Moře začátkem června. Kam?

25. dub 2024

Dobrý den, jdu k vám pro inspiraci, rady, postřehy, doporučení. Prostě chci poradit. Máme dvě věčně nemocné děti (18 měs.a 6 let) a potřebují alespoň na týden k moři, u staršího to alespoň na nějaký ten měsíc pomohlo. Bohužel červenec a srpen to má manžel v práci špatné s dovolenou, později jet nechceme kvůli prvňáčkovi. Takže nám opravdu zůstává jen ten červen.
Potřebujeme co nejkratší let, se dvěma dětma jsme ještě neletěli, tak aby jsme to my i spolucestující přežili...
A moje otázka: kam na začátku června? Byli jste? Jaké bylo počasí a teplota moře? Jeli by jste v tuhle dobu znovu? Budu ráda i za konkrétní doporučení.
Se staršíma dětma bych letěla Egypt, ale s tak malým si netroufám...

autor
28. dub 2024

@blondynka400 To my už jsme rozmlsaní. Bez dětí jsme lítali jak torpéda, nakoupili, nachystali, na oběd restaurace. S dětma jsme rádi, když je všechno pod nosem a jsme rádi, že jsme rádi.
Moře zatím vypadá na Turecko, Řecko, zaujala mě i Kalábrie, ale je tam dost dlouhý transfer z letiště. Španělsko na mě vyhodilo ceny, tak jsem tu stránku hned zavřela. 😱

veroniquecz
28. dub 2024

@veronicka89 však ano. All in na bookingu plus letenky. Takže dvě kliknutí ;)

blondynka400
28. dub 2024

No za mne je právě ta rozmlsanost někde jinde. Žádné all-inclusive a bufety, kde je spousta lidí, věčně fronty a lidi se v tom přehrabují. Není nic lepšího, než se v klidu posadit, nechat se obsloužit a dát si "čerstvé" jídlo, na které mám zrovna chuť a víno, které je fakt víno a ne nějaký stolní patok 🙂 Já už mám ale děti větší, takže jeto něco jiného, kdysi jsem to měla podobně jako ty. Já si i teď většinou all-inclusive beru, ideálně ultra all-inclusive a i tak velkou část trávím mimo hotel. Díky nastavené cenové politice se to ale stále vyplatí.
Španělé jsou cenové poslední dobou víc a víc mimo. Ale asi když jim tam lidi jezdí, mohou si to dovolit. Kalabrii bych nebrala, je tam krásně, ale v červnu to moře ještě není nic moc. Ale je otázka, kdy chcete jet, koncem června už je to ok. Ten skoro začátek a a konec je v IT celkově hodně znát.

autor
29. dub 2024

@blondynka400 Taky bych se v klidu posadila… Snad za pár let 😉 Ale musím zaklepat, že fronty a prehranování jsme nezazili. Vlastně na Krétě ano, ale bylo hodně lidí, ale hlídali to, upozorňovali, všeho byl dostatek, tak se to dalo.
My se musíme vejít do 9.-22.6. Ještě teď je drobná šance na polovinu července. To klesají ceny Egypta a ostatní jdou prudce vzhůru.