Zvládne 3leté dítě 8 hodinovou cestu autem?

miska3101
10. únor 2020

Ahoj,chystáme se v létě do Tater, máme vybrané krásné ubytování s jídlem V srdcí Vysokých Tater. Ale teď ve mě hlídá to, zda to naše malá zvládne? Je to přeci jen 8 hodin v autě a ona je neposeda, celkem i dost zlobivá. Na procházkách venku zdrhá, neposlouchá. Jedeme za 6 měsíců, to jí budou skoro 3 a snad už se s ní bude dát domluvit.
Chci se jen zeptat, nějaké tipy,jak to zvládnout? Bude jí to tam vůbec bavit? Jak daleko cestujete s dětmi?

miska3101
autor
10. únor 2020

Tak autovlak by se pro nás 3 pěkně podražil,takže to asi vyloučíme

miska3101
autor
10. únor 2020

@eloise02 Kolik mu v té době bylo? Mně taky přijde, že dneska s dětmi lidé cestují všude a pak koukám, kolik lidí mi tu napíše,že by nejeli...To budeme sedět s dětmi do jejich 10 let doma nebo já nevím? A dovolená po ČR, to můžu jet kdykoliv.
Nevím No,jestli jet nebo ne.

dashyyy
10. únor 2020

Naprosto v klidu.. jezdíme s dětma od jejich roku a nemají problém.. malá ve 20měsících 11hodin v autě se třema zastávkama.. loni měla 4 a za 900km jsme stavěli jen 1x cestou tam a 2x cestou domů a to jsme jeli přes den.. vůbec bych se toho nebála 🙂

odula
10. únor 2020

@miska3101 ahoj. Jezdíme 3x ročně 12 - 14 hodin se všemi třemi dětmi od jejich cca roku. Zvládnout se to rozhodně dá, vymyslet zábavu, dělat přestávky, udělat cestu jako "akci". to půjde. :D

alubif
10. únor 2020

Ano zvládne, ale já razim praxi dítě se má přizpůsobovat dospělým a ne dospělí dítěti (samozřejmě nebrat do slova, jsou situace, kdy to nejde, ale jízdu autem za to nepovazuji) . Dcera ve 2 letech 17 hodin (v zácpách) z Chorvatska zvládala mnohem líp jak my. My jsme zvyklí cestovat od měsíce života obou dětí.

setba
10. únor 2020

My jeli ve 2.5 letech 1000km, asi 16hod, z toho asi 8 stali na hranicích. Vše se dá přežít když není zbytí. Když je nejhůř tak prostě dělat zastávky a děti vyvencit. Ale byl to očistec to nebudu lhát.

makronka222
10. únor 2020

S pauzama zvladne.

elu
10. únor 2020

Jedte na noc a neni o cem mluvit, dite to cele prospi🥰

versatilka
10. únor 2020

S tříletou už bych se vůbec nebála. Jezdíme přes den, zastavujeme na proběhnutí venku, oběd, svačiny. V záloze mám vždy dobroty.

diewcatqoo
10. únor 2020

Byvame v Brne a chodievame k rodicom uplne na vychod slovenska, az takmer na ukrajinu, co je priblizne 8 hodin. Chodime tam takto v priemere 4-5x do roka. Jazdievame so synom od jeho 3 mesiacov a dava to uplne v pohode. Okrem toho davame este vylety do rakuska, slovinska, chorvatska, talianska.. vsetko cesty +-8h.
Ked bol mladsi, jazdili sme vacsinou vecer, aby sa v noci vyspal. Teraz ma 3 roky a vydrzi aj cez den, akurat vzdy dame aspon 2 prestavky na wc.
So sebou mam vzdy nejake jedlo, ovocie, pecivo, kokino, potom knizky, hracky, keby bolo najhorsie, tak je pripraveny aj tablet, ale ten sme zatial vyuzili len raz.
Syna velmi bavi pozorovat cez okno okolie. Ja sedim s nim vzadu a bavime sa celu cestu, divame sa von oknom, vsetko komentujeme a cesta rychlejsie ubehne.
Hlavne nebud ty pred cestou nervozna a aj dieta bude v pohode ;)

vladienka
10. únor 2020

Chodime s malou od 3 mesicacov 7 hodin z Prahy k nam domov do Popradu, vzdy na noc, vzdy to prespi a mame pohodu. Prazdne cesty atd, nechapem ze niekto chodi dobrovolne tolko hodin cez den :D v 22 mesiacoch sme leteli 11 hodin na Mauricius a takisto sme mali lety v noci, takze uplna pohoda

eloise02
10. únor 2020

@miska3101 Asi 2,5 roku. Nebojte se toho, to zvladnete.☺

eloise02
10. únor 2020

@elu Nevím, jestli je v tomto případě dobré, jezdit přes noc. Ubytování v hotelu bývá obvykle od 14h, už jsem se setkala i s tím, že bylo od 16h. A když přijedou ráno na místo a v hotelu nebude připravený pokoj, co tam pak budou dělat takových hodin?

miska3101
autor
10. únor 2020

Holky, na noc určitě nepojedeme. Spíš si privstaneme ráno...Ale s cestováním V noci nemám dobrou zkusenost

codal
10. únor 2020

Asi záleží, jak malá zvládá cesty, jestli zvrací a tak, každopádně bych alespoň část cesty absolvovala v noci, aby malá spala. Rychleji jí to uteče a vy pojedete v klidu bez pláče a tak. Třeba vyjet ve čtyři ráno.

miska3101
autor
10. únor 2020

@codal Takhle jsem o tom přemýšlela. Párkrát se stalo,že se pozvracela,ale dám jí určitě Kinedril, po něm je to vždy v pohodě

ariadna12
Autor odpověď smazal
Zobraz
olga_
10. únor 2020

@miska3101 Záleží, jak jste zvyklí cestovat. Se starším jsme jezdili pravidelně dvakrát do roka cestu na 6 hodin. Ve dvou a čtvrt ji zvládnul s jednou přestávkou, ale já jsem byla v autě zpocená až pod jazykem, neustále jsem se mu musela věnovat, blbnout, povídat. Ve třech a čtvrt zvládnul cestu 4 hodiny bez přestávky - prostě ji udělat nechtěl, že jedeme. Ale je to otázka zvyku. S dvojčaty bych to nedala ani ťuk, nemám na to nervy.
Jinak počítej, že to opravdu můžete jet i těch 12 hodin. My tu 6hodinovou jeli vždy cca 8 hodin, a to za předpokladu, že doprava šlape...