Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

vevi1
20. dub 2013

@petaloudi ahoj, dočetla jsem se, že se chystáte letos na Santorini a že máš dost procestované Řecko, tak jsem tě chtěla poprosit o pomoc. Právě sháním pro kamarádku ubytování na Santorini, popř. jiném ostrově , mohla bych tě poprosit o odkaz na vaše ubytování? dala bys mi popř.nějaký tip? ona by chtěla nejradši studio či apartmán se snídaní, blízko moře i městečka. Budu ráda za jakoukoli informaci, děkuju moc, Veronika

alca321
21. dub 2013

@zuzanka97
Ahoj chtěla bych vás poprosit o pár info.Jak jste byli spokojení ,hotelem atd... ta pláž vzdálená 15min.je jakým směrem?Je to někde u hotelu nebo někde stranou?Letíme do Zakynthosu do hotelu Admiral v červenci.Tak se už moc těšíme 🙂

petaloudi
21. dub 2013

@vevi1 Ahoj, to má kamarádka úplně stejné požadavky jako my 🙂 Letos jedeme sem. Je to kousek od moře a zároveň v městečku, se snídaní http://www.alexandria.cz/hotel/7585-maria-preka... To samé splňovalo i naše ubytování vloni na Karpathosu http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/karpathos/ho... Před pár lety na Kalymnosu to bylo sice bez snídaně, ale zato s úchvatným výhledem na západy slunce http://www.aeolus.cz/recko/kalymnos/studia-rita... Ale spíš bych začala tím, na který ostrov a do jakého místa chce. Ubytování se pak vždycky nějaké najde.

vevi1
21. dub 2013

@petaloudi moc moc diky za info, vsechno to vypada krasne,kdyztak se jeste ozvu, jestli nevadi 😉

katka444
13. kvě 2013

ahojte, ide niekto s turancar na korfu hotel mimosa? alebo bol už niekto v tomto hoteli?

http://www.turancar.sk/cestovna-kancelaria/poby...

katka444
13. kvě 2013

@atiatko ahoj boli ste s turancar na korfu? aké sú dojmy z cestovky. my tiež chceme ísť ale iné miesto viď vyššie link. ešte sa rozhodujeme, či to vezneme.

atiatko
13. kvě 2013

@katka444 Katka, tak my sme na Corfu boli s Tiptravelom. S Turancarom sme boli na Kréte aj na Mallorce - my sme boli max. spokojní - žiadne problémy s cestovkou, delegát, ktorý sa o nás stále zaujímal - na Kréte majú napr. partnerskú cestovku Kalamaki Travel - české delegátky každý druhý deň prišli na hotel - v dohodnutú hodinu sme sa s nimi mohli stretnúť a vybaviť čo sme potrebovali. No vedeli sme si poradiť aj sami - angličtina nebola problém - no ani nebolo čo veľmi riešiť, lebo hotelík bol super. A na Mallorce mali z Turancaru svoju zamestnankyňu, ktorá sa tam pred 14-imi rokmi vydala a bola nám vždy po ruke. Na delegátov sme mali tlf kontakt, takže ak by bolo niečo naozaj súrne vedeli hneď prísť. My sme dokonca majiteľovi cestovky písali pochvalné maily, lebo sme boli spokojní, a to sme dosť nároční klienti 🙂 Ak by si chcela nejaké referencie na hotelíky, ktorý si vyberiete, kľudne zavolaj do ZV cestovky Katka http://www.agenturakatka.sk/ - majiteľka je perfektná žena, ona má 90% ponúkaných hotelov precestovaných, odskúšaných, ak niekde nie je niečo v poriadku povie to hneď tu na SK nie priamo v letovisku. Ona robí predaj pre viaceré cestovky a my sme jej stáli klienti, lebo vždy čo nám odporučila (aj z toho čo sme si sami našli) bolo presne tak ako povedala, žiadne zavádzanie. 🙂 Ale Turancar z vlastnej skúsenosti odporúčam 🙂

efes
13. kvě 2013

@petaloudi ahoj. četla jsem tvé příspěvky a vidím, že jsi odbornice na řecko. Můžeš mi prosím napsat, které ostrovy máš procestované a které se ti líbily nejvíc? my se letos taky chystáme do řecka a chtěla bych něce opravdu krásného. Líbí se mi santorini,ale četla jsem, že tam nejsou hezké pláže a prý jsou navíc přelidněné...byla jsi tam prosím???

katka444
13. kvě 2013

@atiatko vďaka za odpoveď 🙂

katka444
14. kvě 2013

@imita ahoj, boli ste nakoniec na korfu v Messonghi beach? ako bolo?

imita
14. kvě 2013

@katka444 Ahoj, nie, boli sme na Kréte 🙂

petaloudi
15. kvě 2013

@efes Ahoj, tak nevím, jestli jsem odbornice, ale nacestováno něco mám 🙂 Na Santorini budeme za 14 dní, tak můžu poinformovat po návratu. Ale určitě je pravda, že pláže tam nejsou tak krásné, jako na jiných řeckých ostrovech. Je to ostrov vulkanického původu, takže pláže jsou černé, spíš kamínky než písek. Zkusím to vzít postupně, kde jsem všude byla:
pevnina kousek od Thessalonik, Stavros - tam jsem jezdila spoustu let, ale bylo to spíš o kamarádech, jinak bych asi spíš nedoporučila
pevnina, městečko Parga - nádherné městečko, kde v pěším dosahu jsou tři různé pláže - městská, dlouhá se zlatým pískem a oblázková, tam se mi moc líbilo
Zakynthos - ostrov je krásný, ale mě vadilo, že tam jezdí strašně moc Angličanů na pařby atd., navíc to pro mě nebylo takové to "typické Řecko", tím, že ostrov byl zasažený v padesátých letech zemětřesením a vše je nově postaveno
Samos - krásný zelený ostrov, byli jsme v Kokkari, což bylo úžasné městečko se spoustou restaurací, barů, v okolí krásné pláže, jen docela studená voda
Lesbos - ostrov spíš klidnější, ne tak turisticky zasažený (ale už je to 6 let, co jsem tam byla)
pevnina Peloponés, oblast Messinia - oblast, kam nejezdí moc českých cestovek, dovolenou tam tráví hlavně řekové, pláže i příroda krásné, blízko krásné hory
Kalymnos - ostrov je hodně skalnatý (jezdí tam hodně horolezci), na první pohled vypadá trochu nehostině, ale pláže jsou tam nádherné, moc se mi tam líbilo
Karpathos - co se pláží týče, tak určitě číslo jedna, ale chce to auto a cestovat. To je trošku náročné, protože je dost hornatý, takže i krátká vzdálenost trvá docela dlouho, ale určitě to stojí za to.

Hodně záleží co od dovolené očekáváš. My vyhledáváme místa, kde není masový turismus. Jezdíme bez jídla, chodíme po tavernách a hodně cestujeme. Pokud neznáš, určitě se podívej na stránky http://recko.name/ v diskuzích najdeš spoustu informací o ostrovech, jsou tam fotogalerie i recenze hotelů.

terez27
15. kvě 2013

@petaloudi nevedel bys taky neco o Kosu?🙂
Mne osobne se nejvic z reckych ostrovu zatim libila Lefkada,ale zatim jsem jich zase tolik neprocestovala🙂

terez27
15. kvě 2013

Pardon-nevedela🙂

petaloudi
15. kvě 2013

@terez27 Tam jsem jen přistála a jela na trajekt na Kalymnos. Pobyli jsme jen asi hodinu v městečku Mastichari při čekání na trajekt a to mě moc neoslovilo - dlouhatánská pláž se spoustou na sobě natřískaných lehátek. Ale oblíbený ten ostrov je, tak určitě něco zajímavého nabízí 🙂 Joo, Lefkádu mám už dlouho v plánu a vždycky do ní vleze něco jiného 😉

terez27
15. kvě 2013

@petaloudi my tam prave jedem na samotu s nejkrasnejsi plazi na ostrove,kolem jsou hory...misto krasny,spis se bojim aby se na ostrove bylo kam podivat🙂
Tak priste Lefkada,stoji za to🙂 modrejsi more jsem nevidela🙂

