Zvažujete po dnešních zprávách dovolenou u moře?

lichtakova
19. dub 2016

Ahoj, chystali jsme se s detmi letos k mori, do Italie, ja necestuji moc rada,ale naposledy jim to hodne pomohlo,co se tyce plicnich onemocneni-konecne se "dosmrkali" a i potom byli mene nemocni,navic jeden ma atop.ekzem,takze jsem myslela,ze to bude plus i pro tohle... Ale po precteni dnesnich Novinek a Aktualne vazne uvazuji,zda nekam vyjet...je mi z toho vseho uplne spatne...dekuji.

lichtakova
autor
19. dub 2016

@odula diky...v nervech ja jsem pred nejakou cestou vzdycky,asi ze tak nerada jezdim...aby se nekomu neco nestalo,neonemocnel...vzdycky mam narvanou lekarnu s sebou.

pandabox
19. dub 2016

@lichtakova skoda, ze jezdite na vychodni plaze Italie..oproti tem zapadnim jsou opravdu dost osklive...ale za to levnejsi..podle me, kdybyste nekupovali zajezd s cestovkou, ale zaridili si to sami - koupili si pruvodce a nacetli kam za to stoji jet, tak se nemusis bat davovych utoku a plus budes mit vyrazne hezci dovolenou.

pandabox
19. dub 2016

@lichtakova a cist zpravy na novinkach samo muzes, ale nesmis je brat vazne🙂 ci si pripadne tu zpravu overit. Nejlepe nekde v zahranicnim tisku.

shine2015
19. dub 2016

@lichtakova tak zvolte dominikanskou republiku nebo kubu 😉

puutalo
19. dub 2016

My na dovolenou do zahraničí pojedeme, ale určitě ne na jih k moři - tam jsme nejezdili nikdy

soyevita
19. dub 2016

@lichtakova Pokud se někde něco stane,bude to sezóna,kdy je tam nejvíce lidí

lichtakova
autor
19. dub 2016

@pandabox to neni zajezd s cestovkou,je to ubytovani v radovce od it.cestovky,ktera tady ani nenabizi. Bib.jsme tehdy vybrali proto,ze jsem jsme to tam trochu znali a i cestu tam.

lichtakova
autor
19. dub 2016

@soyevita to si taky rikam...doufam. Cimz to samozrejme nepreju nikomu.

deathy
19. dub 2016

@blondynka400 Ne, v ČR necestuje dopravou sama, je jí teprve 7. Tedy pokud se bavíme o mojí dceři a né mámě. Bydlíme na vsi, přibližujeme se autem. Samozřejmě dopravní nehoda se mi taky může stát, ale nějak víc na mě negativně působí ta co by se stala nějakému autobusu v zahraničí kde ona bude a já ne. Možná divný názor, ale tak nějak to cítím. Prostě strach o dítě. Samozřejmě vím, že nelze žít v bublině, to ani nechci. Ale celkově mám prostě z dnešní doby divný pocit.

lichtakova
autor
19. dub 2016

@pandabox ja nemuzu,protoze po zpravach ja jsem zrala na lexaurin...😉

odula
19. dub 2016

@lichtakova no... Chystali jsme se loni s dětmi do Říma a zrovna tyden pred odjezdem oznamila IS plánované utoky na Řím. Jeli jsme i tak. Byla to vysnena dovolená a ja jsem se justla ze si ji nenecham zkazit strachem. Měla jsem ze začátku trochu smíšené pocity, cestovali jsme normálně metrem, hlavní památky, Vatikan, všude lidi jak mraky. V ulicich hlidkovali vojáci. NIC se nestalo. Dovolená byla skvělá. Za sebe - jela bych. Snazila bych se minimalizovat rizika, ale nenechala bych se paralyzovat strachem. Ale rozhodni se podle toho jak ty se cítíš, jaka jsou rizika v místě (ja Bibione vubec neznam). Je nesmysl jet a nervovat se.

lichtakova
autor
19. dub 2016

Nazev diskuze mel byt Je lichtakova definitivne cvok nebo ne???
Vsem moc dekuji za prispevky.

odula
19. dub 2016
blondynka400
19. dub 2016

@deathy nemyslím si, že je to divný názor. Pochopitelný... Člověk je nerad, když nemá svoje dítě plně pod kontrolou..... To mám taky, ale snažím se za ty roky na sobě pracovat 🙂

deathy
19. dub 2016

@blondynka400 To já se taky snažím, ale mám pocit, že s dalšíma rokama je to horší a horší.

merope
19. dub 2016

Občas je lépe těch zpráv číst polovinu - v novinách bude vždy jen to nejhorší, co vyděsí (protože jinak to nezaujme).

tynduskam
19. dub 2016

Dost byla vloni v mém okolí populární polská Leba 🙂. Z fotek to vypadá krásně 🙂.

frufrunka
19. dub 2016

Jestli to má být dovolená jen ze zdravotních důvodů (ekzém atd.), tak na to je ideální Podhájska, má složení vody podobné mrtvému moři a myslím, že tam nic nehrozí... 🙂

terezapetrova
20. dub 2016

@lichtakova mohu se zeptat co se ve světe stalo? :(

drzticka81
20. dub 2016

tak ja od dob, co mame deti, zastavam nazor, ze budeme s detmi poznavat nasi vlast -takze budeme jezdit po CR , chci podporovat tuzemskou ekonomiku (maxi slovenskou nebo madarskou) -ja jsem byla poprve u more v 15 a pak na vysoke s kamoskami z vysky (to jsem si na to vydelala) -takze deti, az budou chtit k mori, tak at si na to taky vydelaji.....a jinak chci proste poznavat krasy nasi vlasti a s detmi je to nejlepsi cas, jezdit po kempech, pak mame takovou chatku - takze leto budem travit aj tam 🙂))) letos nas ceka dovca na dolni morave -uvidime, jak se to bude detem libit 🙂)) (od zname jedna kamoska byla s detmi min. rok u more a tady a deti letos rozhodly, ze chteji radeji dvakrat dolni moravu, nez more)!!!
ale jinak ja moc more nemusim, ale rada jsem cestovala a poznavala hl. mesta evropy - tesila jsem se, ze az deti vyrostou, budu pokracovat , ale myslim, ze uz se tak nestane........chjo, je to blba doba -kdo by si pomyslel, ze prijde... ???

budilinka
20. dub 2016

@lichtakova Mam to stejne. Mam dvouletou holcicku a chtela jsem s ni letecky do Chorvatska. Je jeste mala na cestu autem. Cetla jsem tu o Sardinii, Korsice, Kanarech, ale to vzdy člověk musi na letiště a to je pro me nocni mura. Takze ja letos s dcerkou zustanu na chate.

budilinka
20. dub 2016

@lichtakova No a Ziku (v Italii i v Chorvatsku) jsem ani nezminovala.....

lti
20. dub 2016

To je hysterie!!!
Zabijou vas pred domem, ani k mori litat nemusite!!!

lenka5731
20. dub 2016

@lti az takhle bych to asi osobne nenapsala, ale taky mi prijde fascinujici, ze staci jeden clanek na novinkach a lidi zacnou panikarit. Tim clankem se nic nezmenilo, nebezpeci tady bylo a je stale stejne, po predchozim vyvoji je asi kazdemu jasne, ze se neco stane na plazich v Evrope, nebo i v CR, pravdepodobne v Praze.

Osobne bych deti nebrala do Bibione, kde je hlava na hlave, ale pouzila bych google, mapy, atd. a nasla bych si lokalitu, kde krome me na stejnem metru ctverecnich nebude 5 dalsich lidi a tam bych v klidu odjela stravit dovolenou 🙂

pandabox
20. dub 2016

@drzticka81 a proc nedělat oboje?? Já jsem jako mala jezdila s našima na výlety po ČR..na tábory do hor..lyžovat, ale stejný tak jsme dělali výlety do ostatních zemí.. naopak rodičům přišlo důležitě, abych bi viděla jinou realitu...jinou architekturu, jiný přístup a chování lidi apod. určíte budu chtít dětem ukazovat oboje.

pandabox
20. dub 2016

@budilinka
@lichtakova holky jestli máte takovýhle úzkosti...tak bych doporučovala si zajít někam pokecat.
Moje tchyně má něco podobného, s věkem . se to zhoršuje a například dnes už nevleze ani do metra a jet po dálnici autem je pro ni těžký premahani..(pro nás několikatýdenní příprava).

merope
20. dub 2016

Jo, ještě poznámka k tomu všemu - hodně jezdím do Německa, tamní lidé jsou zděšení, rázem je na ulicích "strašně nebezpečno" obrovský problém, fakt "hrůza hrůz", babička se o mě bála, když jsem měla přijet, hlavně ať nejezdím za tmy přes nádraží a tak.

Tak jsem si více začala všímat, co se tam změnilo. A ano, opravdu je Německo mnohem nebezpečnější zemí než bývalo. Když jsem přijela v době, kdy uprchlická krize vrcholila, potkala jsem na nádraží skupinku asi 2 pasivních nejspíše žebráků/uprchlíků (tzn. seděli někde u cesty, nic nedělali, ale evidentně patřili "k nim") a potom mě ještě jedna uprchlice (nebo možná jen žebračka "správné barvy pleti") obtěžovala u automatu na lístky, zda nemám drobné - chodila z jedné strany na druhou a ptala se každého. Jo, uměla německy aspoň základy. Tzn. vezměte si zhruba hlavní nádraží v Praze, škrtněte tak 3/4 žebráků a jiných individuí a to je tak nějak situace v "nebezpečném" Německu. Jenže místní jsou zděšeni - oni to nikdy neměli a neznají. Analogicky jsou zděšeni z toho, že nejsou peníze na opravy silnic a v televizi jim ukazují silnice, které jsou prostě v dezolátním stavu (není potřeba se dívat na obrázky, vypadají asi jako 50% silnic II. třídy v ČR po skončené zimě).

V tu chvíli si uvědomíte, jak je to vše relativní. Proč myslíte, že teroristi se soustředí na Evropu? Co se stalo, když sestřelili ruský letoun? Putin na ně naletěl a šel bombardovat. Když vyhrožovali, tak jen zvýšil intenzitu bombardování. V Evropě když se udělá jeden i drobný útok, všichni hned začnou reagovat až hystericky a bojí se málem vylézt na ulici. Ruší se pochody proti strachu, protože mají strach, že by se jim něco mohlo stát.

Nechodím v noci bezstarostně po ulicích - v ČR nikdy a tak v tom Německu taky podvědomě sleduji, co se děje kolem. A musím říct, že ulice v Praze jsou rozhodně nebezpečnější. A ani v Německu není tolik uprchlíků, kolik tu bylo "uprchlíků" v dobách války v Kosovu - to je opravdu někde úplně jinde. Jenže tenkrát nebyl internet, takže chyběla ta hysterie, co se kde zase stalo. Chybělo mnoho fotek z hlavního nádraží. Takže jsme byli tak nějak v klidu (a rozhodně si nevybavuji, že by se o mně nějak výrazně víc báli rodiče, ač jsem tenkrát tuším ještě byla mladá studentka sama v Praze a o ty se rodiče vždy bojí víc).

zabzulka
20. dub 2016

my jezdíme k Baltu, chystáme se tam i letos..je tam krásně, levně a máme to tam rádi. Na jih v této situaci ne.

magdalenan
20. dub 2016

@lichtakova Letos jsme plánovali Bulharsko, ovšem místo na dovolenou letos pojedeme do porodnice 🙂 Jinak my bychom s CK nejeli nikam, vše si vždy zařizujeme sami, jak hotel, tak letenky.

Loni v září jsme byli na Krétě, tehdy byly zprávy plné problémů z Řecka a našli se i tací, co své pobyty rušili. My jsme tedy nic negativního nepocitili. Kromě toho, že jsme s sebou měli v podstatě všechny peníze cash, kvůli zavřeným bankám. Jinak bylo vše perfektní.

Pokud máte opravdu obavy, doporučila bych vybrat si pár lokalit, kam byste chtěli jet a zeptat se přímo na ambasádě, zda je tam bezpečnostní riziko. Rozhodně bych takové informace nečerpala z toho, co si přečtu ve zprávách a už vůbec ne v těch českých 😉

zuzineckah
20. dub 2016

tak nevím, ale na zahraničních serverech se o této "důležité" informaci buď takticky pomlčelo, což je na
výsost nepravděpodobné, nebo si zas nějaký strejda s laptopem zahrál na investigativce a před sezónou vypustil "zaručeně" pravdivou jóbovku... 😉