Poslední rodičák. Byl postup správný?

tyna18
10. led 2020

Ahoj, mám takový dotaz na zkušenější tady. Byla jsem na rodičáku se synem, který jsem nestihla vyčerpat. Ještě před Vánoci jsem byla na úřadu práce si k 1. lednu stopnout rodičák na syna. Paní mi nedala žádný papír nic, jen to naťukala do počítače. Ptala sem se jí, jestli mi ještě v lednu přijde normálně poslední rodicak a ona mi tvrdila, že ano. A že teď je rodicak stopnuty, a že až si půjdu vyřizovat po druhé mateřské rodicak na druhé dítě, tak že ukončíme ten první. Jenže mi ten poslední rodicak vůbec nepřišel. Vždycky mi chodí nejpozději do desátého v měsíci a zatím nic. Všichni kolem už mají peníze na účtu.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli byl takhle ten postup správně a nebo jsem něco udělala špatně a prpto peníze nepřišly..
Děkuji moc za všechny odpovědi.

andycr
10. led 2020

Záleží zda se vám narodilo druhé dítě. A popř kdy?

denny27
10. led 2020

Tak jestli sis stopla rodičák, jak ho můžeš dostat??🤔

summer2012
10. led 2020

@denny27 rodičák se vyplácí zpětně, tzn.v lednu přijde za prosinec...pokud ho paní stopla k 1.1. měl by jí ještě za prosinec v lednu přijít...

tyna18
autor
10. led 2020

No právě, že by mi měl ještě přijít rodicak za celý prosinec. Stopla jsem to až k 1. lednu. Tak nevím, kde je chyba. Paní, s kterou jsem to řešila na UP mi tvrdila, že normálně přijde a teď nic. Tak jsem právě myslela, jestli s tím někdo tady nemá zkušenost

andycr
11. led 2020

@tyna18 už máte druhé mimi? A jestli ano, kdy se narodilo? To je rozhodující

tyna18
autor
11. led 2020

@andycr nemám. Má se narodit až v průběhu února

tyna18
autor
11. led 2020

@andycr nastupovala jsem na mateřskou 8 týdnů před porodem, takže rodit bych měla až někdy v únoru. Ještě jsem si úmyslně vybrala ten začátek ledna, aby to všechno bylo přehlednější. Abych za prosinec ještě dostala rodicak a za leden už pak mateřskou. Tak nevím, kde je problém

andycr
11. led 2020

@tyna18 tak pokud už si nastoupila na PPM, nárok na RP zaniká. Nastoupila jsi už v prosinci? Pokud ano, v lednu nedostaneš RP. Pravděpodobně se jim to ukázalo v programu, že bereš PPM (nebo máš podanou žádost od určitého data) a stopla to dřív. Možná jste se špatně pochopily.

tyna18
autor
11. led 2020

@andycr nene, nastoupila jsem až od ledna. Ještě celý prosinec jsem byla normálně na RP. Když jsem to tam byla řešit, tak žádost o PPM ještě nebyla ani podaná

andycr
11. led 2020

@tyna18 tak to mě už nic nenapadá. Ale záleží kdy příslušný úřad vyplácí. Já ještě rodičák nemám, výplatní termín byl až 9. takže peníze na účtu budou až v pondělí. Zkusila bych si tam zavolat.

tyna18
autor
11. led 2020

@andycr děkuju moc. No normálně mi to chodilo vždy do desátého. Tak nevím, zkusím tam v pondělí cinknout. Ale děkuji moc 🙂