Jídlo na dlouhou cestu autem. Máte tip?

odula
16. pro 2019

Zdravim. Jedeme na vanoce do Cech, jezdime autem, celkem, i s prestavkami a trajektem, to da cca 12 hodin. Nemely byste prosim tipy na nejake jidlo co s sebou, aby to bylo vydatnejsi nez oblozena houska nebo bageta a zaroven se to dalo jist i studeny? My furt tocime pasta salát, řízky, pečený kuře a tortily a už mi to po těch 10 letech leze i ušima... :D budu vděčná za každou radu! 🙂

slunickovm
16. pro 2019

@odula my vozime sekanou s cinskym zelím, s chlebem, bramborový salat bez majonézy, vajíčka s chlebem, vajecnou omeletu se zeleninou a pečivem, tunakovy salat, jabko s tvrdým sýrem.

odula
autor
16. pro 2019

@slunickovm 👍 super tipy, díky!

slunickovm
16. pro 2019

@odula neni zac. Me by zase nenapadla tortilla, takze taky dekuji za tip.

jannym
16. pro 2019

Posledne na spolecnou dovolenou kamaradka delala slany strudl a kapsicky z listoveho testa plnene spenatem, jen jsem si vzpomela a uz tu slintam...

sirka1
16. pro 2019

My děláme ještě tousty.

nazka
16. pro 2019

@odula toasty nebo palačinky se špenátem 😊

dandaa
16. pro 2019

Vaječné muffiny, ty vozíme všude a dají se udělat s čímkoliv

veronicka89
16. pro 2019

Tak já nevím... Než 3 hodiny něco kuchtit a chystat tak prostě nabalim obyc snídani ptz vyjíždíme brzo... Pár sušenek nakrájené ovoce a zeleninu a na hlavní jídlo se stavíme... Myslím že 1x v restauraci když asi nejspíš v ČR za jídlo moc neztratíte vás nezrujnuje 🙂

berenika39
16. pro 2019

dělala jsem těstovinové saláty - studené. Uvařit těstoviny, do toho cokoliv - tuňáka, zeleninu, šunku, sýry, co máte rádi. Nebo je varianta s rýží na studeno - zase přidáš cokoliv, co máte rádi. Vydrží to, nezkazí se to, zasytí, nemusíš řešit ohřívání.

odula
autor
16. pro 2019

@veronicka89 mno... Zrujnuje ;) jezdíme přes Německo , z dálnice nesjíždíme a 7- 10 euro za bratwurst někde v motorestu nebo 15 za schnitzel se nám fakt dávat nechce. Takže fakt radši den předem něco ukuchtím ;) ono upect kuře nebo zabalit tortily zas tolik práce nedá 🙂

odula
autor
16. pro 2019

@berenika39 no já právě taky dělávam saláty. Jenže půlka osazenstva je ji, druhá ne. půlka nesnáší tuňáka, půlka nechce řízky, půlce nechutná studený kuře... 🤦🤪 Ale saláty jsou super. Možná vymyslím nějakou variaci ;)

odula
autor
16. pro 2019

@sirka1 toasty děláme taky. Ale ty padnou většinou ještě v Dánsku 🙂

berenika39
16. pro 2019

@odula tak ty saláty dej do tortil.

odula
autor
16. pro 2019

@dandaa prosím tě mohla bys mi přihodit recept?

lucie_j
16. pro 2019

Někdy dělám slané muffiny, je to rychlé a hodně syté. Na 12 kousků: v míse prošlehat 250 g hladké mouky, 2 lžičky kypřícího prášku, 2 vejce, 50 g rozpuštěného másla, zakysanou smetanu, trochu mléka, sůl a pepř. Pak zapracovat 150 g pokrájené uzeniny ( s uzeným chutnají trochu jako nádivka, máme raději se šunkou) a 80 g nastrouhané goudy. Ve formičkách na muffiny péci 20 min. na 200 stupňů.

