Přídavek pro kojící matku

anny87
28. dub 2019

Ahoy. Zaslechla jsem že existuje mesicni přídavek pro kojící matku, že by to mělo dělat 1000. Je to pravda a kde si něco takového zařídit? Děkuji.

alcar
29. dub 2019

@fifina86 je mi lito, ze to tak vidis. Ja vidim urazku zase v tom “konstatovani faktu”.

rajecka
29. dub 2019

@alcar A tak fakt to ale je, dost vyděláš, dost zaplatíš státu, ale pak od něj dostaneš méně jak člověk, který má nárok na všelijaké sociální dávky. Už od školy pracuju bez přestávky, všechno daním, mám zhruba o 5 tis méně než je průměrná mzda a nikdy jsem na žádný příspěvek (kromě RD samozřejmě) nedosáhla. Chápu princip solidarity a souhlasím s ním, ale když pak vidím ve všech těch reality show jak lidi nepracují a celkem pohodlně si žijí, tak je mi z toho na blití s prominutím.....

zuzineckah
29. dub 2019

@anny87 o dítě se mají primárně postarat rodiče. Predpokladam, ze jste oba mladí, zdraví a netrpíte tulení nemocí. Trochu víc zodpovědnosti by neuškodilo, než nadávat na stát, který je jeden z nejštědřejších v Evropě. Pokud je otec netáhlo, je to na tobě.

drep
29. dub 2019

@alcar povyšování je v konstatování faktu, že jsem odvedla víc než ona? Aha. Ja vím z nějaké minulé diskuze, že máte problém s ženami, co vydělávaly víc, ale já se za to fakt nestydím. Nejsem dědička impéria, všechno jsem si vydělala poctivě a průměrně jsem trávila v práci 300 hodin měsíčně (rekord mám 350hodin). Když si svůj výdělek přepočtu na hodinovou mzdu, vždycky si řeknu, že jsem blbá, že se na český zdravotnictví nevykašlu.

alcar
29. dub 2019

@rajecka tak bavim se samozrejme o pracujicich zenach a ne o tech, ktere nepracuji.

alcar
29. dub 2019

@drep tak je jasne, ze na sluzbach ty hodiny celkem lacino nasbiras (predpokladam, ze nebyvas celou sluzbu pritomna u pacientu, ale ze jdes treba na par hodin spat). Ja mam rekord 220, ale jako normalni pracovni dobu ne sluzbu. Take jsem pred materskou hodne pracovala, ale vedela jsem, ze az pujdu na materskou, ze proste nedostanu cely plat. To je snad jasne, na tohle bych nenadavala a uz vubec neresila, ze dostanu mene, nez delnice, ktera vydela o 140tis mene nez ja.

drep
29. dub 2019

@alcar tak evidentně toho o službách na resuscitační stanici či anestezii v centrové nemocnici moc až tak moc nevíš 😂 z těch 300 hodin měsíčně bude mimo pozice tak max. 20 a to ještě když mám fakt štěstí.

alcar
29. dub 2019

@drep vim vice, nez si myslis. 😉

rajecka
29. dub 2019

Ale tak holky, nepoměřujte si tu pinďoury když tu zakladatelka diskuze umírá hlady 😀

alcar
29. dub 2019

@rajecka pravda 😁👍

zuzineckah
29. dub 2019

@rajecka přesně😂😂 ona řeší generální křivdu a ony si zatím dělají výčet, kdo kolik nahrabal 😂😝 taková nestydatost😀

barchen
29. dub 2019

@alcar Občas se tady některé maminky povyšujú to ano ale také se tady často objevuje to, že ten kdo vydělával víc, si měl našetřit a v konečném důsledku nemá co po státu požadovat protože má dost. Použití toho pojmu mi přišlo dost omezené.

alcar
29. dub 2019

@barchen je to omezene, to mas pravdu, ale mozna proto jsou nastaveny ty regulace. Nebo nevim, mozna to ma nejaky jiny duvod, proc to tak ti nahore vymysleli. Jako mne prijde hlavne ujete nadavat, ze delnice s 10tis. platem to omezeni nema. No bodejt by jo... 😁

zuzineckah
29. dub 2019

@alcar
@barchen celé je to až úsměvné, kdyby to nebylo tak hloupé... Pokud ten, kdo vydělával hodně nemá mít nárok na nic (protože prostě měl šetřit a tečka), tak podle stejné logiky čerstvé absolventky nemají mít nárok také na nic, protože neodvedly ani korunu😝 a tak pořád dokola. Systém solidarity nepochopen. Zato závist, ta tady kvete jedna báseň😉

alcar
29. dub 2019

@zuzineckah no jo no, kdyz ono je celkem nepochopitelne zavidet delnici materskou 8 tis, kdyz sama mam 35. No je to na hlavu, co uz... Ja uz k tomu rekla... 😁

barchen
29. dub 2019

@zuzineckah Systém solidarity tady nechápe více lidí, nejenom v sociální sféře ale třeba i zdravotnictví, školství a tak. To je jedna strana mince a pak je ta druhá, účelově manipulovat a dosáhnout na co nejvíc peněz ze systému za co nejmenší úsilí. Sama bych měla PPM vyšší kdyby tam nebyl strop, peníze jsou to krásné a tak to vidí i většina ale nevidí už to, co za tím bylo ty roky předtím.

