Těhotná a týdení letecká dovolená v cizině 2019

jitulhonza
17. kvě 2019

Ahoj 🙂 mám dotaz ...jsem čerstvě těhotná, je mi 41 let, a 3 týdny zpět aniž bych věděla jsme si zaplatily týden dovolené letecky na Mallorce na konci srpna...pracuji jako pečovatelka v DD, tudíž jsem na rizikovém a na neschopence .. /přebaluji klienty, krmím, dělám převazy, tahám v lůžku /...sama létání miluju a přijde mi líto rušit dovolenou jen kvůli neschopence, když nemám žádné problémy /let trvá cca 2 hodiny/...řešil jste to prosím někdo ? našla jsem pouze staré odpovědi :( ...díky moc .) 🙂 ..PS: těhotenství neberu jako nemoc ... 🙂

m_tina
18. kvě 2019

@jitulhonza jo tak, tak tomu rozumim, to je urcite dobre, ze jsi na PN a pak dohodnout se zamestnavatelem 🙂 s tou dovolenou a carem to tak casto byva 🙂 a ze se na to nechces upinat naprosto chapu, ja nepotratila a presto jsem si obe tehu zacala pripoustet dost pozde, ptz sem se fakt bala... drzim palce a verim ze to bude vse ok!

bayt
18. kvě 2019

@m_tina Tak oni se tím logicky chrání, aby někdo nespekuloval, objednal zájezd, udělalo se mu špatně a teprve PAK kupoval storno. Nicméně prakticky vždycky při koupi zájezdu ti to nabídne rovnou koupit i pojištění vč. připojištění storna....

jitulhonza
autor
18. kvě 2019

@m_tina Díky .) 🙂

ito
18. kvě 2019

@jitulhonza parada, tak se to nakonec vyresilo hezky. S kamoskou a segrou si udelate doma holcici jizdu. Tak at mimco hezky roste a zadne teh. nevolnosti. ;)

jitulhonza
autor
18. kvě 2019

@ito Díky 🙂

m_tina
18. kvě 2019

@bayt tak já sem zvyklá, že stornovat hotel můžu třeba 3 dny před příjezdem, bud zdarma, nebo s nějakým poplatkem...jako koupit dovolenou půl roku předem a bez možnosti storna bych prostě neudělala, nikdy nevíš, co se může stát...zvlášt když máš děti...

bayt
18. kvě 2019

@m_tina Ano, ale to je něco jiného. Storno hotelu máš většinou s příplatkem. Dost často se setkávám s tím, že když chci nejvýhodnější tarif, tak to znamemá zaplatit za pokoj předem bez možnosti vrácení peněz. A letenku v základním tarifu také nemůžeš stornovat. Tak je jednodušší/levnější si prostě někdy koupit to storno celého zájezdu....

vineta
18. kvě 2019

@jitulhonza Promysli to, hodně lidí lítá a je to vše v pohodě, ale slyšela jsem od známý, co po letu potratila, že toho prý mají v nemocnicích víc, než aby to byla pouhá náhoda. Já letěla v prvním trimestru, s tím, že je to stejně zezačátku vždy o štěstí, dva týdny po návratu mi začal krvácet hematom a pak jsem potratila. Nevím, zda to bylo letem, ale znova bych už to neriskla, od té doby mám za sebou další potrat, tentokrát ZT, a řešíme teď CAR, a i když se snažím nehrát na nějaký co by kdyby, prostě mě ta dovolená zpětně mrzí. Obzvlášť pokud jste čekali déle, jsi starší, kdo ví, jaký šance ještě máš (promiň, vím, že to zní blbě), prostě bych toho drobka nevystavovala zbytečným rizikům. Držím moc palce, ať je vše ok, ať už se rozhodneš jakkoliv 😘

jitulhonza
autor
18. kvě 2019

@vineta ... Sama jsem už rozhodnutá, že pokud to bude blbé nebo potratím tak už do těhotenství nejdu ...do CARu jsme chtěly jít spíš z důvodu jestli ta možnost u nás ještě vůbec je .) né že by jsme se snažily jak blázen, ale já jsem si spíš říkala, že je třeba chyba ve mě .) .. tolikrát a nic .. tak samozřejmě v tomhle věku je ta možnost "normáně" už spíš jak výhra v loterii 🙂 ..a děkuju taky přeju ať už je u Vás všechno jenom a jenom v pořádku a hlavně žádné komplikace !!!!!! 🙂

cervickova
18. kvě 2019

@ondruchovat super dekuju moc za odpovedˇ 😊 krátký lety mi nedělají starosti - před 3ma týdny jsem letěla do Itálie, za 3 týdny letim do ČR - ziju v Británii. Myslim, že jsme na tom myšlenkově obě stejně. Naše cestovka teda bude chtít potvrzení od lékaře už od 30. Týdne, ale pokud bude vše v pořádku, nevidím problém. Ano, je mi 38, ale jak jste řekla, těhotenství není nemoc. 😉 ono jak to tak pozoruju, větší množství trávení času na fórech není moc dobrý, protoze pak člověk začne pochybovat sám o sobě 🤷‍♀️🙄😉

anazuz91
18. kvě 2019

@jitulhonza já během prvních 3 měsíců normálně létala a ptala jsem se doktora ten říkal že pokud je vše v pořádku může se létat celé těhotenství jen v pokročilém stádiu to letecké společnosti nemají rády 😃

ondruchovat
18. kvě 2019

@cervickova přesně tak 🙂 🙂 a potvrzení od lékaře stačí obyc par vět . Uveď jméno příjmení v jakem jsi tydnu - v jakem tydnu budes až poletíte zpět a ze jsi ok , manžel je lékař (napsali jsme tohle ) a bylo to pro ně dostačující 🙂 přeji krásnou dovolenou !!