• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní dovolená s mimčem v ČR. Zvládne změnu prostředí?

19. srpna 2009 
Many to nemusíš...já jen, že do Velkých Bílovic jezdí moji rodiče a taky mají sklípek nad barákem :wink:
11. led 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty ať hledám jak hledám,já ji nemůžu najít :grinning: a to jsem nedávno kámošce posílala odkaz :grinning: teď ani boha a hledám a hledám,je to nově udělaný,oni maji papíry ségra,takže ani z papíru to neřeknu :grinning: se nějak ta chatka vytratila z netu nebo co :slight_smile: budu hledat dá,to není možný :slight_smile:
11. led 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Many to fakt nemusíš hledat :slight_smile: Hlavně, ať se Vám tam líbí :slight_smile: :dizzy_face: Nooo komu by se nad sklípkem nelíbilo, že jo? :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. led 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme byli v srpnu (malé bylo 13 měsíců) na 10 dní pod stanem v kempu v Chlumu u Třeboně. Všechno zvládla bezvadně, nocování pod stanem bylo taky v pohodě. Byla šťastná, že je vlastně celý den venku :slight_smile:. V ložnici jsme na zemi měli teplou deku, na tom samonafukovací karimatky, dcera měla péřový spacák a spala jak dřevo :slight_smile: Přes den jsme jezdili na kolech s croozerem, ale museli jsme tak po hodině dělat přestávky (a podle toho vybírat trasy), protože jí nebavilo sedět déle, a tak jsme jí museli nechat vždycky chvíli někde vypinožit :grinning: - většinou u nějaké restaurace, kterou jsme si předem v mapě vyhlédli, na houpačkách nebo klouzačce. Výhoda byla, že skoro všechny měly stoly venku. Jídlo měla buď s námi anebo jsem vezla vždycky skleničku, kterou nám kdekoliv ohřáli.
Áda byla v kempu úplně spokojená, ráno chodila navštěvovat k sousedům děti a pejsky, přes den jsme byli pryč a večer chodila na pískoviště a houpačky.
Líbilo se nám to všem moc, doufám, že to letos zopakujeme :slight_smile:
11. led 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a kočárek jsme vezli jenom golfky, ale použili jsme ho jednou jedinkrát při autovýletě do Třeboně, když to vypadlo na déšť :slight_smile:
11. led 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teeeda jabbler, to tě obdivuju, s takhle malým dětskem frčet pod stan to je odvaha :slight_smile: Já bych měla pod stan strach, že mě malej nachladne a onemocní. Proto jsem vybírala hotel. Přijde mi to tam pro dítě takový lepší. Ale na druhou stranu proč ne že. :slight_smile: Taky zajímavé. A jak ti v tom stanu malá usínala?
11. led 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: usínala úplně v pohodě, řekla bych líp než doma, protože byla celý den na vzduchu, měla spousty různých zážitků a večer byla úplně kožená :grinning: Dokonce jí ani nevadily zvuky zvenku, což jsem měla trochu strach, že by mohly...

Nejhorší bylo s ní ten stan (máme velký rodinný) postavit a pak zase vystěhovat a složit :grinning: u všeho musela asistovat :grinning: My jsme tam původně měli být jen týden, ale prodloužili jsme si to, protože to bylo fakt super a když už jsme jednou celý ten cirkus přestěhovali a zabydleli....to na krátkou dobu nemá cenu :slight_smile:

S tou zimou - já jsem spíš měla strach, aby jí v tom péřovým spacím pytli nebylo vedro :sweat_smile:
11. led 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aha, tak to je super. Začínám být klidnější, když to tu taky čtu, jak jste měli s takhle malinkýma dětičkama super dovču. :slight_smile:
11. led 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky bysme nejraději jeli pod stan,ale máme právě taky strach z toho nachladnutí :wink: takže jsem to vzdali a hledali chatky :wink:
11. led 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak mě to teda pod stan moc neláká, mám radši takovej ten komfort, sprcha, záchod na pokoji atd. :wink: Nejsem ten stanovej tip. Stanu jsem si užila jako dítě až až, s rodičema na dovolených :wink:
11. led 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jandaj - tak to já mám ráda oboje - i stan i komfort :grinning: komfortu si užíváme na dalších dovolených :slight_smile: ale na ty kola je stan fakt ideální :slight_smile:
My jezdili s našima pod stan taky a vím, že se nám to jako dětem strašně líbilo, bylo to takové dobrodružné :grinning: tak o to dceru nechci ošidit, i když to zatím ještě asi neocení :grinning:
11. led 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, to chápu, až bude malej větší, tak moooožná ten stan kvůli dětem, ale mě to fakt neláká, to už raděj chatičku :wink:
11. led 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
to my s mužíčkem stanování milujeme :grinning: to je nááářez :grinning: :grinning:
12. led 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to jo, někdo to má takhle raději, hlavně lidičky, který bydlí ve městě. My bydlíme na vesnici, tak si raděj užívám pohodlíčka hotelu :grinning: :sweat_smile:
12. led 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, máte nějaké kontakty na babyfriendly hotely v ČR?
13. led 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jezdíte někdo na Mácháč?Jezdili sme tam s našima každym rokem a uplne super,ale vždycky pod stan ale ted s malou bych chtela nejakou chajdu ale se socilnim zarizenim,mame zdravotni problemy takze si nedokazu predstavit nekam litat do koupelny po lese.V lete nam bude skoro rok.
13. led 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty hotely by mě taky zajímaly. O jednom báječným hotýlku vím, ale nevím jestli je babyfriendly, ale je to tam hodně pro děti, moment najdu to
13. led 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
edera koukni sem
http://www.penzionzavodou.cz/
loni jsme tu byli a bylo to super, a bylo tu spousta rodin s malými dětmi :wink:
13. led 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj, se starším jsme byli loni v létě, bylo mu 14 měsíců. Bylo to super. Určitě lepší jak dřívější dovolený, kdy byl víc miminko. Sice se mu nemusel podřizovat program, protože jsme ho prostě prskli do šátku a absolvoval s náma několikery hory, ale v létě už měl rozum, byl zvědavej, dokonce začal na dovče i chodit, holt změna prostředí mu prospěla :slight_smile:
Byli jsme v Děčíně, moje podmínka byla, aby to byl hotel se zázemím u pokoje, aby půjčovali dětskou postýlku a abychom byli v dosahu lékařské péče (já byla v osmém měsíci, takže to byla docela značná podmínka :slight_smile:.
Takže jsme výletili po okolí, ale taky obešli ZOO, parky a místní hřiště.

