Se 7měsíčním miminem k moři?

takyjedna
1. čer 2017

Ahoj, byl/chystate se nekdo s miminem k mori? Premyslime o dovolene, v zari, Chorvatsko, autem, klimatizovany apartman blizko plaze... Zadne narocne vylety v horku, jenom valecka na plazi a koupani. Mame dite, kteremu tou dobou bude 7 mesicu. Myslite, ze to pro ni bude ok? Nebude na to jeste moc mala? Na dlouhe cestovani autem je zvykla uz ted. Doma se poradit nemuzu. Slysim totiz hysterii babicek, jak jsem se zblaznila a chci ji zabit uz ted :-/ Co myslite, je to zotpovedne nebo ne?

hojda
10. čer 2017

Já bych asi nejvíc měla strach z té cesty, přecejen je to daleko, můžete uváznout někde v zácpě a x hodin v autě s vřískajícím miminem, je fakt o nervy, to řidičovi při řízení moc nepomůže☹. Vybrala bych něco blíže, třeba termály, to si užijte vy i mimino.

rousse
10. čer 2017

@takyjedna za mě upřímně bych nejela, protože bych z té dovolené měla kulové.... naše malá byla taky od malička zvyklá na cestování, ale jako hoďka dvě po republice není 10 do Chorvatska.... ale hlavně v 7 měsících malá ještě ani nelezla, neseděla, jen se plazila.... takže v té době, kdybysme jeli k moři, tak já bych celé moře strávila jen skákáním kolem děcka. Byli jsme u moře v roce a půl a to už byl luxus. Chodíme od malička do plavča, takže buď se brouzdala v dětském nebo se šlo do dospěláckého bazénu, nebo si hrála na pláži na písku, ale s nesedícím děckem bych toto absolvovat nechtěla....to bych radši ten rok počkala a pak si to užila se vší parádou🙂

takyjedna
autor
15. čer 2017

@hojda Nad termaly jsme puvodne taky uvazovali, ale do takovych zarizeni vetsinou deti do jednoho roku vubec nepousti.. Takze nevim, co bysme tam delali.

@rousse no nevim, jestli je to s behacim miminem, ktere jeste nema rozum, lepsi a mene prace... Zrovna tak budu skakat kolem zavrena doma, tak jako nekde na dovolene.

Dekuji vsem za prispevky, rozhodli jsme se jet 🙂

babanci
15. čer 2017

@takyjedna Tak si to tam hezky užijte. Máš pravdu, tady bys taky musela kmitat kolem děcka, taky bys ho v létě musela mazat a dodržovat pitný režim a kdesi cosi jako kdekoliv jinde. Tam je navíc krásné povětří a bezvadná voda. Hezky tam děcko vymáčej a sebe taky. 🙂

hojda
15. čer 2017

@takyjedna Ale pouští, koukni třeba na Sarvár v Maďarsku, mají tam celé jedno křídlo jen pro děti (není tam ta léčivá voda, léčivé jsou tam jen dva bazény, kam děti opravdu nesmí). Pustí tě tam i s vlastním kočárkem, jsou tam zařízený i pro mimina🙂.

astyna
15. čer 2017

Raději s běhacím, než s pídalkou :D syn v 7měsících lezl poprvé po 4, ale převážně do 8. ještě dělal pídalku, vymetl doma každý kout. Byli jsme s ním v té době na jednom kongresu s manželem a hrozné.

Ale ono to chce individuálně posoudit. Nyní jsme byli na dovče s ním (17m měl) a paráda, už si dojde, kam potřebuje, jíst může kdovíco, netahám už s sebou příkrmy, vydrží sedět déle a koukat z okna...Ono jde i o to, aby sis nevezla své povinnosti přes hranice. To je pak dovča na houby...

Ale už jedeš, tak štastnou cestu. Já osobně takové výlety nechápu, to radši později, at z toho to dítě taky něco má...

hojda
15. čer 2017

@astyna Sestřenice jela s miminem do Chorvatska, ale pak říkala, že už nikdy, cesta špatný (zůstali někde v koloně, toho bych se bála já nejvíc) a pobyt taky nic moc, malá jí tam hodně brečela, nějak jí to nesedlo, možná to velké horko, celé noci s ní tam prochodila☹. Kamarád zase díky klimošce v autě dojeli s laryngitidou, která je v noci překvapila (nikdy před tím jí neměli) tak byl hrozně vyděšenej, když se jim dítě v noci začalo dusit a nevědli, co s ním, kde sehnat dr a co vlastně dělat☹.

