Mimčo u moře - jak to probíhá? Na co dát pozor?

judlinkadd
10. črc 2018

Ahoj holky, prosím Vás, omlouvám se za další trapný dotaz, ale mám první dítě a prostě si to neumím nijak představit.
Prosím Vás, jak to funguje, když jdete s 8M mimčem k moři (průběh toho pobytu u moře)? Jako do stínu, namažu..., co sebou k moři apod.

leniczka23
10. črc 2018

Normalne jako kazda dovolena. Nijak jsme se neomezovali.
Na plaz jsme.chodili pod stromy, spal.v kocarku kdyz potreboval a brala.jsem sebou klasicke hracky plus hracky na pisek, ale.stekne si s tim moc nehral. Jinak se mrkni na net najdes urcite nejaky seznam co sebou pro mimco.

marcicek84
11. črc 2018

@judlinkadd - myslím, že s tak malým miminem si to moře neužiješ, točíš se kolem děcka, mělo by být více ve stínu než na slunci, kojíš nebo přebaluješ, podle mě to jsou vyhozené peníze...my byli poprvé u moře, když měla malá 2,5 roku a to ještě měla plenku na noc a do letadla, už nepotřebovala kočárek, to už bylo fajn, do těch 2 let si to upřímně představit nedokážu, ne tak, abych si to taky dokázala užít...

sviva
11. črc 2018

Byli jsme s dcerou rok a půl. Na to, aby si to užila byla malá. Trochu jsem si vůči ní připadala provinile, že jsem do toho šla. Nepřineslo jí to nic jiného než nadstandardní zátěž a pěkný fotky do alba. Nevím, kdy vyrazíme příště, ale a takto malým dítětem už ne. A dítě do jednoho roku si ještě neodžilo roční cyklus ve svém prostředí a podnebí. Provozní věci si samozřejmě zajedete a zvládnete, jen je potřeba dobře se zabalit, hlídat množství sluníčka, tekutiny a zdravotní rizika plynoucí z lokality, kam se chystáte. V souvislosti s tím bych řešila i úroveň lékařské péče a podle toho vybírala. Je fajn se taky připravit na cestu... ta může být náročnější než samotný pobyt. Jakou dovolenou máte vyhlédnutou?

pekosek
11. črc 2018

poprvé u moře jsme byli, když bylo malému necelý rok. Bohužel onemocněl a tak asi 3 dny nemohl k moři. Byli jsme s rodiči a tak jsme se střídali v hlídání. Jinak jsme si dovču užili. Jeli jsme autem do chorvatska hned nahoru na istrii, celou cestu prospal. Já bych klidně jela s 8 měsíčním, ale volila bych asi spíš září at už není takové teplo. S sebou na jídlo jsem vzala přesnídávky a masozeleninové příkrmy. koupila jsem ještě uv tričko, malý bazének

barafajn
Autor odpověď smazal
Zobraz
majakadelcova
11. črc 2018

My jsme u moře s ročním prckem. A můžu jen doporučit, malej je nadšený ze všeho. Písek, kamínky, moře, bazén, má tolik nových věcí kolem sebe, že neví, co dřív. Rozhodla jsem se, že nebudeme dodržovat žádný režim a fakt SUPER. U moře jsme dopo 2 hoďky a pak od 16hod třeba do 19:00. Jinak využíváme bazén nebo se procházíme. Mažu ho 50 z Lidlu a spokojenost!! Uv tričko taky máme, ale ani není potřeba, ale co oceňuji je ten stan, proti sluníčku, je fakt super, protože ne vždy se najde flek ve stínu. Jinak sebou hračky, knížky a spoustu jídla. 😊👍 Věřím, že si to na dovče užiješ. Myslet optimisticky se vždy vyplatí!

kkubikula
11. črc 2018

Jezdíme se syny od jejich 1/2 roku a oba zvládají jak cestu, tak pobyt bez problémů.Minuly týden nám vypadlo hlídání, takže jeli s námi synové (2a8 let) do Chorvatska do vnitrozemí a vše v pohodě.Na pláži byli ve stínu, jak psaly holky, měli jsme hračky.Pres poledne spal na hotelu nebo v kočárku.Neprijde mi to jiné, než hlídat staršího.Jezdime na písek, takže je o zábavu postaráno.Vecer jsme normálně venku,jen mladšího přeneseme do postele.Jezdime takhle 2X ročně.Jsou zvyklí cestovat v autě.

marcicek84
11. črc 2018

No a taky 8 měsíční mimino nemá ani dokončené očkovací cykly, dle mého to je zbytečný risk s těmi malými dětmi někam takhle vyjet...my třeba byli letos na Zakynthosu a v hotelu vhodném pro rodiny s dětmi a fakt ty kočárkové děti co ještě nechodily, ty rodiče jsme skoro nevídali ani u bazénu ani v moři, spíš na procházkách jak uspávali dítě. Opravdu nevím, co by mi taková dovolený přinesla, chci k moři za sluncem a za mořem, koupat se, tohle jde fakt dítětem kolem těch 2,5 let...

