Last minute zájezd k moři - cena v září

evca_w
18. črc 2019

Hezky den, chci se zeptat, zvazujeme zajezd k mori, ale az v zari.Idealne Recko nebo Bulharsko.3 dospeli a dite 2,5 roku.Urcite z financnich duvodu bychom radi koupili pak v zari nejaky ten last minute, ale nemam predstavu, na kolik to tak vyjde.. vim, ze ted se da na posledni chvili letet treba za 10 000Kc (all inclusive na osobu na tyden), ale v to zari by to mohlo byt jeste levnejsi, ne? Mate nekdo zkusenost treba z lonska?Pripadne i tip na konkretni destinaci, hotel..?Dekuju🙂

bayt
19. črc 2019

@evca_w No třeba sem bys to už v září nechytla a co má zkušenost, tak když už, tak to nijak extra dolů nešlo. Max. třeba dva tisíce. Spíš bych se zařídila hned a objednala storno. Čtu, že jsi těhotná 🙂

@blondynka400 My jsme tehdy právě zkoumali dlouhodobou předpověď a září mi ještě přišlo teplotou i deštěm v pohodě. Akorát víc foukalo a taky večer už to chtělo světřík, ale to bylo spíš příjemné.

makiska1
19. črc 2019

@makronka222 a kdy jste tam byli? My jsme byli loni v červnu a nádhera... ale je jasný že to zaří už může být úplně jinak... no je to prostě risk...

makiska1
19. črc 2019

@evca_w no my právě byli loni a letos také, ale právě tím že jsem těhotná tak určitě příští rok a zřejmě ani ten další nikam nepojedeme tak jsme se rozhodli že dáme ještě jednu dovcu... jen právě i skrz těhotenství do Tunisu nebo Turecka moc nechci... takže v úvahu připadá to Řecko... záleží jaký máš požadavky... já chci určitě all inclusive a 4* hotel u pláže, nic víc nepotřebuju.... 😁

lenoulinkaa
19. črc 2019

Byli jsme v první půlce září na Kosu i Bulharsku a vždy nám vyšlo pocasi.

babanci
19. črc 2019

@leneee Před pár lety jsem byla na ostrově Zakynthos koncem září s vnučkou a počasí nám vůbec nevyšlo, z 15 dnů 12 propršelo. Ale to je holt smůla, moje dcera jela další rok v prakticky stejném termínu na Samos a měla nádherně.

babanci
19. črc 2019

@evca_w Jednou jsem zaplatila dopoledne a tentýž den jsem v 17.30 odlétala. To jsem letěla za 5 200 korun. Ovšem, mám trošku výhodu, moje dcera pracuje v cestovní kanceláři. Takže to zaplatí třeba i za mě a já jí to pak přepošlu. 🙂

babanci
19. črc 2019

@makiska1 Třeba to nebude tak zlé. 🙂Moje dcera rodila před 15 dny a v září jedou do Itálie autem. I s prckem.

babanci
19. črc 2019

@evca_w U nás není problém sehnat ubytování, ale nemusí být letenky. To se mi už taky stalo. Jsem šílený cestovatel. Ráno se třeba rozhodnu a večer jsem už v zahraničí. 🙂

erikamaj
19. črc 2019

@evca_w https://www.boataround.com/cz možná tohle bych odporučila, ale nevím jak to je se sumou. TO bys musela ty kouknut.. Nebo ješte me napada ist na vlastni pest. Airbnb, nebo taxikarovi dej vyssi spropitne nech ti povi nejlepsi a levny hotel .. Mam mnoho kamaradu kteri tak chodi a nestazuji se 🙂

evca_w
autor
19. črc 2019

@makiska1 Ano, urcite all inclusive u plaze🙂Zvladneme asi i tri hvezdy pripadne no.A vsude pisou, ze ten druhy trimestr je na cestovani idealni, takze verim, ze kdyz bude vse v poradku, akorat nam to prospeje..

evca_w
autor
19. črc 2019

@erikamaj Moc dekuju. Mrknu se na to!

evca_w
autor
19. črc 2019

@babanci No tak to je parada🙂!!

magdanaty
19. črc 2019

@leneee Osobní zkušenost nemám, ale co vím a slyšela jsem od klientů když jsem pres lety pracovala v CK..Tak v druhý půlce září tyto dva ostrovy ne. Max začátkem září, pak už bych se bála, že bude pršet. V druhé půlce září z Řecka jedine Kreta nebo Rhodos..

