Strávený čas tatínka s dítětem a dovolená. Zvládne to?

limin
10. srp 2009

Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala, kolik času tráví váš manžel či přítel s vašim dítětem.
My se chystáme na dovču a vzhledem k tomu, že je manža pořád v práci a není na malou zvyklý, trošku se děsím toho, jak těch 24hod 14 dnů zvládne.....

karotky
10. srp 2009

Tak můj manžel tráví s naším dítětem minimim času.Nebaví ho to a tak i třeba rodinný výlet s námi je pro něho utrpením. 😅 😀
Třeba mu vadí,že se Adam zastavuje u každého stromu,u každé květinky,broučka apd.,ikdyž nikam nespěcháme.
Vadí mu,že Adam neposlouchá(hlavně jeho,poněvadž jak s ním moc nekomunikuje,tak u něj nemá žádnou autoritu 😝 ).................no prostě je to NUDA. 😅
Takže pokud se vyskytujeme doma,je radši,když s Adamem vypadneme ven a on za mě uklidí celý byt a umeje nádobí.Ovšem 14 dnů dovolené bych si s ním neriskla. 😀
Chystáme se jen na pár dní(cca 4 dny)jet na chalupu a už teď z něho mám osypky. 😀

kristi
10. srp 2009

v ramci moznosti - cca 2-3 hodky, tim nemyslim,ze se ji venuje, jen jsme vsichni spolu, at doma nebo venku...

o vikendech je to lepsi, ale to jsme zase casdto u tchyne, kde je mala venku cely den a dela si tak nejak co ji bavi.

dovolenou ovsem zvladl uz 2x a jeste jednou ho to ceka 🙂

lennis
10. srp 2009

tak u nás to taky nebylo horký první rok, ale od toho roku a spíš až teď k těm dvoum si spolu vyhrajou, sprchujou, koupou, plavou, hrajou fočus, po 14denní dovče se ještě 3dny každý ráno malej ptal, kde je táta, většinou je to tak i po víkendu, jak je zvyklej, že tam je s náma. Čeká nás druhá dovča a nedovedu si představit být tam jen s malým. Je to pro mně úleva, když ho můžu nechat celý večer manžovi a jít na spinning, na cvíčo nebo do sauny v zimě a přijít a malej chrní spokojeně v posteli. Taky jsou dny, kdy k němu nechce, nebo chce víc mně, nebo babičku a nás úplně přehlíží. Jako miminko si ho neužil tak jako já, prcek řval jak tur dost často, každý usínání, každý probouzení atd...takže s ním vůbec nechtěl jezdit ven sám, ale doma mi pomáhal jak to jen šlo...

zuzule80
10. srp 2009

Nellinka miluje, když je se svým tatínkem 😵 . MM se snaží být s ní co nejvíc, ale kolikrát má toho z práce dost, tak stačí malichernost a už je oheň na střeše 😅 . Ale dovolený jsou super, letos si spolu vyhráli na písku, abych se mohla opalovat 😎 .

A jsem tomu moc ráda, že spolu mají takový vztah 😵 .

martinka79
10. srp 2009

pokud MM má čas tak je se svými dětmi stále. dovolená je pro mě relax... Ovšem nemám problém s hlídáním a obstaráváním dětí. respektivve dceru si Mm užíval 100% ,dokonce zastal i mě když jsem chodila do práce. 😉 Syna si od podzimu bude také užívat, jen dodělá domek a hurá na hru a starání se o děti. 😎

e.k.t
10. srp 2009

tak u nás je to pohoda de factostřídavá péče od narození, a že naše začátky pro manžu byly opravdu krušné - měsíc po nrození Joli jsem byla měsíc v nemocnici s neobjasnitelnýma horečkama soustavně přes 39 a crp přes 20 😝
zvládl to a snaží se jak to jde, zrovna je na prochajdě s kočárkem 😉

martinka79
10. srp 2009

od Evčinýho manži by se mohli naši tatinové učit. 😀

kristi
10. srp 2009

no,tak ne kazdej ma doma muze v pul 3 odpoledne.....