pempusik
15. kvě 2013

@terez27 my sme boli na kose pracovne pred deviatimi rokmi a tento rok sa tam chystame na dovolenku. ja som sa tam citila uzasne, boli sme na juhu pri Kardamene, more ciste, plaz miestami kamenista, ale odvtedy sa to tam iste zmenilo. najkrajsia plaz bola vtych casoch paradise beach. niektori vravia, ze kos je veterny, ale pri teplotach 35 stupnov to je len dobre. paradoxne vlny boli iba pri Kefalose, vsade inde bolo more pokojne. Mestecko Kardamena vecer zilo, dalo sa ist zabavit na diskoteku. nam vyhovovalo to, ze cely ostrov je malinky, autom ho prejdes raz-dva.... hlavne mesto je krasne, no je pravda, ze sme velmi nestihali popozerat si pamiatky, kedze sme mali malo volneho casu. no ak mate pas, z hlavneho mesta chodi trajekt do Turecka, takze si viete urobit pekny vylet 🙂

efes
15. kvě 2013

@petaloudi ahoj, moc děkuji za užitečné rady.... nemáš prosím fotky nějakých pláží toho Kalymnosu???

petaloudi
15. kvě 2013

@efes Já nejsem moc fotograf. Navíc jsme tam byli na svatební cestě, takže co jsem teď koukala na fotky, tak na většině jsme jen my 🙂 Ale koukni třeba na tuhle galerii, ta je moc hezká http://recko.name/galerie.php?id=1823&grp=47:28...

jajinka27
6. čer 2013

@petaloudi takže Zakynthos se ti moc nelíbil? chceme tam s dětma na dovču, protože skoro všude jinde už jsem byla - Parga, Korfu, Kréta obě strany, Lesbos, Lekfáda, Kefalonie, Rhodos 😀

irinikreta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
palomka
8. čer 2013

@irinikreta jeeej, aj by som poprosila aktualne info o pocasi 🙂 dakujeeeem.

petaloudi
8. čer 2013

@jajinka27 Já zase nemůžu říct, že by se mi nelíbil. Je krásně zelený a pláže jsou tam pro děti asi jedny z nejideálnějších. Jen mě prostě uchvátila kombinace bílých domečků a modré vody na Kykládách nebo Dodekanésách a to tam prostě není 🙂
@efes Tak vkládám slíbené info o Santorini. Pláže opravdu nejsou tak krásné jako jinde a např. v Kamari věřím, že v hlavní sezóně je prostě šíleně přelidněno. Nám se i tak líbilo, asi záleží, co člověk na dovolené očekává - já věděla, že na Santorini se nejezdí za hezkými plážemi, ale za okouzlujícími městečky nad kalderou. A myslím, že takovýhle pohled ti snad žádný jiný ostrov nenabídne...

danim
8. čer 2013

Zakynthos, oblast Laganas - pozvolna krasna cista voda, jemnulinky piesok, z letiska tak 12 km.... more je ozaj v niektorej casti plaze velmi pozvolne, velmi odporucam !!!

carlik
8. čer 2013

@petaloudi koukám taky milovnice Řecka 🙂 já už tam byla 20x, takže procestováno mám habakuk, ale teď s malou si sama moc netroufám. Ale moc pěkný to pro dětičky je na Chalkidiki, já byla v Sarti a nádherná pláž, v okolí plážičky -úplný Karibik,je tam i levněji jako jinde. Jo a Kokkari na Samosu bylo strašně fajn, akorát ted už tam musí být víc turistů, já všude jezdím před nebo po prázdninách, taky na Lefkádě jsou nejkrásnější pláže,no prostě všude je něco nej...

hojda
8. čer 2013

@danim JJ Zakáč to je pro děti ráj, hlavně to moře a přístup do něj.

irinikreta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
irinikreta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
billam
8. čer 2013

@irinikreta milujem Kretu 🙂 Boli sme uz v Chanii - pred 10 rokmi, navštívili sme aj elafonissi - naaadherne 🙂 a teraz ideme blízko Heraklionu do Santa Marina Beach resort.

irinikreta
Odpověď byla odstraněná
Zobraz