zelenaesmolda
19. črc 2019

@dor
a jako myslis,ze treba z Krety se dostanou lepe? :D
Hlavne to je nesmysl s tim vyjmecnym stavem

raffaelo
19. črc 2019

@bayt můžete napsat, jaky hotel prosím?

marcicek84
19. črc 2019

@leneee v Korfu a Zakynthos jde id posledbiho tydne v cervnu do prvniho tydne v zari pak uz ne,prsi tam...
Co se tyce Krety za me se po 20.9. citekne ochlazuje,zveda de studenny vitr ktery fici a kazdy den na koupani byt nemusi...Rhodos na tom muze byt lip...

pabka
19. črc 2019

Psala jsem už i v te druhé podobné diskusi, jezdíme do Turecka už roky, mohu jen a jen doporučit!! Bohužel jsme už vyzkoušeli i zdravotní peci na klinice a nemohu si stěžovat. Oproti Bulharsku nebe a dudy. Ale to muže být individuální samozřejmě, mám jen jednu zkušenost tam i tam. Ale Turecka klinika super. V Turecku se hygieny není potřeba vůbec bát, byla jsem tam i těhotná. Je to tam dost evropské.

pabka
19. črc 2019

Jo a počasí v září v Bulharsku bych neriskovala...
Ale obavám se, ze rozpočet 20000.- na 2+1 nebude příliš hitparáda... nevím no...

evca_w
autor
19. črc 2019

@pabka No hledam zatim soucasne last minuty, pro predstavu, a jsem z te ceny mirne zdesena..Na to ze je tam treba odlet druhy den, tak cena je porad dost vysoka.Ale otazka je, jak to bude v to zari.Bulharsko uz jsem kvuli pocasi zavrhla..Takze Recko a mozna jsem trochu nalomena s Tureckem🙂Dekuji kazdopadne vsem za rady a zkusenosti, uvidime, zda a kam odletime🙂

pabka
19. črc 2019

@evca_w Turecko mohu opravdu doporučit, pro deti ideál, jídlo skvěle, pláž pisek, pozvolný vstup, bereme vždy hotel max 30km z letiště. Detska hřiště, programy... Bohužel tedy navštívena klinika a pece lékařů výborná. Poslala bych odkazy, ale ty hotely se do vašeho rozpočtu asi nevejdou.

blondynka400
19. črc 2019

@evca_w ceny v září budou určitě nižší a čím později, tím budou klesat. Ale i tak bývá září docela vyprodané...

@pabka 30km od letiště? Do kterých lokalit jezdíte?

pabka
20. črc 2019

@blondynka400 pardon, chtěla jsem napsat 40km.. letos jedeme do bodrumu, hotel 37km z letiště, před 2 roky Colakli, 40 km z letiště, před 3 lety Side, to už bylo kolem 50km, ale první hotel při rozvozu busem, takže jsme nikde nečekali a bylo to taky rychle. Líbí se mi několik hotelu, ale ty až budou deti větší, jsou třeba 100, 120km z letiště a to mi pro deti přijde moc daleko, po tom letu ještě. A i pro mě asi 🙂 tak zatím vybíráme co nejblíž.

bayt
20. črc 2019

@raffaelo Je to Ali Bey v Manavgatu, už jsem to někam psala 🙂 Fakt super rodinný hotel 🙂

marcicek84
20. črc 2019

@evca_w vis necim jestli to recko klesne ale na 10000 osoba k tomu ditr zdarma plus all inclusive,budes muset z neceho slevit,treva jet do studia bez jidla a byt dal od plaze,nebo tam jet busem (koukni na slevomat,taky maji nabidky,sla by mizna i italie nebo recko pevnina),ale letecja divolena za ty penize to nevim,jestli sezenete...premyslim jeste,zkus jouknout na itaku odlety z polska (nevim jak to mate daleko),nebo ck emma (odlety z brna),nebo viamare a nezapomen kouknout na ten cedok,nekdy se do sehnat neco i v alexandrii,ale spis ty ceny klesaji v druhe pulce zari...ve vsech zminenych bys to recko mohla chytii dost nizko...
Jinak co se tyce Turecka tam je treba jet do petihvezdy s malym ditetem a s all inclusive si u hoteku leosi kategorie zase cena naskoci jinde
Co se tyce urovne zdravotni pece tak Bulharsko nic zavratnejho necekej a recko taky neni kdovijaka hitparada ale vyber si aspon vetsi ostrov kde je nemocnice kdyby neco (Rhodos,Kreta) a Turecko na tom asi hur nebude,jen k nim nemam duveru ale chodi se na soukrome kliniky kde to je pak dobre

marcicek84
20. črc 2019

@evca_w https://www.cedok.cz/dovolena/recko/rhodos/koly...
Neci takoveho jsem jen tsk narychko koukla na nasla v cedoku rhodos 13.-20.9. odlet praha all inclusive s nejakym detskym klubem,ten ale mino sezonu uz nemusi fungovat ale plaz ocenena modrou vlajkou cistoty(to zas ocenuju ja),ale i tak to vychzi na 15 tis./os.