Vzali jsme mu pár hraček, vlastní talířky a tak, jedl víceméně s námi - vždy si jeden z nás dal něco vhodnýho pro děti - např. brambory s masem bez koření apod., snídaně byly švédský stoly, tak to šlo vždycky něco vybrat. Jinak svačil, co jsme koupili přímo na místě. Vzali jsme s sebou rychlovarnou konvici na ohřátí vody na mlíko, už se nekojil. Chůvičky jsme využili taky dost, malej spal v postýlce a my seděli před hotelem na pivku (já na vodě :slight_smile:.

Letos už chceme něco víc akčního, ale pro ten věk mi to přišlo ideální.
13. led 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
majaaita: moc děkuju za info, to je přesně to, co jsem potřebovala. Aby mi někdo, kdo takovou dovču s mimisem zažil, popsal zkušenosti. Třeba ty chůvičky mě vůbec nenapadly a ta rychlovarná konvice je taky dobrej tip :wink:
A kam se pojedete letos? koukám, že máš taky malý prťata :slight_smile:
13. led 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj, letos ještě nevíme, chci nějakou vodu a písek pro staršího. Mladšímu bude skoro rok, tak to snad s ním nějak uklepem :slight_smile:
13. led 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
TAké rozmýšlíme nad dovolenou v létě s prckem. Chtěli jsme k moři, ale myslím, že na to ještě nejsme připraveni. TAk zjišťuji kam tady - v Čechách?????
Jsme z Moravy, tak bych chtěla asi do Jížních Čech.... nebo kamkoliv jinam. nemáte některá dobrý typ na penzionek s rodinným zázemím???
díky moc :dizzy_face:
27. led 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj mrkni sem. Loni jsme tam byli a bylo to tam naprosto super. Letos vyrážíme na Lipno, už se moc těším :slight_smile:

http://www.penzionzavodou.cz/
27. led 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jandaj :wink: díky, už jdu kouknout
27. led 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
...vypadá to moc dobře. Ale asi jsem spíš na menší penzionky. Tohle bude větší hotel, ne???? A celkem drahý? :confounded:
27. led 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Není to moc velký, ale drahý to je. I když, leto jsem hledala zase nějakej hotýlek na letní dovču, protože to mi přijde pro mimčo nejlepší a ty ceny se pohybují na stejné úrovni jako v tomhle penzionku. Nakonec jsem sehnala hotel, kde nabízejí 7 nocí + snídaně + večeře, obojí formou bufetu pro 2 dospělí + 2 děti za 13 390,- a mám syna, kterému bude něco málo přez rok, tak ten to má zadarmo :slight_smile: Což mi přijde super
27. led 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky :wink:
27. led 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky neporadíte kam s půlročním mimčem na prodloužený víkend? Tak do 150km od Prahy a aby tam bylo co podnikat s kočárkem (tzn. žádné mega kopce :sweat_smile: ). Pojedeme jen ženský, takže nosítko ano, ale jen na malé vzdálenosti.
29. led 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj, záleží jakou představu o dovolené máš? Jestli do zoo, nebo k vodě.........atd.?
29. led 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandaj - celkem cokoliv. Spíš tedy akční než válení u vody. Já jsem docela velký cestovatel po ČR, ale teď jsem nějak bez nápadu. Nebo spíš jsem si chtěla ulehčit práci a najít něco bez velkého hledání :sweat_smile: No a taky je jasný, že dřív jsem se nemusela ohlížet na děti, takže jsme hodně prolézali skalní města (na kočár nic moc) a zámky (ukřičené dítě taky nic moc).... :wink:
30. led 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek