Od kdy cestovat s dětmi? Chceme s 2měsíčním miminkem do Rumunska, přítel je cizinec

katolinka
30. říj 2018

Ahoj maminky mám přítele cizince a máme miminko 9dni 🙂 v jakým měsíci je dobrý cestovat, chtěly by sme ke konci prosince to nám budou 2 měsíce 🙂 a ject do Rumunska na svátky

sudylichozrout
30. říj 2018

@katolinka Do Rumunska bych teda s takhle malým miminkem nejela. Kvalita vody je tam úplně někde jinde. Stačí se sprchovat a pak kojit... a můžeš miminku přivodit celkem slušný potíže. Jela jsem před pár lety trasu ČR-SR-Maďarsko-Bulharsko-Turecko. A jak jsme vytáhli paty z Maďarska, měla jsem fest hnačku.
Rumunsko na tom není lépe.

verunkanatalka
31. říj 2018

Taky bych nejela..bála bych se kdejaké nákazy...špatná kvalita vody,zdravotnictví asi taky není na vysoké úrovni.

konidana
31. říj 2018

@katolinka Tak my jsme s dětmi cestovali hned po šestinedělí. Sice jen po čechách, ale zase klidně na celý víkend do lesa pod širák(v zimě). Když bylo mladšímu asi 9měsíců(a starší 2,5r) jeli jsme na týden do Polska na vodu do úplné pustiny bez civilizace. Už jsem byla zvyklá od 1. dítěte, tak to bylo úplně v pohodě.(S prvním jsem se bála, ale vždy to je jen o poprvé). Co zvládnou rodiče, zvládne i miminko😉 Když nebudete mít žádné komplikace a problémy, klidně bych jela. Předpokládám že k přítelově rodině?

katolinka
autor
31. říj 2018

@sudylichozrout no v Rumunsku jsem byla furt od jara až do zimi, a žádný problém z vodou a tak nemám tam, kde bydlí přítel je dobrá voda a čistá, lepší než u nás.. jen chci vědět zda 2 měsících je dobrý

katolinka
autor
31. říj 2018

@konidana tak to je super, ano za babičkou a dědečkem a rodinou a taky chcem křtit

beata.n
31. říj 2018

Ja jedu s malou, ktere ted budou cerstve dva mesice, za rodinou na Slovensko na necele tri tydny. Jezdila jsem takhle i se synama a vse bylo ok. Samo je potrebne pripojisteni pro nas obe a potrebne doklady pro dite-delala jsem ji obcanku. Je i treba zvazit, jak dite snazi cestovani. Ja uz mam vyzkousene delsi trasy po CR a v pohode, mala v aute spi.

mmmartuska
31. říj 2018

@katolinka My jsme taky začali cestovat po šestinedělí a bylo to v pohodě. Rumunska bych se nebála,obzvlášť když víte v jakém budete prostředí. Snadno si všechno potřebné vezmete sebou. Miminko stejně potřebuje mít v pohodě mámu,která mu zajistí vše co potřebuje. Kecy,jak se s dítětem nedá cestovat,jsem poslouchala celé první těhotenství a teď i ve druhém a nejvíc problémů vidí ty,co nikam nejezdí. Dá se zvládnout všechno

veronicka89
31. říj 2018

My jeli asi ve 3 mesicich 🙂 pokud se toho nebojis pojedete vlakem, nebo budete s autem dle potreb ditete zastavovat 🙂 vubec bych se nebala 😉
Miminku staci kdyz bude spokojene 😉

katolinka
autor
1. lis 2018

@mmmartuska děkuji 🙂 ano vím kam jedem , a mamu bude mít super 🙂 jen jsem chtěla vědět jestli třeba u hranic nebudou problémy nebo něco

maximaty
1. lis 2018

My podnikli první zahraniční cestu za rodinou v šesti týdnech. Nebyl jediný problém