Kam na dovču s 2letým dítětem?

maxinkaa
9. čer 2014

Letíte někdo k moři s 2letým prckem? Máme vybraný Egypt (byli jsme tam už 4x), Djerbu nebo Řecko,ale stále se nemůžeme rozhodnout. malá bude mít v srpnu 2 roky, museli bychom se vrátit nejpozději v den jejích narozenin a měla by vše zdarma. Jak to je po dosažení 2let, platí se polovina ceny?
Děkuji 😎

veruska007
9. čer 2014

Po 2 letech se platí různě, někdy je to třeba jen letenka, někdy to stojí skoro stejně jako pro dospělého.
Osobně bych letěla na Djerbu. V Egyptě bych se bála zažívacích problémů, pro děti to může být nebezpečné.

caboonek
9. čer 2014

My letíme v září do Řecka,malému bude 8měs

madulinka
9. čer 2014

Do Egypta bych se fakt neodvážila, bude tam pro dítko hrozné vedro...já jsem pro řecko (i když tam dost často na plážích fouká.) My byli loni v Řecku - Zakynthos - malé bylo 18 měsíců a v pohodě..

sykorkaa
9. čer 2014

Je to kazdyho vec, ale ja osobne bych male deti k mori nebo nejakou dalku netahala. On toho ma dost nekdy dospely clovek,a co potom takhle maly tvorecek. Znamym se stalo ze jim tam mala chytla strasnou anginu a lezela jim tam v Bulharsku v nemocnici..ale to je kazdyho vec.

elllenka
9. čer 2014

Do Egypta bych malé dítě nebrala, kvůli vodě. Dítě je schopné si olíznout rty při sprchování a může být malér. Jinak k moři se dá jet v pohodě. Já jela s 2,5letou holčičkou a byla unešená. Jeli jsme jen do Itálie, ale bylo to v pohodě. Cenově nás to přišlo dobře, ubytování a stravu měla zdarma, platili jsme jen dopravu. Jinak každá cestovka to má jinak.
Ted mám doma miminko a přemýšlím kam by jsme vyrazili v létě, k moři si s miminkem netroufnu i když si říkám že třeba v říjnu už by to šlo. Ted mě láká pobyt někde u vody u nás v ČR.

maxinkaa
autor
9. čer 2014

No ale jak je v Řecku v září? Pro nás není léto, když není 30st ve stínu 😎
Egypt, Djerba, Turecko, to je všechno stejné, tam taky nepijí vodu jinou než balenou, teplo je tam taky stejný

cestysdetmi
10. čer 2014

@maxinkaa Po dosažení dvou let dítěte se platí 100 % ceny letenky, to znamená počítat okolo 9000 Kč navíc. Strava a ubytování záleží na hotelu, ale věšinou je pro první dítě zdarma. Koho by více zajímalo toto téma, na mém profilu najde rozsáhlejší článek, jmenuje se - "Je dítě zdarma opravdu zdarma?"

Rozhodující je vždy věk v den návratu - přistání. Tedy abyste se vyhnuli placení letenky, museli byste se vrátit den před narozeninami.

Co se týče destinace přimlouvala bych se za Řecké ostrovy. Hlavně kvůli zažívacím problémům. V Egyptu i na Djerbě jsou jiné bakterie než na které je náš zařívací trakt zvyklý a hlavně s dětským organismem to dokáže zamávat. V Řecku byste mohli být klidnější. Ono stačí málo, třeba dítě si strčí trošku písku z pláže do pusinky a je to ☹☹ ☹ Abyste měli hezky teplo, tak je třeba vybírat ne jónské ostrovy (Korfu, Zakynthos...), ale ty které jsou nejníže - Kréta, Rhodos a Kos. Tak sezóna končí až v polovině října a o záříjové počasí bych se vůbec nebála.

Kdybyste chtěli pomoct s konkrétním výběrem, můžete se na mne klidně obrátit.