Pracovní neschopnost, lístek na penize

lenka992
28. čer 2019

Ahoj ☺️ Chci se zeptat, jsem na neschopence a koncem května mi skončil pracovní poměr na dobu určitou. Rozhodla jsme se dále na neschopence zůstat, psala jsem již už bývalému zaměstnavateli jestli mu muzu nadále posílat lístek na peníze, (četla jsem ze je to možné), ale ten mi napsal, ze jako bývalý zaměstnanec nebudou můj lístek na peníze potřebovat. Tím se chci zeptat, mám ho sama posílat na OSSZ? A ještě jedna věc, termín porodu mám začátkem listopadu a pi.doktorka mi napsala předpokládaný nástup na mateřskou začátkem září, tak. Rozhodnutí pracovní neschopnosti a zadost na mateřskou mám také sama poslat na OSSZ? Jednou mi jedna paní řekla, ze to musim přes zaměstnavatele, ale když je neochotny 😔😔 Moc děkuji za odpovědi.

waloiss
28. čer 2019

Normalne donest osobne na socialku nebo poslat

kkacca
28. čer 2019

Ja teda posílám přes zaměstnavatele, ikdyz pracovní poměr skončil, ale pokud se k tomu nemá, tak musíš přes socialku..

j.a.n.i
28. čer 2019

@lenka992 Lístky na peníze můžeš napřímo, žádost o PPM musí jít přes zaměstnavatele.

klllarinka01
29. čer 2019

Listky na penize jsem podilala sama a PPM pres byvaleho zamestnavatele. Nastesti ucetni byla v pohode a nebyl s necim problem. Jen vim ze zadost na ppm musela posilat pres datovku🤔