Dovolená v Bulharsku - Sveti Vlas, byli jste tam?

baris
15. črc 2012

Milé maminky,

v pátek letíme s holkami na dovolenou u moře (kvůli časté nemoci, atopickému ekzému ...) - do Sveti Vlas, což je cca 35km nad Burgasem a budeme ubytování v hotelu Alexanda.

A protože začínám "dostávát" různé informace 😠 ohledně dovolené v Bulharsku, chtěla jsem se Vás zepatat, zda jste tam byli i Vy, jak jste byli spokojeni, jaké je tam počasí .....

My tam budeme mít zajištěnou jen snídani, zbytek se chceme stravovat v restauraci (holky mají 2 a skoro 4 roky). Jezdili jsme předtím do Řecka (než se narodily holky 🙂 ) a tam jsem zvyklá na super servis - skoro všichni umí česky, v obchodě se můžou přetrhnout, aby Vás obsloužili ....

zuzanka.k
17. črc 2012

@baris ahoj, ve svatém vlasu jsem teda nebyla, ale letos jsem byla v Bulharsku potřetí. Super, krása, levno, s dětmi pojedu jedině tam... Naše destinace je tedy Primorsko, jezdíme autem a úplně v pohodě.
Kromě letošní dovolené jsme byli vždy bez stravy v nějakém "penzionu" (pokoje v domečcích) a jelikož je tam levno (letos jsme večeřeli kolem 84kč na osobu v restauraci a to byla hromada jídla) nebyl se stravováním žádný problém... Letos nás jelo víc, tak jsme po příjezdu ptali na ubytování i v hotelu - nakonec tam byla super cena a navíc snídaně. A musím říct, že když se víceméně stále opakovala, hodně pomohla ušetřit, protože jsme se tam vždycky pořádně najedli (případně si něco zabalili).
Do polopenze nebo ubytování se stravováním bych nikdy nešla - jsou to vyhozené peníze... stejně si každý ve výsledku na něco zajde.
V primorsku se domluvíš krásně česky - jídelníčky v češtině a některé restaurace jsou vyloženě české.
Lidé jsou příjemní a vyjdou ti vstříc, když je nějaký problém.
Počasí vždy krásné - teploučko.

Jen bych podotkla, že výjimky jsou všude a nějaké restaurace jsou drahé a ne tak dobré - ale to si člověk musí projít...

Byli jsme i na Slunečném pobřeží - tam už je to více o tom turismu - čeština je tam taky, ale ne tak moc jako v Primorsku a je tam o něco dráž (výjimky můžou taky být).

Četla jsem o jedné rodině, která byla ve svatém vlasu - byli spokojení. Není tam tak moc turistů - takže by tam mělo být levněj. Byl tam klid a pro děti to bylo prý fajn...

Snad ti to aspoň trochu pomůže se těšit i když je to spíš takové obecné než vyloženě odpověď na tu tvou vesničku... ale mě se tam tak líbí, že to propaguji kudy chodím - jsem prostě maniak... 😉