verher
11. črc 2018

Prave jsme se vrátili z Chorvatska....jeli jsme s dětmi 8 a 6 let a 4,5 měsíčním mimcem....všichni jsme si to uzili maximálně....děti navzájem a i tatínek hodně....samozřejmě pro to mimco to není o moři a tak....takže dopo a pozdě odpo procházky....jinak jsme byli na apartmánu a hráli se a tak....brzo ráno jsme byli i na plazi, pod stanem.....paradoxně lepší ovzduší jak ten horký suchý vzduch u nás.....ale jeli jsme tam, kde to opravdu dobre známe, máme tam známou doktorku, víme jaké je prostředí a podobně....

mievsa
11. črc 2018

V červnu jsme byli v Chorvatsku, děti 15 a 11 let a 9 měsíců. jezdíme tři rodiny a na stejné místo takže nás nic nepřekvapí 😀 Užili jsme si to parádně, nejmenší měla zachovaný svůj režim. Spinkala na pláži pod stromem nebo v apartmánu po obědě jak je zvyklá. Měla na pláži svůj bazének s kelímkama a vyhrála si skvěle. Akorát kamínky chtěla jíst tak se musela hlídat 😀

cherris
11. črc 2018

my jsme byli s ročním a super, po zkušenostech bych jela klidně i s tím osmiměsíčním, Výdoda je, že ti zatím nebude utíkat 🙂. Taky ale záleží na dítěti a jak zvládá změny, my máme od narození pohodáře. Jinak se přiznám, že jsem dřív taky patřila k lidem, co si myslí, že jet s malým dítětem k moři, je zbytečný risk, zátěž pro dítě atd. Ale pokud se člověk dostatečně připraví a vybaví, tak si to můžou užít všichni.
@marcicek84 nás na pláži taky nikdo moc vidět nemohl, protože přes den jsme jeli vždycky na nějaký výlet a na pláž šli až když většina lidí už byla pryč nebo odcházela. Kde je bazén jsme si za celou čtrnáctidenní dovolenou ani nezjišťovali, chlorovanou vodu máme i na našem koupališti 🙂

marcicek84
11. črc 2018

@cherris - jo, ale v tom bazenu jsou atrakce, které se dítěti líbí a nejsou v moři, mně by 2 h u moře navečer nestačilo, navíc jedu k moři, ne abych trávila dovolenou v autě po výletech celé dny, 1-2 výlety za pobyt pro malé dítě stačí... na výlety po celých dnech bych pak raději jela na poznávačku mimo sezonu kdy už není tak horko...a to si myslím, pro 8 měsíční nebo roční dítě není nic moc být někde celý den na cestách, nevídím ten přínos, není ani pořádně proočkované a je to opravdu risk, to že se vám nic nestalo a vše bylo ok, neznamená, že to není risk, risk to každopádně je, kdybyste museli hledat pohotovost s horečkami a měla jsi strach o dítě, nebo se mu nedejbože stalo něco horšího, vyčítáš si to pak celý život...

judlinkadd
autor
11. črc 2018

Děkuji za poznatky. My teda máme dítě taky pohodáře, jak píše @cherris a můžu říct, že o něj až tak strach nemám. On je nenáročnej, přizpůsobivej... Fakt v pohodě, spíš mám fakt nervy já, co sebou, jak to bude fungovat apod.

judlinkadd
autor
11. črc 2018

A musím teda říct, že ani paní doktorka mi dovolenou nevyvracela, jen mi řekla, aby cesta netrvala dýl jak 8H, abychom se byli schopní kdyžtak vrátit zpět. A pokud bysme jeli opravdu do Chorvatska, pojedeme ke známým a kdyby něco, není problém s lékaři

ahanka
12. črc 2018

Mám roční dítě a minulý týden jsem s ní byla s rodinou pod stanem u moře. Bála jsem se, ale bylo to skvělý. Děti milují minimalismus. Hračky v podstatě netřeba, písek, mušle, voda a ptáci je více než dost. Ve stanu si taky do zblbnutí hrála s mými věcmi. Doma by ji omrzely rychle, ale když není nic jinýho, tak to jde. Měla teda docela slušnej apetit, ale to se dá očekávat. Taky jsem neřešila "prohřešky", které by mi jinak vadily. Myslím, že je to o člověku, buď se na to cítíte, že chcete jet - a pak to zvládnete!! Anebo jste momentálně spokojenější doma v klidu. Můžete sbírat tipy a rady od ostatních, ale stejně si to musíte nastavit sama. Já to taky jen riskla a docela to vyšlo. Neměla jsem s sebou ani kočárek, jen nosítko. Sice zpáteční cesta už byla docela náročná, ale vše se dá zvládnout, vždycky se dá situace nějak řešit. Taky je nutno přijmout fakt, že to sice už není, jako bývalo, neužijete si koupání jako bezdětná, ale zase si užijete jiného!!! A taky úžasného. Dětská poprvé, ty úsměvy a překvapení, určitě to nadchne i chlapy, ten můj si to taky užil. A to jsme s sebou měli ještě dva ranem puberťáky. 🙂

cherris
14. črc 2018

@marcicek84 já právě změnila názor kvůli tomu, že malý byl hodně často nemocný a chtěli jsme mu dopřát přímořské ovzduší, destinaci jsme vybírali i s ohledem na dostupnost lékařů a lékárnička tvořila snad nejobjemnější zavazadlo🙂, naštěstí nebyla potřeba. no a taky jsme jeli mimo sezonu. Výlety si prcek užil snad víc než my, žádná cesta nebyla na dýl než hodinu a horko nebylo, jeli jsme po sezoně.
Teď mám pocit, že se obhajuju, možná je to trochu tak, protože se přiznám, že obavy jsem měla taky.

marcicek84
14. črc 2018

@cherris - na to cestování s mimi mám trochu jiný názor, ono si to nakonec v hlavě každý musí srovnat sám, mám to tak, že pokud vím, že si to tam to dítě neužije, raději jedu na Slovensko nebo po ČR na hory na čerstvý vzduch tak, abych mohla být do 4-5 h doma, kdyby něco, mám klid v duši, nevezu s sebou žádné obavy a dokážu si takovou dovču užít... 😉 Nakonec když je dítě hodně nemocné dopočují se jak hory, tak moře, není to jen o moři 😉

veronicka89
14. črc 2018

Jsem uplne alergicka na reci typu proc se s miminem jede a ze si to nepamatuje a ze je to za trest....
Pokud je let do 4 hod tak v pohode...proste vzit sebou knizky krupky blvosti co ma rad i treba koupit par novych veci at je to wau...
A nositko 🙂 to se hodne hodi na uspani kdekoliv...jinak na dovcu vzit leky hracky a to stejne jako na vikend k babicce a na kaoupaliste...

A ano je to i pro rodice dovolena ptzptece jenom se nevari neuklizi a jen se blbne v bazenku lezi na dece chodi na prochazky a spi vsude mozne ptz je mimco z tepla zazitku i vody unavene 🙂

My jeste po veceri dali do kocarku a sli sednout k bazenu ... Nebo s nim spicim jezdili po meste v kocarku koukali po obchodech prochazeli ulicky atd 🙂

Pokud jsou rodice v pohode je i dite spokojene 🙂 vybrat hotel pro deti ...blizko plaze v nejakem resortu all inklusive a super ...niceho se neboj 🙂

veronicka89
14. črc 2018

Jo a byl uplne nenaockovany .... A bylo mu asi 9m ... 😉

veronicka89
14. črc 2018

Jinak od asi 4 mesicu jezdime nekolikrat rocne do CR asi 10h v aute ... A jako taky se da ...ale treba to letadlo je lepsi...a asi bych i nejela nekam kde se musim starat o jidlo nebo uklid ci myti nadobi ...

judlinkadd
autor
15. črc 2018

@veronicka89 Děkuju mockrát za pěkný slova 🙂 Můžu se jen zeptat, jak jste to měli s jídlem pro malého?

bayt
15. črc 2018

@judlinkadd No, tak nebyli jsem u moře, ale necelý týden na poznávačce v Amsteru. Užili jsme si to moc všichni. Malej (5,5m) má rád nový zážitky, nový lidi a rád se teda nosí, a v nosítku přece jen pobyl docela dost. Brala jsem i kočárek (máme Babyzen Yoyo, ten se dá vzít i nahoru do letadla), pro změnu polohy. Vlastně jsem byla překvapená, jaká pohoda to byla a jak moc se nám to všem líbilo 😃 A to včetně miminka!

Akorát u letu se holt musí přetrpět ty okamžiky, kdy se vzlétá a nebo letadlo klesá, protože mimčo musí bejt přikurtovaný. Ale já kojila, tak to nějak šlo přestát.

bayt
15. črc 2018

Jo a teda neriskla bych si letět s neočkovaným mimčem, malej už má hexu (jen jednu dávku teda). Má pět měsíců, skoro šest. V zimě jedem na 100 % k moři 🙂

teresap
15. črc 2018

byli jsme na istrii poprve, kdyz mel maly rok. nejlepsi dovolena. opravdu jsme si uzivali more, bazen, jidlo. po obede spal v kocarku ja s nim sla na prochazku a partner se jel projet na kole. dalsi rok to bylo narocnejsi. syn porad nekam odbihal, detske hriste bylo trochu jete. tento rok jsme byli zase a to bylo uzasne. byli jsme v cervnu. pocasi bylo super, hotel vylozene pro deti. v zari chceme znovu na to same misto. na prvni dovolenou mame krasne vzpominky. ptala jsem se tehdy doktorky a rikala, ze z toho syn nic mit nebude, ale celou dovolenou se bavi, more mu urcite dela dobre. my jsme stastni, kdyz je on stastny a naopak 🙂 jinak my radsi autem na istrii, protoze kdyby cokoliv tak za 6 hodin jsme doma.