malanoha
20. črc 2019

V Turecku dostanes za mene penez vice muziky, jak v Recku.. Recko je desne predrazeny, uz nevedi, co by si za ty rozvrzany postele řekli.. Turecko je pro dovcu s ditetem bezkonkurenční a zdravotni péče v soukromych zarizenich je tam spickova. Rozhodne lepsi jak v Recku a v Bulharsku bych radsi chcipla, nez se tam nechat osetrit..

bayt
20. črc 2019

@malanoha Zrovna v Řecku je jedna z nejlepších nemocnic v Evropě, btw. Takže fakt záleží. Já myslím, že tu vyšší cenu za Řecko chápu, protože Řecko je prostě hezčí 🙂 Nádherné vesničky, skály, pláže...

marcicek84
20. črc 2019

@malanoha s tim Tureckem tomu i verim,jenze zase to bezpecnosti rizko,v zemi kde bouchla bomba na letisti v Istambulu,v zemi,ktera je sberne misto pro uprchliky z Iranu,Syrie a Afghanistanu,nedokazu se tam proste citit bezpecne,pokud tohle ma nekdo v hlave,tak ho ta cena proste bepresvedci a radeji pojede do Recka na ty rozvrzane postele na pohodu ne mit strach kdo na tebe vyleze se samopalem z more nebo kdo kde odpali jaky kostel ci mesitu (v Turecku to boucha celkem pravidelne,jen se o tom na sezonu moc nepise,v zahranicnich zpravach je toho dost),na druhou stranu primirska letoviska hlasi klid,tak to je asi fakt i tom pocitu bezpeci a mozna i o stesti,ale urcite za tu cenu jsou ty sluzby jinde...osobne mam od znamych na Turecko ruzne recenze,ktere vychazeji z vyberu hotelu,kdo si vybere dobre je nadseny a za malo penez dostane hodne muziky,ale jsou i takovi co se netrefili a uz tu zeni nikdy nechteji navstivit kvuli napr. povyseneho chovani personalu a ne tak kvalitnich sluzeb jake ocekavali,takze i to Turecko stehne jako kazda zeme je o vyberu hotelu,nevumim kdyz chce aztorka diskuze setrit,jestli bude mit na petihvezdickovyhotel a jestli treba ve tri nebo ctyrhvezde dostane stejnou kvalitu sluzeb...

bayt
20. črc 2019

@evca_w Jestli máte takový rozpočet, tak bych nešla do hotelu. Musíš si uvědomit, že hotel si musí držet recepci, restauraci atd. Za uvedenou cenu půjde nejspíš o velmi jednoduchý až pochybný hotel. To bych si radši našla levné letenky (dají se najít akce s letenou třeba za tisícovku apod.) a na místě pak AirBnB nebo nějaký apartmán. Byli jsme tak osm let zpátky na týden na Santorini, jednoduchý hotýlek bez jídla (ale pěkný), let z Vídně, a už tehdy to vyšlo tak na 25 tis. (plus jídlo a další útrata na místě).

@marcicek84 Promiň, ale to bys nemohla ani do Belgie nebo USA nebo Německa. Ono dneska je bezpečněji u moře v Turecku než na náměstí v Bruselu, že. Jinak kamarádka v Turecku taky nebyla spokojená, jenže jela do nějakýho tříhvězdičkového obyč hotelu a obsluha byla snad nějaká ruská a opravdu povýšená. Docela jsem žasla, když mi to vyprávěla.

marcicek84
20. črc 2019

Osobne si myslim,ze pokud autorka sezene last minute na podzim s all inclusive Recko s ditetem zdarma za 30 tis.,muze si gratulovat,realne se to muze drzet i na 40 tis. paradoxne dite zdarma nabizeji CK u drazsich hotelu,takze bud jedes do levnejsiho a platis min.letenku pro dite nebo neplatis nic ale platis vic za 2 osoby...tak jak tak to s ditetem to vyjde vic,oni vedi jak to udelat,aby na zajezdu vydelali.