Kam jet na dovolenou v Itálii?

adelinka3
11. črc 2009

Ahojky, všecny zdravím. Mám prosbičku, chtěli bychom na dovolenou do Itálie, máme roční mimčo, ale nějak se v té záplavě nabídek Ck topím. Chtěli bychom apartmán, který vypadá slušně, nejlépe s terasou a taky aby moře nebylo daleko...Holčiny, dejte nějaké tipy, dám raději na zkušenosti, než na rady cestovek, které chtěji hlavně prodat 🙂 dííííky

evaszo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suchonovam
20. bře 2014

Ahoj, my sme boli uz 2x v Rosolina Mare, 1x cez cestovku, 2x priamo cez taliansku agenturu, byvali sme tu: http://www.deltamare.com/struttura.php?pd_id=97..., kedze sme sli vzdy v juni, vzdy bolo aj menej ludi, aj dost horuco - az moc 🙂, mali sme tento trojizbovy apartman kusok od plaze a platili sme za tyzdenny najom do 250€. Daju sa robit rozne vylety do okolia, je tam narodny park, boli sme lodou v benatkach, v meste citadella na hradbach,do chioggie je to tiez kusok..
5 rocny syn stale na to spomina a ked by som nebola v 7 mesiaci sli by sme zas 🙂

ninive211
20. bře 2014

Nám se v Itálii moc líbilo v Kalábrii - na "Pobřeží bohů" (byli jsme kousek od Tropey - to je v té "špici") anebo pak na ostrově Elba -taky patří pod Itálii. Ale tam asi jezdí málokterá CK. My jsme byli s CK Victoria. V obou případech byla písečná pláž s hrubším světlým pískem, čímž nebylo tolik zakalené moře a bylo nádherně průzračné - v obou případech.

oli_
25. bře 2014

ahojte, skúste sa pozrieť na tieto stránky. V článkoch je veľa užitočných informácií - zozbierané rady a tipy od dovolenkárov, tak by vám to mohlo pomôcť:

CZ stránka: http://www.nejlepsi-dovolena-2014.cz/italie/
Sk stránka: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/taliansko/

vinyl185
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kajjinka
1. črc 2014

Ahoj, máte zkušenost s booking na poslední chvíli až třeba koncem srpna? jsou ještě cenově dostupné nabídky v dobrých apartmánech třeba v Caorle apod.? díky

sofinulik
16. črc 2014

@suchonovam ahoj, prosim ktory apartman ste mali? myslis ze tato agentura ma nieco volne i na poslednu chvilu? este nevieme kedy bude mat manzel volno z prace, vyzera to na druhu polku augusta, tak by sme to mohli rezervovat az potom neskor.....pisem tam anglicky, ci myslis ze mam poprosit znamu co vie po taliansky? diky I.

suchonovam
16. črc 2014

@sofinulik ahoj,ešte minulý rok tam pracovala pani z Čiech.a zarezervovat odporucam čím skôr,lebo v polovici augusta majú taliani ferragosto,sviatok a v tom čase chodia všetci na dovolenky,teda je väčší natresk,aj ceny sú vyššie.ved tam napis a popytaj sa aké majú moznosti.

suchonovam
16. črc 2014

@sofinulik a apartman sme mali na poschodi pre 6,dve izby a kuchyna s rozkladacou pohovkou a telkou.

hojda
8. srp 2014

Nehledá někdo ubytování v Itálii? V neděli jsem měli odjíždět, ale malá má zápal plic, tak z dovolené je prd....☹. Pokud by někdo chtěl, tak cena za 2 dospělé a 2 děti je 882,- Euro. Super hotel s polopenzí s výnikajícím hodnocením. Na Invia je většina zájezdů pro rodiny vyprodaná, mají jen dvojlúžkové pokoje. Dělali jsem si rezervaci přímo přes hotel. http://hotel.invia.cz/italie/lido-di-jesolo/hun... Platí se až na místě, stačí když jim do hotelu napíšete, že přijedete. Více info klidně dodám. Je nám líto, že jim to musíme zrušit. http://hotel.invia.cz/italie/lido-di-jesolo/hun Lido di jesolo hotel Hungaria.

hojda
8. srp 2014

Odjezd je monžný také od neděle do úterý a pobyt do úterý, takže mimo hlavní vlnu dovolenkářů.

amelie518
20. srp 2014

Čauky, pokud jste na dovolené pohodlné , nechcete se o nic starat a mít všechno pod nosem, tak vám můžu určitě doporučit jednu místní cestovku, se kterou jsme byly na dovolené již několikrát a vždycky jsme se vraceli spokojení -> www.radynacestu.cz

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
loap21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erza1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sulemina
28. pro 2014

Sardinie je krásná, letos zkusíme oblast toskánska s Florencií, zásadně jezdíme bez cestovky, ušetříme polovinu peněz

veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erza1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciaska16
15. led 2015

