Před rodičákem na Úřadu práce. Poradíte, prosím?

22. bře 2021

Dobrý den,
chci se zeptat, zda se s tím někdo setkal.

Teď v dubnu mi končí RP po 4 letech a zjistila jsem, že jsem těhotná (po roce snažení).

Situace Covid mi neulehčuje hledání nové práce (smlouva u předchozího zaměstnavatele mi zkončila již před narozením prvního potomka a navíc jsme se stěhovali do jiného města), kterou sháním již od září.

Předtím jsem na PPM nárok měla i přesto, že jsem byla na rizikovém doma.

Takže teď budu muset po dubnu nastoupit na ÚP, kde budu muset žádat o podporu, abych nebyla úplně bez peněz.

Mám na podporu nárok? A co poté MD? Bude nebo rovnou RD?
Děkuji.

gramar
22. bře 2021

Tuším se vyměřuje minimální podpora po rodičáku a je to na pět měsíců, poté nárok na podporu zaniká. Na PPM ti dle mého propočtu nárok nevznikne, takže pokud budeš zaměstnaná můžeš jít po porodu na neschopenku, která končí po šesti týdnech od porodu a pak rovnou pobírat RP, nebo pokud zaměstnána nebudeš, tak rovnou RP

autor
22. bře 2021

@gramar právě že zaměstnaná momentálně nejsem a pokud neotevřou školky tak nemam ani šanci. Každopádně snad nikdo ani těhotnou nezaměstná..

gramar
22. bře 2021

Záleží na oboru, lokalitě možnostech. jako těhotná práci najít můžeš... Navíc to nemusí být nutně HPP, stačí dohoda ze které budeš mít účast na nemocenském pojištění 😉

autor
22. bře 2021

@gramar děkuji za info

perexka
22. bře 2021

Ahoj, já to tak momentálně mám.. Otěhotněla jsem vesměs po skončení RD, dceři byly 4 roky.. Měla jsem už i nalezenou práci, ale dost se mě vyptavali na další dítě atd, tak jsem šla s pravdou ven a zůstala jsem doma.. Šla jsem na UP, kde jsem měla za to, že do mě budou hucet, ať jdu ještě aspoň na chvíli do práce.. Ale paní mi hned nabídla, že mi vypocitaji podporu z RD na půl roku, pokud nepotřebuji nějak víc penez(když mě zabezpečí můj muž).. Teď jsem už 31tt a a mezi tím jsem byla na UP 2x se jen podepsat, ještě půjdu jednou, pak přejdu na RD rovnou 🙂 byla jsem i ráda, že v téhle covidove době mohu být nadále jako téhule doma..

autor
22. bře 2021

@perexka tak super, dekuji za informaci ❤️