Podoba dítěte na fotce v cestovním pase už je trochu jiná

petra0401
3. srp 2014

Máte prosím zkušenost s fotkou dítěte v pase? Bohužel za 14 odlétáme do Řecka,málá má sice pas ,ale focena je v 8m,nyní má 2,5 roku samozřejmě podoba je trochu jiná dělaly jste pas nový?Dnes mě postrašila sousedka,že nemusíme taky odletět emoticon

kuna66
3. srp 2014

tak udělejte malé jen občanku ta do řecka stačí a stojí 50kč a bude rychleji hotová než pas🙂 myslím.. jinak ano musí být ta fotka aktuálnější:_( aby bylo poznat zda je dítě opravdu to dítě..

donnald
3. srp 2014

@petra0401 My dělali pas také tak v tom věku dcery a paní na přepážce nám řekla, že je to v našem zájmu aktualizovat foto ale ne povinnost, že platnost pasu je jinak daná tak jak je. Takže čert ví 🙂

petra0401
autor
3. srp 2014

Udělala bych i OP,ale to prý neudělají do 14 dní.Jdu to zjistit.
Opravdu těžko hodnotit jestli je důležitý mít pas platný nebo s přesnou podobou ☹ to byl zase výmysl našich zákonodárců 😒

blondynka400
3. srp 2014

@petra0401 to máš bohužel pravdu. Zálež na osobě na letišti... Dítě si musí být na fotce podobné... Při výdeji mě na to upozorňovali, že pas nevydrží po celou dobu platnosti, že to musím hlídat. Ale tohle je odle mne všude, ne jen u nás. Já dělala malé pas ve 4m a letos cca ve 20m a nebyl jediný problém. Druhá dcera měla pas cca ze 2 let a teď jí bylo 4,5, moc podobná si tam není a taky to problém nebyl. Bohužel toto ti nikdo nezaručí no 😒 Příští rok jim plánuji oboum nechat udělat nový.

evab.
3. srp 2014

Mě při vystavování pasu taky pracovnice tvrdila, že platnost se řídí i dle toho jak dlouho si bude dítě na fotce podobné. Nicméně kamarádka teď byla se synem v Řecku, dítě 2 roky a na pase ještě jako mimino a nikdo to neřešil

petra0401
autor
3. srp 2014

@evab. Opravdu ?fakt?: no malá tam je jako mimino no prostě 8m bez vlasů,jiný kukuč ,tet už je to ženská s culíkem a suveréním výrazem asi je to spíš o lidech,když se najde.... tak mi nic nepomůže.Ale zase si říkám třeba mi udělají ty ty ty a pak budu vědět že už nový pas musím udělat.Prostě je mi líto 1000,-radči bych je s dětmi utratila jinak,ale 😢 moje hloupost.

evab.
3. srp 2014

@petra0401 jj, nevím kolik mu na té fotce bylo ale přesně jak píšeš, mimino bez vlasů. Teď se synek navíc hodně vytáhnul a jakoby dospěl. Asi je to fakt i o lidech na koho se natrefí, nicméně pochybuju, že lidi nechávaj dělat dětem co rok nový pas. Asi jsou na letišti zvyklý

smardik
3. srp 2014

já kvůli toho ted nechala dělat dětem nový pas-jsou na pasech jako malé mimi, k moři letí s babičkou tak pro jistotu, at nejsou žádné problémy raději, nestojí mi to za to

janinek
3. srp 2014

@petra0401 On ti kazdy rekne neco jineho a ve vysledku bude zalezet na babe za prepazkou na letisti. Nas take strasili, jak si dite musi byt podobne. A kdyz jsme s dcerou 22m sli na cesky urad pro novy pas, na prvni mela fotku ve 4M, tak se pani divila, proc jako delame novy. K tomu byla technicky naprosto nezdatna, takze ji nezvladla vyfotit, kdyz sedela v klidu a koukala, jak mela, takze ma foto nepredpisovou, pootevrena pusa a jeste kouka jinam. Zatim jsme s tim projeli z Francie do UK.

A jakych 1000Kc? pas stojis tovku, ne?

olusenka
4. srp 2014

@kuna66 ale na OP se nedá letět, pouze cestovat po zemi. A je pravda, že vystavení OP i pasu trvá min. 3 týdny.

