Nastavení rodičáku, když nemáte odpracovaný rok

adells
21. črc 2019

Ahoj holky ☺
Mám dotaz (samozřejmě se pak optám i na úřadech) ale jelikož na to mám ještě chvilku čas tak se chci zeptat tady...
Která z Vás nemá odpracovaný rok a mohla si nastavit délku rodičáku a k tomu samozřejmě se takto i vypočetli penize? 😉 Nebo je to tak, že když nemáte odpracovaný rok tak si to určit nemůžete? Díky za odpovědi.

sudylichozrout
21. črc 2019

@adells Pokud vím, tak i když nemáš odpracováno, můžeš nyní volit délku RP 4 roky - 2,5 roku. V tomto rozmezí se můžeš pohybovat.

moxha
21. črc 2019

Jdu zítra zjišťovat.Myslím,že délku trvání si můžeš zvolit,ale asi ti nenechají zvolit měsíční částku ...

sudylichozrout
21. črc 2019

@moxha kdyz delka, tak i castka. 240 tisic deleno poctem mesicu.

krisatko
21. črc 2019

@sudylichozrout 220tis...

re_barbora
21. črc 2019

Pokud nemas odpracovano, tak mas automaticky na ctyri roky. Jde ale cerpat pres partnera a tam si pak volit muzes.

sudylichozrout
21. črc 2019

@krisatko jo, pardon, prepsala jsem se. Diky.

jitka_cv
21. črc 2019

@re_barbora to už dávno neplatí, teď může volit rodičovský příspěvek až do výše 7600 i bez příjmu partnera.

re_barbora
21. črc 2019

@jitka_cv jsem trubka pardon 🤦🏻‍♀️ Ona to ted resila svagrova, ktera dokladala pres svagra, ale prave asi aby si to mohla kdyztak navysit nad tech 7600,-, kdyby otehotnela znovu.. tak se mi to nejak pomotalo 🤷🏻‍♀️😁

moxha
22. črc 2019

Dnes jsem zjišťovala. Pokud se ti nemá z čeho vypočítat vyměřovací základ,pak je MAXIMÁLNÍ částka 7500 měsíčně až do 4 let věku dítěte. Pokud bys chtěla částku vyšší,pak by manžel/ partner musel na okresní správu soc.zabezpečení nechat potvrdit svůj vyměřovací základ...

adells
autor
22. črc 2019

@moxha Děkuji velmi za odpověď🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru