Osvč maminka. Jít na PN nebo ÚP? Na koho se obrátit?

leninka19
11. říj 2020

Ahojte, snažím se řešit naši finančí rodinnou situaci. Jsem Osvč, protože jsem planovali miminko od začátku si platit dobrovolné zdr. Splňuji všechno, co pro mateřskou požadují. Ale díky tomu, že platím min. zálohy mě mateřská měsíčně bude vycházet nějakých 3800 Kč ( zaokrouhleně ) Což je docela fatalní problém. Ne že bychom měli přehnané náklady, ale platíme hypotéku a všemožné elektřinu, plyn ..atd. Prostě barák. Vím, že ři rodičáku budu muset pracovat ( s tím jsme počítali ) ale mám ted problém se rozhodnout, aby nás ten půl rok nepoložil ( rezervu nějakou máme, ale pořád ji potřebuji jako jistotu ) Mám jít na PN nebo UP, abych místo mateřské rovnou nastoupila na RD a zároveň už mohla i pracovat, když miminko dovolí. Nebo je ještě nějaký sociální příspěvek, který by nám mateřskou a vlastně dobu klidu s miminkem pomohl ten půl rok zvládnout? Nevíte někdo,.. nebo připadně na koho se obrátit..?? naše sociálka mě s tím poslala do háje, protože rodit budu až 2021, takže prý neví co bude po 1.1... děkuji za každou radu!

nita1984
11. říj 2020

Já to vyřešila tak, že jsem šla rovnou na RP. MD pro mě neměla smysl.

dandaa
11. říj 2020

Kamarádka šla raději před porodem na pracák kdy dostala větší podporu než by měla mateřskou a po porodu začala pobírat rovnou RP.

lucluco
11. říj 2020

K mateřské vám můžou doplácet už z peněz z rodičáku, když jste měla min. zálohy tak to je do 10.000.