OP je za 50Kč, pas za 100Kč, jinak by se musel udělat rychlopas, ale ten je mnohem dražší a platnost je krátká.

zazana81
4. srp 2014

My jsme letos letěli do Turecka, dcerka je na pase vyfocená v necelých dvou letech a teď jí jsou 4 roky 3 měsíce. Taky jsem se lekla, když jsem fotku v pase viděla, ale nebyl čas vyřizovat nový a nikdo se nad tím ani nepozastavil.....

babka
4. srp 2014

@olusenka Promiň, ale to je dobrá blbost. Na OP se dá samozřejmě i létat. Pracovně jsem cestovala hodně a všude s OP.

medvidek
4. srp 2014

Když jsme loni dělali dětem pasy, paní nám doporučila každý rok aktualizovat, zvlášť u velmi malých dětí, abychom neměli problémy. Ale třeba naše pětiletá dcera se nechtěla vyfotit, nějak jsme jí donutili, ale vypadá na fotce jako u mučení a kdyby jí někdo ubližoval. Říkala jsem si, že neodcestujeme, nebo budeme mít potíže při cestě zpět. Naštěstí nic. Ale určitě pro příští rok necháme udělat pasy nové.

memento1331
4. srp 2014

Pokiaľ je pas platný, nemá kto čo riešiť - preto sa udáva na pas doba platnosti (a tou sa každý riadi, to by bolo tak ako by ste mali vy pas a zmeníte úplne svoj výzor tiež si nepôjdete meniť pas pred skončením doby platnosti).

olusenka
6. srp 2014

@babka tak dobře, ale záleží na tom, do jaké země.

mazgutka
22. srp 2014

Rychlopas je za 1000,- s platností na půl roku tuším. Klasický pas pro dítě do 15 let je za 100,- s platností na 5 let. Kdyby to nechali tak, jak to bylo, aby byly děti zapisovány v OP rodičů, bylo by to jednodušší...

terez27
30. črc 2015

@petra0401 ahoj,pustili vás nakonec?Řeším teď to samé🙂

petra0401
autor
31. črc 2015

@terez27 Ano pustili a vůbec to neřešili!Pokud jedete do území EU tak nikdo fotku neřeší.

terez27
31. črc 2015

@petra0401 děkuju🙂

blondynka400
31. črc 2015

@memento1331 nemáš pravdu. Platnost je jedna věc, ale jestli držitel pasu značně změnil podobu oproti fotce zde uvedené, pas pozbývá platnosti.
Viz http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319...

pabka
31. črc 2015

Naše dcera má v pase fotku ze 4 měsíců a letos ji byly 3 roky pryč a nikdo to neresil. A to ve 4 měs byla fakt mimino a teď je slečna. Letěli jsme do Turecka. Paní na pasovce mi rekla, ze je to ok.

blondynka400
31. črc 2015

@pabka jenže to je právě ten problém, že to zhodnocení je individuální. Takže to, co pro někoho problém není, pro druhého už být může. Člověk - dítě si prostě musí být podobný a to prostě mimino versus 3-leté dítě moc není....

vverunkaa
31. črc 2015

@petra0401 hele vubec nepanikař ! já sem dělala pas malé když měla 3 měsice a to byl pas na3 roky ,takže kdyz letěla za rok či 2 od vydání pasu ,tak vubec žadný problém,s tím se snad musí počítat,že to dítě nebude stejne na té fotce pořád !

morgan
31. črc 2015

@vverunkaa myslím, že teď po roce už nepanikaří 😂😂😂😜😄

vverunkaa
31. črc 2015

😀 😀 sem si všimla pozdě,ale tak pro jiné ... 😀 😀
@morgan

terez27
1. srp 2015

@vverunkaa jj,třeba pro mě,dekuju

vverunkaa
1. srp 2015

@terez27 není zač 🙂

tereskacz
12. srp 2015

Sakrys, dnes me informovali, ze pas je neplatny, kdyz foto neodpovida, v sobotu (tedy za 2 pracovni dny) letime, klukovi je 2,5 a foto je z 5ti mesicu :(( a pas do druheho dne je za 1000 kc GRRrrr. Byla jsem se ptat na urade a tam tvrdi, ze rozhodne pas pozbyva platnosti, kdyz foto jiz neodpovida a maminy ve fronte mi potvrdily, ze cca ve 2 letech delaly novy. Grrrrr. Ma tady nekdo aktualni zkusenost s hodne starou fotkou a odbavenim na letisti?

veruska007
12. srp 2015

@tereskacz Hodně starou fotkou - jako dva roky starou? Tak to bych neřešila. Děti mají taky na pase fotky cca ze 3 měsíců a letos jsme byli bez problémů v zahraničí. Já si myslím, že ta fotka má zaručovat identitu nositele - a podle pc modulace by měli být schopni zjistit, zda je nositel pasu totožný s pasovou fotkou - pokud to teda nutně potřebují vědět. Jinak si myslím, že to nikdo neřeší.

rybickamalicka
12. srp 2015

Mala byla focena ve 4 mesicich a leteli jsme pred mesicem do Recka(mela dva roky) a bez problemu. Vymenim az skonci platnost. To by clovek u tak malych deti musel menit kazdy rok, aby si na fotce byly podobni🙂