nedostali jsme nikdo ani průjem a nic. ale lékárničku jsme měli teda vybavenou 🙂
transfer z letiště trval zhruba hoďku, protože jsme všechny rozváželi do hotelů, ale my jsme tam přiletěli večer a dostali se na hotel v 11večer, takže Honzík spinkal na klíně celou cestu. Letěli jsme s travelem - smart wings. Těch 20kg fakt nevím neporadím, ale pokud jste platili za malého letenku tak má nárok na zavazadlo. Nebála bych se toho tolik 🙂

adelkav
17. črc 2012

@hedik Děkuju🙂 No my právě za letenku neplatíme, v září mu bude teprve rok a půl🙂 Lékárničku taky vybavím, vždy když něco nám, tak to nepotřebuju a naopak🙂 Tak ještě jednou moc děkuju, pomohla jsi mi.

hedik
17. črc 2012

@adelkav tak to jsi ještě zjisti, ale pokud nemá sedačku tak nemá nárok na zavazadlo. nemáš vůbec za co děkovat 🙂 klidně písni kdyby cokoliv. oni snad snižovali všichni tu váhu protože známá teď letěla s Emirates a takly měli míň

hanyzka_zel
21. črc 2012

Ahoj holky,
mám dotaz...letěla jsme některá v poslední době do Bulharska s Travel Service? My máme letět v září a řeším kufry, co sebou...jde o to, je pravda, co mají napsáno, že přeprava kočárků a dětských postýlek je zdarma? Chtěli bychom sebou golfáče (7kg) a cestovní postýlku (asi 9kg), tak jestli se to počítá do limitu či nikoliv...podle jejich pravidel by nemělo, ale zajímala by mě i osobní zkušenost 🙂 Díky 🙂

hasleerka
21. črc 2012

@hanyzka_zel no ja s nimi letím v sobotu ... ak stihnem dám ti info...

smahulkaa
22. črc 2012

@hanyzka_zel my s nima letíme ve středu a mají to v pokynech tak to asi tak bude 🙂 kočárek se nepočítá určitě a s postýlkou nevim my jí budem mít na hotelu 🙂

smahulkaa
22. črc 2012

@hedik prosimtě a letěli jste na pas nebo na OP ?

hanyzka_zel
22. črc 2012

@hasleerka předem děkuju 🙂 A kráso dovolenou 😉

@smahulkaa taky si myslím, že to tak bude, když to mají v pokynech, ale znáš to, lepší je si to ověřit i od někoho, kdo letěl 🙂 Kočárek bych aj bez pokynů hádala, že bude zdarma, ale ta postýlka mě překvapila...příjemně 🙂 Jestli to fakt platí. My jí mít na hotelu nebudeme...teda mohli jsme si jí půjčit, ale za to bychom tam snad koupili novou...trošku přehnané půjčovné 🙄 😠

hasleerka
22. črc 2012

@smahulkaa ja mám pre istotu pre všetkých pas

hedik
23. črc 2012

@hanyzka_zel postýlku nemám zdání tu jsme měli z hotelu půjčenou ( teď čtu že chtějí platit u vás za postýlku ☹ my jsme jí měli zdarma), ale kočárek se ti nepočítá do limitu na palubu. my jsme měli normálně golfky + na mě i na manžela 5kg příruční zavazadlo a oba kufr 15kg a letěli jsme s Travel Servis. Mohu doporučit vzít věci normálně a pak jsem teprve dodávala pleny. Ale fakt tam všechno koupíš i pleny, ubrousky vše.
@smahulkaa letěli jsme na pas všichni, ale byli tam lidi že letěli i na OP, šťastnou cestu a příjemnou dovolenou 🙂 a kam letíte?

smahulkaa
24. črc 2012

@hedik do Careva do hotelu Hermes už se nemůžu dočkat 🙂 tak snad nám vyjde pěkné počasí 🙂tak si mě uklidnila s tou OP že na ní někdo letěl mě tu holky dost strašili že to na ní nejde 🙂

hasleerka
24. črc 2012

@hedik a vážili vám kufre, nemôže byť tak, že ked ideme 4, tak batožina môže mať spolu 60 kg ... alebo radšej kufor navážiť len na 15 kg??? a čo ponúkajú v lietadle, moje deti sa nevedia dočkať???

hedik
24. črc 2012

@smahulkaa jde protože jsou v EU ale platí se tam kunama ale jsou v EU, a pro malého máš pas?my jsme tam byli od 22.6 do 3.7 a to tam bylo opravdu teplo a moře mělo 25°C a pěkné teplo kolem 35°C. 🙂 ono v té době bylo teplo fakt všude 🙂 krásně si to tam užijte a těším se na zprávy jak se vám tam líbilo 🙂
@hasleerka a vy jste platili za obě děti letenku? protože pokud neplatíš letenku tak není nárok na kufr. buď můžeš mít 15kg na osobu to normálně vážej když ti dávají letenky a nebo můžeš mít jeden kufr pro dvě osoby 32kg. a to příruční zavazadlo nám nevážili jen nám je tady na letišti označovali spolu s kočárkem. ale pokud chcete mít 4kufry tak to snad počítají dohromady ale fakt nevím. Vím, že nám říkala delegátka, že Bulhaři na každé kilo navíc účtují 10leva

kikakama
25. črc 2012

Ahojte, chystáme sa do Primorska, viete mi poradiť ohľadom výberu peniažkov z bankomatu? Bankomaty KBC majú poplatok len 0,20 €/výber, pretože mám účet v ČSOB. Neviete či takýto bankomat je aj v Primorsku, resp. niekde nablízku?Z cudzieho je potom poplatok až min. 6,--€/výber resp. 2 % zo sumy.

hasleerka
26. črc 2012

@kikakama skús sa spýtať vo svojej banke, ja mám v unikredite a mne povedali že môžem pozrieť na nete či sa tam nachádza , ale hned mi aj povedali že v prímorsku áno...
@hedik áno za obe sme platili letenku