rousse
15. čer 2017

@takyjedna no u nás to lepší bylo, protože malá je velký vodomil, takže jsem ji šupla do její plovací vestičky, naskládala jsem hračky k brouzdališti, já si tam dala lehátko a obrazně řečeno hodinu jsem o ní nevěděla😀 takže jsem si i knížku přečetla a kámošce jsem tam háčkovala drobnosti na svatbu🙂

takyjedna
autor
15. čer 2017

Kdyz si budu rikat coby kdyby, tak nebudeme moct jet nikdy nikam, ani s vetsim ditetem... Takze si nabalime leky na vse mozne, cestovni pojisteni a adresu mistniho doktora a vyrazime 🙂 Jsme s manzelem scestovali, videli jsme mala mimina i na ceste pres pul sveta.. A Chorvatsko je blizko a ani to zadna divocina.

babanci
15. čer 2017

@takyjedna Pravdu máš. Někdo píše, s dvouletým bych už jela, ale co když dostane tak malý úpal nebo se osype....no, to se může osypat i ten dvouletý, v tom žádný rozdíl není. 🙂

astyna
15. čer 2017

@takyjedna

laryngitidu může dostat kdekoliv, ale jsou věci, které mě osobně na tak malých dětech vadí - např. plenky. Byli jsme na dovolené v Tunisku, kde s námi byli asi s dvouletým a pořád jen řešili, kde ho přebalí, že teď musí čůrat (my uprostřed pouště v mikrobusu), poté se chudák připekl, pak zase byla moc puštěná klíma, takže to taky nevychytali, navíc kolem plno lidí... Často jsem vídala, že děti prostě nechali na dece a bylo to. A pak večer vedle nás na pokoji řvali, protože noční vzduch 25 stupnů není nic pro ně + spálené od slunce...Ono to chce s rozmyslem. Ono co by kdyby, tak byste nevyjeli ani za město..

My jsme o tom taky uvažovali s mužem, zda odjet někam dál (třeba i to Chorvatsko, Itálie apod.). Ale řekli jsme si, že pojedeme raději později a sami. Rádi vzpomínáme na dovču, kde jsem byla v 5.měsíci těhotenství a krásně jsme si to sami užili...takové líbánky prostě 🙂 Ikdyž...u nás je taky krásně 🙂

kvakuska
9. črc 2017

Nevidím důvod nejet s dítětem v jakémkoli věku, dcera se narodila na začátku srpna a na konci září už jsme s ní byli v Itálii a od té doby každý rok 2x (většinou květen/červen a potom září) a naprostá pohoda. Mimino je spokojené kdekoli, kde má máminu náruč a mlíko, ostatní neřeší a plíny se dají koupit kdekoli, stačí dítěti nabalit jen pár hadříků. Když je dítě starší, malý nafukovací bazének a stínící stan na pláž to jistí. Navíc mořský vzduch děti krásně unaví, takže večer spící dítě do kočárku a rodiče mají celý večer na brouzdání po městě, na večeři na břehu moře apod. Pokud se ale někdo klepe strachy už jen při pomyšlení na takovou dovolenou, je lepší když na ni nejede, nejspíš by si opravdu nějaký ten problém svým ustrašeným postojem sám přivolal 😎

takyjedna
autor
13. zář 2017

Takze jsme se nenechali odradit a vyrazili jsme do Chorvatska. A byla to skvela dovolena! Celou cestu mala prospala, budila se akorat na kojeni. Pres den byla v kocarku na plazi pod stromem nebo jsme si hráli na dece. Byly v Chorvatsku v zari prijemne teploty a deti v kocarku tam bylo spousta. Samozrejme si clovek uz tak v klidu nepolezi na slunci, jako driv, ale kdyz jste na hlidani aspon dva, tak se to da krasne zvladnout a najit si cas i na opalovani 🙂 Uz se tesime na pristi rok, ze vyrazime nekam dal do sveta 🙂

hojda
13. zář 2017

@takyjedna Nám teď píšou přibuzný z Chorvatka, že Chorvati chodí v zimních bundách, oni se tedy ještě koupou, ale na pláži se ležet už nedá, že chodí na pokoj☹.

babanci
13. zář 2017

@takyjedna Tak to je fajn. Naši mladí jsou v Ŕecku,vidím z fotek a vím z esemesek,jak je tam vnučka spojená. Vymáčená,z moře je nadšená. Krásně tam baští a dobře spí. Je jí 16 měsíců.

lucyp13
14. zář 2017

@takyjedna to je supr,my už byli letos podruhé v Itálii (dcera 2 roky) a uzivala si to tam maximalne,i večer ty jejich animační programy..no bomba

veronicka89
Autor odpověď smazal
Zobraz