e.k.t. to je dobrej, ani tchyni si nepozval??? muj by to bez tchyne nedal, ani omylem

sylvar
10. srp 2009

v 16hod přijedeme z práce, malá se na tatínka nalepí, jdeme ven,ale musí i tatínek 😉 i když by si potřeboval po práci odpočinout, jde, dovádí spolu...koupání, večeře, ukládání, vše tatínek(většinou)malá to tak chce a tatínek je rád a já vlastně taky 😀
o víkendu jezdí s malou i sám na chalupu, před týdnem měl dovču a byli tam s malou sami a zvládli to na jedničku.
je to neskutečná pomoc, že se o ni nebojí od malinka starat...když se narodila, bral si ji na 4hodiny ven,abych si odpočinula, prostě od narození to trvá stále, jsou na sebe hodně vázaní 😵

sylvar
10. srp 2009

přebalování, uvaření jídla, nic není problém, v pohodě mě zastane a navíc malou umí zabavit, i když někdy je to teda fuška 🙂

nikka.vo
10. srp 2009

Vyloženě že by si přítel vzal syna ven sám, to se nestává, protože mě je líto ten čas nestrávit jako rodina, tak jdu ven s nima (ale nabízí mi to často) , ale problém je takový to intenzivní hraní si jen oni dva spolu. To není ani denně. Většinou jednou denně nebo od den ho třeba zlochtá v pelechu,válej se tam spolu a blbnou, přebalí ho apod , ale že by si k němu sednul sám od sebe na zem a hráli si třeba s autama, to ne. A když byl miminko, tak to nedělal bůbec, nějaký mazlení , pomáhání nebo tak, ze začátku mě to trápilo, všichni kolem mě říkali, že to tak má většina chlapů, že je ty miminka neberou. Že spíš až to dítě reaguje víc, tak se to obrátí a taky že jo. Dovolenou jsme stávili společnou týden když byl synovi rok a nebylo vůbec znát, že by to pro přítele byl nezvyk a záhul, že je najednou se svým dítětem tráví týden v kuse. Naopak je spolu ráda pozoruju. O víkendech jsme buď u našich a nebo ,,tchánů,, a tam se starají oni, tak si taky jeden druhýho intenzivně neužívají, proto se těšim v září na dovolenou 😵

binki
10. srp 2009

5-6 hodin týdně

jakoubka
10. srp 2009

Já s Kubíčkovým tatínkem od jeho roku nežiji ☹.Takže s ním není každý den,ale bere si ho pravidělně každou středu(cca od 15 hodin do 19:30),pak každou sobotu i přes noc,někdy už i v pátek(ale to vyjímečně).
V tyto dny se mu věnuje dokonale,jezdí na výlety,vaří mu jak v Hiltonu 😵 atd....

karotky
10. srp 2009

kristi.................tak je fakt,že já mám manžela doma hoďku přes oběd a pak od cca 14-15:30 h. až do 7:00.
Takže se každý den užijeme až,až a nemáme potřebu s sebou trávit dovolené dlouhé 14 dní(raději si uděláme každý víkend malý výlet 😉 ).Jsou dny,kdy jsem ráda,že jde do práce a s Adamem si od něj odpočineme a on od nás,ale když třeba čas od času v sobotu/neděli odjede s kamarády na letečák,tak se na něj už odpoledne těšíme. 😀

sisi.v
10. srp 2009

pracovní dny, když přijde domů, většinou 1 - 2 hod denně, o víkendu vždy celé dopoledne nebo dopoledne, jak se dohodneme (když jsme doma a nejedem někam na výlet). co se týče činností, tak že by si s ní hrál s kočárem tak to ne, spíš ji zapojí do toho co je potřeba, včera ji naučil sbírat spadaný jablka do jejího trakaře a vozit je na kompost 😉...nebo hrají fotbal, jdou se podívat na statek na koně a tak, hraní s hračkama jako takový neprovozují 😉

gabrianka
11. srp 2009

jak kdy..nekdy mi rekne at jdu kam chci a ze se o holky postara 🙂 jinak pres prac.dny tak ruzne treba 2hodky v prumeru