Podpora v nezaměstnanosti a RD. Lze to? Lze být na ÚP a pracovat na DPČ?

oesya
11. lis 2020

Ahojte zeny, potrebujem surne poradit. V kratkosti: som na RD a do prace som sa mala vratit 1.12. ale zamestnavatel mi oznamil, ze poziciu pre mna nema a ponukli mi dve moznosti: 1, RD predlzim, 2. ukoncia so mnou prac. pomer a dostanem 5 mes odstupne. Vzhladom na to, ze sa firme nedari, radsej si zoberiem to odstupne a ukoncenie prac pomeru bude tym padom 30.11. Otazka: na UP sa mam ist hlasit hned 1.12? Je mozne byt na UP, poberat podporu a pracovat popri na DPC, do akej vysky? Mozem poberat podporu - po uplynuti 5 mesiacov- a zaroven byt na RD? Alebo sa to musi prepisat na manzela?
Ide mi o to, aby som podporu v nezamestnanosti mohla vycerpat, na DPC si zarobim malo a viac by sa mi oplatila podpora (po 12 rokoch prace).
Prosim nech odpovedaju hlavne tie z vas, ktore vedia, nielen sa domnievaju... Vopred dakujem 🙂

j.a.n.i
11. lis 2020

@oesya Ne, při podpoře si nesmíš přivydělat vůbec.

mimi1004
11. lis 2020

Pokud bereš rodičák, nedostaneš žádnou podporu resp. tě ani na pracák nevezmou. A pokud dostaneš odstupné ve výši 5 měsíčních platů, můžeš se na pracák zaregistrovat, ale opět bez podpory. Stačí použít vyhledávač a vše se dozvíš.

j.a.n.i
12. lis 2020

@mimi1004 No, tak se řiď svou radou a nepiš tu totální pitomosti! Při pobírání rodičáku se klidně na UP může zaregistrovat a může při tom brát i podporu.

mimi1004
12. lis 2020

@j.a.n.i Najdi si to na ofiko stránkách jako já a pak vyskakuj!

oesya
autor
12. lis 2020

Volala som na UP a opravdu mozem zostat na rodicaku a sucasne byt na UP. Podpora sa vypocita inak nez som predpokladala, takze tym padom pre mna neaktualne. Ale dakujem za rady.

j.a.n.i
12. lis 2020

@mimi1004 No, já jsem si to na rozdíl od tebe našla v zákoně, a jako bonus umím i číst, takže nepíšu blbosti.