Chybějící roky ve výpisu odpracovaných let. Na jeké oddělení se obrátit?

console
26. lis 2019

Ahoj, prosím nemáte zkušenost...nechala jsem si zaslat výpis odpracovaných let a zjistila jsem, že mi tam chybí mateřská (už vím, že se dokládá až při žádosti o důchod RL dítěte), nicméně dále mi tam chybí 80% ze šesti let studia po 18.roku věku a pak pár dní, na které mám zase potvrzení z ÚP. Myslíte, že se mám obrátit tady na místní OSSZ...ale na jaké odd? Bohužel ani nemají emaily na stránkách a bojím se, že mě pošlou někam s tím, že to doložím až pak...jenže bych to ráda měla ok, moje chyba to není a nemusím taky papíry schraňovat věčně atd...moc díky!!!Lucka

lolam10
26. lis 2019

Ted nedavno presne o tomto byly cerne ovce na ct1,zkuste shlednout a treba najdete odpoved(ja videla jen upoutavku)

pospis
27. lis 2019

Ja si to nechala vyjet loni a chybi mi tam taho spousta. Behem studia jsem pracovala brigádne, kdy jsem mela smlouvu vzdy na rok. Koncila 31.12 a novou jsem podepisovala 2.1. Chybi mi tam asi 5x 1.1, cela RD a 6let odpracovaných v zahraničí. Volala jsem tam a bylo mi receno ze tech par dni nemam řešit, práce v zahraničí a RD se dokládá az při žádosti o důchod. Nashledanou. Vice se se mnou nebavili. Nechápu kdyz na pojišťovnu i sociálku jsem vsechny papiry ze zahraničí dodavala (i český notářsky overeny preklad).

console
autor
27. lis 2019

@pospis Ja ted patranim dohledala, ze se to pry muže dolozit i te socialce do Phy...cili si necham ted zaslat vypis aktualni (mam tamten uz asi 2 roky) a pak jim poslu ofocená potvrzení. je mi jasné, že na místní sociálce mě odbydou...je to tragédie s nimi jednat

pospis
27. lis 2019

@console no ja ale volala do Brna, tak bych cekala ze vi co delaji. Jsem z Brna.

console
autor
27. lis 2019

@pospis Ale já netvrdím, že ti to neřekli...jen se nehodlám nechat odbýt a ještě po telefonu. Třeba studium na VŠ, co tam chybí mně, je vyloženě jejich nepořádek

pospis
27. lis 2019

@console jj jasny, ja jim to chtěla doložit, protože vsechny papiry mam a oni to nechtějí🙄

sipkovarose
27. lis 2019

@console můžu se prosím zeptat kde bych si mohla o ten výpis zažádat? Taky mě to zajímá, jestli to mám v pořádku 😉děkuji za info

j.a.n.i
28. lis 2019

@pospis no tak pokud si koncila 31.12. a novou podepisovala od 2.1. tak co jako s nimi chces resit? Stejne tak RD a zahranicni zamestnani.

pospis
28. lis 2019

@j.a.n.i tech par dni 1.1. samozdrejme nic. Ale doložit zahraniční zaměstnání nebo RL deti je takový problém ted nez to resit za 30let?

leneee
28. lis 2019

@console Dobry den, muzu se zeptat na jaky konkretni urad pisete a jak formulujete zadost prosim? Klidne do sz. Dekuji.

j.a.n.i
28. lis 2019

@pospis Ale ono je proste stanoveno, ze se to doklada az pri žádosti, to si ta urednice nevymyslela.

libra
28. lis 2019

Tohle jsem řešila letos asi před měsícem v Brně. Zašla jsem na studijní, nechala si vystavit potvrzení o studiu a s tím jsem hned šla na ČSSZ. Neodbyli mě, dokonce pochválili, že se o to starám. A paní mi sama podala žádost o výpis do Prahy. Ten došel do měsíce a už byl v pořádku.

libra
28. lis 2019

@leneee všechny informace najdete na stránkách ČSSZ
https://eportal.cssz.cz/web/portal/priprav-ioldp

barunka1985
28. lis 2019

@console nečetla jsem jiné komentáře. nás ted učili na VŠ že ze studia započítávají jen nějaký počet let

console
autor
28. lis 2019

@barunka1985 jj ja vim, u me konkretne je to 80% ze 6 let po 18.roku veku

console
autor
28. lis 2019

@j.a.n.i jj to ano, tyto veci...jako RD...ale mne tam treba chybi maly usek v evidenci UP atd

j.a.n.i
29. lis 2019

@console Ale to pises az ted, predtim ses rozcilovala, ze nechteli resit 1.1, RD a zahranici...

console
autor
29. lis 2019

@j.a.n.i ne, to jsem nebyla já...kopíruji, co trápí mě🙂 :

mi tam chybí 80% ze šesti let studia po 18.roku věku a pak pár dní, na které mám zase potvrzení z ÚP

každopádně díky moc za rady, vím, že jsi v tématu zběhlá a často tu radíš a já jsem ti vděčná!! jako upřímně, Pěkný den. L

j.a.n.i
29. lis 2019

@console Jo aha, nejak se mi to micha... to se omlouvam.

mates133
29. lis 2019

Mohla bych se zeptat,proc jste se o to zacala zajimat?Vubec by mě to nenapadlo,asi bych to začala řešit až před důchodem🙈.Stejně není jisté,jestli nějaký dostaneme 😂

console
autor
30. lis 2019

@mates133 Já nevím, asi mám ráda věci v cajku🙂 a mám několik špatných zkušeností s OSSZ, že neměli info, věci popletli atd...takže na nějaké následné doplňování věcí za cca 30 let, co tam mají mít už teď, moc nevěřím...prostě co je psáno, to je dáno🙂

makronka222
6. pro 2019

Urcite dobry to resit ted. Ja to taky udelala. Reci od urednice, jak vsechno dolozim az pri zadosti o duchod? Do ty doby muzeme 10x vyhoret a firmy u kterych jsem byla uz davnou nebudou mit o me dokumentaci. Kde ty papiry pak ma clovek shanet. Treba jsem diky tomu zjistila, ze moje prvni SŠ za me prvni dva roky neplatila ZP! Takze jsem musela po +-9 letech do skoly, kde uz me sotva hledali mezi papirama, ze jsem tam vazne chodila. Pak jsem to nesla na urad a ZP, dal jsem musela do druhe SŠ pro zjisteni od-do jsem studovala zase u nich. Opet problem me tam dohledat po par letech. Takze mi to podle vysvedceni sekretarka teda nejak sepsala. Nebudu mluvit o bordelu ze dvou zamestnani. 3 mesice jsem tam mela diru z jejich strany na ZP a SP. Sileny, sileny, sileny. A to je mi teprv 26 a 3 prace za mnou+ 2x RP a pri RP brigada. Vsechno spatne, vsude bordel.

console
autor
6. pro 2019

@makronka222 no prave...a obchazej tohle vse za 30 let a vice...a tys to resila na mistni socialce? To doplneni? Muzu se zeptat na jakem konkretnim odd?