Do Itálie jezdíme sem www.italiekemp.cz .Ideální hlavně pro děti.Poprvé jsem jeli s malou,když měla 8 měsíců.
Naše internetové stránky www.ckbalancestep.cz . Máme to velice levné kvůli velkému zájmu školních zájezdů a samozřejmě rodičů s dětmi.Pokud bude mít někdo vážný zájem,tak mne kontaktujte na luciaska16@seznam.cz

amandab
13. bře 2015

Ahoj holky,prosím o rady a konkrétní tip kam na dovču do italie 😎

Máme dva malé prcky a prvně jsme se chystali letadlem,ale nakonec padlo rozhodnutí, že než dát 60tis. za týden u moře, koupíme si o to lepší auto a tím vyrazíme k moři, že to bude zase něco jiného a pro děti zajímavějšího. Ale teď sem začala tápat, kam do Italie, jestli přes ck a nebo na blint, jaký termín je nejlepší a tak vůbec vše o cestování autem 😉 Zatím jsem byla jen letadlem, takže vše do puntíku naplánované ck 😒

A proto se obracím na zkušené cestovatelky s dětmi, poradíte kdy,kam a jestli riskovat a hledat ubytování tam a nebo si připlatit a vybrat u české ck?

Budu všem moc vděčná za rady a zkušenosti.Děkuju:)

mart.s.
14. bře 2015

@amandab ahoj, tak popořádku. Když nechcete dát 60 000 za dovolenou, tak je vyloučený jih Itálie.Jen cesta tam a zpět s poplatky vyjd na +- 20 000.
Takže budeš muset vybírat zhruba mezi Bibione, Lignano, Jesolo, Caorle až možná po Rimimi. Na sever k moři nedoporučuji jet na blint. Nefunguje to tu jako v Chorvatsku. Většinu apartmánů zde mají rozdělené cestovky a na místě (zvlášť v sezoně) je minimální výběr. Pro sever Itálie je obvyklé , že se pronajímá vždy od soboty do soboty (neděle - neděle) . Takže - buď týden nebo dva. Třeba na deset dní - bývá veliký problém. Jih je o něčem jiném. Zamluvit ubytko si můžeš buď u české cestovky ( jako například my jezdíme řadu let od ckgeos) a nebo u italské. Vše má své výhody a nevýhody. Pokud si to zamluvíš u italské, bývá většinou o trochu levnější. Mně zase u té české vyhovuje, že když přijedeme třeba ráno, tak nás do půl hoďky ubytují a nemusíme čekat např. do oběda atd...
A ještě ses ptala na termín. Na severu Itálie bývá hezky zhruba od června do začátku září. Mimo sezonu je tam levněji a méně lidí. Když mimo sezonu, tak je asi lepší podzim, protože je už vyhřáté moře.

amandab
14. bře 2015

@mart.s. Ahoj,děkuji. Je pravda, že vůbec nemám tušení na co taková dovolená přijde? A kam konkrétně jezdíte?

nika82
14. bře 2015

neviem ci mate cestovku Fifo , ale tu sme boli 3x , ale je to pod stan http://www.fifo.sk/letne-dovolenky/letna-dovole...

mart.s.
14. bře 2015

@amandab no , to je těžké 🙂 . Já Itálii miluju, takže ji máme docela sježděnou. Pokud se jedeme jen fláknout k moři, tak moje srdcovka je Bibione 🙂. Ale jinak - letos jedeme v červnu na týden na Sicílii a na dva týdny do Kalábrie - takže na jih. Jo a cestou zpátky se ještě budeme stavovat na dva dny u Lago di Garda. Tam to mám taky strašně ráda. A potom ještě poslední týden v srpnu do Bibione ( abychom se před podzimem ještě trochu vyhřáli 😀 ). Loni jsme byli taky v Calábrii a ještě v Pompejích a v Římě. Krásná je například taky ligurská riviéra, Cinque Terre....

amandab
14. bře 2015

@mart.s. Já se fakt nechytám,jediné co mi něco říká je Bibione🙂) My bude mít 2letého prcka,takže žádné výlety nehrozí,jde mi opravdu jen o hezké teplé moře,fajn ubytování, hřiště a možnost procházek po promenádě🙂

mart.s.
14. bře 2015

@amandab tak to by se ti mohlo v Bibione líbit. Hřiště je tam několik, procházet se tam dá taky všude, Je tam lunapark pro děti...a od nás to není až tak daleko. Na výlet se dá do Benátek nebo vedle v Lignanu ( 6 km) je zoo nebo třeba Aquapark.

amandab
14. bře 2015

@mart.s. Jo to by nám asi stačilo a jaké je tam prosím moře? A co palmová riviera?

amandab
14. bře 2015

@mart.s. Já zatím byla egypt,Turecko,černá Hora vše letadlem a všude to byl oplocený komplex, proto bych letos raději volnější dovču

mart.s.
14. bře 2015

@amandab aha, tak to tady vypadá úplně jinak. Tady jsou takové ty klasické velké rovné písečné pláže. A Palmovka je podobná. Pokud bys chtěla malé plážičky s modrou vodou, tak to potom v Itálii doporučuji jih. ( mám z Kalábrie nějaké fotky ve fotoblogu)

amandab
14. bře 2015

@mart.s. To by se mi líbilo,ale to je asi na dlouhou cestu autem,že?Nevim kolik mi děti vydžej