berenika39
16. pro 2019

muffiny vajíčkové - taky řešení. počet mufinů, počet vajec, do toho slaninu, bylinky, sůl, pepř, naliješ do formy a do trouby

fandysek_1
16. pro 2019

@odula já teď vezla muffiny, oblozene croasany šunkou a sýrem, vafle, lívance a vajíčka na tvrdo. Ovoce.

veronicka89
16. pro 2019

@odula MC Donald serways motorest nebo Nordsee nestojí tolik 🙂

Ja myslela že ve Švédsku je draho 🙂
Ptz třeba v D je oproti Rakousku levno tak jsem myslela že ve Švédsku to je ještě horší 🙂

veronicka89
16. pro 2019

@odula jinak v těch motorestech stojí dětský box hranolky řízek džus 3.99 😉... Myslím zeje tam i naka maska hračka nebo knížka...

dandaa
16. pro 2019

@odula dělám od oka cca na těch 12 košíčků
6x vejce, 1x mozzarela na kostky, 6x lžíce ovesných vloček, lžička prášku do pečiva, sůl a vše ostatní už dle chuti. Přidávám šunku, rajčata, špenát nebo žampiony.

odula
autor
16. pro 2019

@veronicka89 to je docela na pohodu . Asi jak kde. Mám když všechno dojde tak taky skaknem na hambáč nebo ten řízek padne. Ale jeden. Kupovat komplet oběd pro 2 dospělý a 3 děti je už moc. Lepší domácí ;)

veronicka89
16. pro 2019

Ale ty muffiny asi zkusím 🥰 jedem v sobotu...

@odula šťastnou cestu 🙂

makronka222
16. pro 2019

Kus kus, pomazanka, testovinovy salat. Salat s masem. Pecena repa s balkanskym syrem+pecivo. Na Mol benzinkach jsou snad vsude po cr mikrovlnky. Ohrat si muzete cokoliv

odula
autor
16. pro 2019

@veronicka89 my taky v sobotu. ;) I vám šťastnou cestu !

meesha
16. pro 2019

Zeleninové/luštěninové placky/hamburgery .

summer2012
17. pro 2019

Dělám většinou toasty, šneky z listoveho těsta nebo nádivku co se u nás peče na velikonoce, bramborovou buchtu....

mariegroth
17. pro 2019

Ja ze svych let letuskovani jsem mela takovou ohrivaci tasku, nebo jak to nazvat. A v tom se dalo ohrat cokoliv. I uvarit! Jednou jsem to brala I na road trip a ohravala jsem tam lasagne a zeleninu. Ja mam teda v aute i normalni zasuvku. Mozna neco takovyho by se vam hodilo 🙂

jane46
17. pro 2019

Jednoduche 😉 Uvar cele kure, vyvar strc do mrazaku (az se vratite, jako kdyz najdes) a kure pulku ober do tortill se zeleninou a druhou do testovinoveho salatu... U nas jsou oblibene i mlete prirodni (neobalovane) rizky a ty strcim do trouby, takze taky snadne. Vzala bych jeste ovoce a pecivo. A neco sladkeho 😉

eithelwing
17. pro 2019

Podle "mámy v kuchyni" jsem dělala dýňový koláč. Když se do toho nedá tolik oleje jako v receptu, tak je to chutné a dá se to vzít pohodlně do ruky.
Oblíbené jsou u nás i různé zeleninové placičky, např. taky dýńové.
A pak různé těstovinové saláty, dcera může těstoviny na milion způsobů. 🙂

odula
autor
17. pro 2019

@jane46 já jakoby vím co s sebou obecne - jako toasty , pečivo, ovoce atd. Přeci jen jezdíme docela dlouho. Jen to "hlavní jídlo" máme pořád dokola (pasta salát -s kuřetem nebo bez- tortily, řízky...) Takže jsem potřebovala trochu inspirace ;)