Krkonoše a Jizerky. Máte tip na klidné sjezdovky?
Ahoj, po letech na běžkách postupně začíname jezdit i na sjezdovkách. A teď jarňáky: chci nakombinovat sjezdovky - běžky - pěší túry. Jezdíme delší modré nebo jednodušší červené sjezdovky. Ale já ty areály moc neznám. Můžu tedy poprosit o návrh v oblasti Krkonoš / Jizerek kam na klidné sjezdovky ? Náhodně jsme minule jezdili na Vurmovce a paráda - bez čekání, upraveno pevná sjezdovka i v 16:00 odpoledne. Něco v tomto duchu si představuji. Fajn by asi byli i přejezdy na různe sjezdovky ať to zase 5ti denní nuda. Děkuji za tipy.
Jestli vám nevadí přejet za hranice, tak doporučuji vybrat jeden z areálu na polské straně Krkonoš. Množství různého ubytování, super služby za fajn peníze, dlouhé sjezdovky. My byli ve Sklarske Porebe, ale těch areálu i menších je tam vic.
Za mě asi Ski areál Černá Hora - Pec. Je velký, máte tam docela hodně možností a je to tam i mírný. Bydlet můžete třeba v Hotelu Horizont, kde je i animační program pro děcka a ski bus 3x za hodinu. Nebo blíž sjezdovce třeba v hotelu Omnia v Jánkách. Špindl už je za mě přežitek. Kámoška jezdí zase na Ještěd, že tam nikdy není nacpáno. My už jezdíme mimo ČR - Vysoké Tatry nebo Alpy. Ale tam Váš dotaz nesměroval. 🙂
@teate v Peci jsme byli loni a zařekla jsem se, že nikdy více. Sjezdovky blbě upravené, relativně úzké a přecpané. Skipass se platí i za malé děti a je dražší než ve Špindlu. Ale tady je vidět, že každému se líbí něco úplně jiného. Nejela bych znovu ani do Poreby. Nedávám tam ty davy ve městě.
@wxkatuska No, Polsko je obecně za mě strašný celý. Je ho plný Slevomat a každý tam jede rádoby na lowcostovku a je to nakonec strašná masovka, bydlíte v nějakém baráku 500m od hlavní budovy a furt se jen oblékáte a svlékate na přechody. Hrůza. Špindl jsem měla ráda dřív, teď je to tam hodně plný. To mi asi vadí nejvíc na sjezdovkách. 🙂 Lyžování na Černý Hoře v Jánských je napm fakt hodně pohodlný. V Peci jsem na sjezdovce nikdy nebyla, jen vím, že to patří jakoby nějak k tomu? Proto mě to napadlo zmínit, kdxž chtějí přejíždět na více sjezdovkách. 🙂 Jinak nevím, takže klidně to může být, jak říkate. Za nás už jedině zahraničí Alpy nebo Tatry, no …. 🙂
@teate nad Alpami jsme uvažovala, ale z vícero důvodu ne. Tatry jsme zkusili min rok. Jezdili jsme v Ždiari. Líbilo se mi taky, páč to 27.12-30.12. bylo prázdne. Žádna čekačka se nekonala. V Čechách mám zkušenosti jen se Zadovem, Novýma Hutěmi, (Šumava), Telnicí (Krušné h.) a Rokytnicí. Ani jedno místo mi nevyhovovalo - moc plno, moc teplo. Asi jsem náročná. A jak to třeba vypadá v Pasekách a Malé Úpě?
@lutu11 Já mám Paseky ráda. I když je to tam menší a sjezdovky kratší než třeba v tom Špindlu nebo Jankách. Hodně jsme tam jezdili, když byly děti malé. A na běžky je to tam ideální.
Nebo ty Janské lázně, tam jsem si to taky hodně oblíbila, jezdíme tam každý rok.
Pec mě nijak nenadchla.
Špindl byl moje velká láska, strávila jsem tam dětství. Tak jsem myslela, že tam budu brát i svoje děti, ale zkusili jsme jednou a zklamání.
@jaja01k tak to nás Špindl stále drží, ale teď už roky bydlíme na Horních Mísečkách. Na lyžích člověk zaparkuje před vchodem. Jsou tam běžecké tratě, pro děti snowpark. Fronty jsou v posledních letech vyjímečně a dětem Mísečky a Medvědín stačí. A tedy jsou vysoko, takže slušně vysněžené na tvorbu iglu a různých sněžných tunelů. A do bazénu to berem na lyžích buď do Harmony nebo aquaparku.
@lutu11 a z jakých vícero důvodů jste Alpy zamítla? Já osobně nevidím jediný důvod, proč jet na hory k nám, bohužel.
My se ted vrátili z Jizerek,Hrabětice. Pro děti úplně super. Některé vleky fronty měly ale některé ne. Sjezdovek vic,dalo se vybrat. Me se tam moc líbilo. Měli sme apartmán v Severák Farma.
@blondynka400 úplne si nejsem jistá jestli sjezdovka alpská modrá, je to samé, co česká modrá. Já taky nejsem bůhvíjakej lyžař, ale baví mě to. A pak jsem tyto jarňáky na děti sama, což mi přijde mnohem příjemnějsí zajet 2h do Krkonoš, než 5,5 do Rakouska, nebo 8 Itálie. A pak samozřejme cena. Ubytování a vleky pro 4 již stojí fakt hodně. Jsem si samozřejmě vědomá výhod v Alpach, ale snad jindy.
@lutu11 záleží jaké se vybereš středisko. Ale náročnosti sjezdovek bych se nebála. Naopak v Alpách najdeš i vhodnější svahy pro děti než u nás. Krásné široké lehké dálnice, kde se o děti nemusíš bát. Určitě lepší lanovky, různé pojízdné koberce, snowparky a pod (nevím kolik dětem je). Co je pro mne nesporná výhoda je (a hlavně když píšeš, že budeš sama) je ta prázdnost sjezdovek. Hlídat malé děti v ČR "před magory" bylo někdy fakt těžké, to v Alpách nemáš, jak jsou sjezdovky volné. A cena - vleky mnohdy taky vyjdou levněji. Záleží hodně na středisku, ale děti cca do ročníku 2009 platí fakt dětské, což bývá 30-40 procent z ceny dospělého (v ČR to je půlka), najdeš i střediska, kde jsou děti do 10 let zadarmo atd... Cena ubytování bývá dost podobná. Hlavně když si vezmeš nějaké menší středisko, kde je navíc bývají sjezdovky prázdnější, než v těch velkých.
Cesta je otázka kde bydlíš, ale AT se dá i do 4 hodin. Ale toto popravdě asi jako jediný argument beru. Ale jestli jsi alespoň průměrná řidička, ani to nevidím jako problém. IT bych vynechala, je to daleko a má řadu nevýhod, spíš než výhod.
@blondynka400 doporučila bys prosím nějaké konkrétní středisko v Alpách? případně ubytování?
Za mě ideální pro kombo sjezdovky + běžky jsou Krušné - Boží dar, Klínovec. Podobně super je to na Šumavě třeba u Lipna. Stačí přejet kopec do Rakouska a super upravene trasy Schoneben a lyže pak Hochficht...ale jak Šumava, tak Krušné nejsou se sněhem sazka na jistotu u nas. Sjezdovky jo, ale ty běžky ne no :(

@lutu11 my máme v ČR nejradši Špindl. Ale chce to vše řešit s předstihem (ubytování i gopass).