zuzineckah
29. dub 2019

@alcar @barchen je logické, že když vyděláváš 70k čistého a najednou padneš na 35k, tak se taky podivíš😀 Někomu to přijde jako hromada peněz, ale když je člověk dlouho zvyklý na dvojnásobek (a určitě ho nemá díky tomu, že se vrtá v nose), tak má k tomu uzpůsobený i životní styl a to je pak opravdu znát. Nemluvě o odvodech. Kdo víc vydělává, také víc odvádí. I když (naštěstí) nemáme progresivní zdanění, tak procentuální nastavení daní a odvodů z větší výplaty prostě vezme víc. Ale tak to je, je to systém, který nějak funguje a myslím, že co se týče státu, tak je co do rodičáku a podmínek kolem velkorysý. Bohužel, nelze ho nastavit tak, aby byl nezneužitelný. To nepůjde nikdy. To je jen otázka svědomí každého, kdo se pokusí vydojit i to, na co mu nárok vznikne jen nějakou machinací...

queenmk
29. dub 2019

@jolal A) nestaci jit par dni pracovat pro vznik naroku na PPM, musi byt odpracovano 270 dni. Pokud nema narok na materskou, nastupuje automaticky na rodicovskou na 4 roky, takze mesicni prijem je mnohem nizsi. Prispevek na bydleni se vztahuje pouze na byty v OV, pokud bydli v podnajmu v DB, nema narok na nic. Pridavek na dite je v radu setkorun. Hmotna nouze se ridi vysi prijmu, coz v pripade rodicaku na 4 roky, neni mozne prilis ovlivnit. Takze kolikrat matka samozivitelka muze jit s detmi bydlet pod most, protoze z minimalni vyse rodicovskeho prispevku a pridavku na deti, se opravdu najem utahnout neda, natoz dalsi polozky . A pak nekterym spoluobcanum doplaceji prispevek na bydleni v mestskych bytech az treba ve vysi 20tis., coz si ani bezne pracujici clovek nemuze dovolit.... tak tolik ke spravedlnosti prispevku v nasem state...

jolal
29. dub 2019

@queenmk před otehotnenim staci pracovat pouze 2-3 mesice. To zas tak hodne neni 😁 neni pravda, ze nastupuje na 4 roky, muze si zvolit I 3 roky a zaroven muze pracovat. Neni snad problem prestehovat se do jineho bytu, existuje rodina, azylovy dum.. Cely Vas prispevek je uplne prekrouceny, nepravdivy 😐

astyna88
29. dub 2019

@zelenaesmolda
Ja jsem mela PPM 19 a normalne jsem brala 20 😀

astyna88
29. dub 2019

@barchen

Ja jsem sice nevydelavala zavratne castky, ale i tak jsem si nasetrila dost. To me reknete, za co jako svobodne bezdetne tolik utracite....my mame dve deti a kdyz jsem si spocitala, o kolik kc jsem prisla,tak jsme si zaplatili slusnou hypoteku.

barchen
29. dub 2019

@astyna88 Já nikde nepsala, že jsem to utratila. Největší část šla na úspory do bydlení. A s dětmi nemusím teď řešit, jestli zůstanu doma 2 roky nebo 7 let jelikož nad námi nevisí nekřesťanská hypotéka. Takže tolik k tomu utrácení těch svobodných a bezdětných...

drep
29. dub 2019

@astyna88 já za vlastní bydlení, auto, elektroniku (jsem jablíčkář), za svoje koníčky (a koně) a hlavně za cestování. Jak to souvisí s tím, že mi nepřijde fér redukční hranice?

astyna88
29. dub 2019

@drep

Ze se tu nekdo hneval za to,ze mu alcar napsala,ze si mel nasetrit 😉 ja mam i manzela,takze jsme na to dva a to je neco jineho. Kdyz chlap slusne vydelava, zenska ani nemusi pracovat. A to zijeme v drahe Praze 😀 ja mam taky jablko, presneji macka, ipod a tablet. Ale ne nove.

astyna88
29. dub 2019

@barchen

To je super. Sikovna. Co mam zname v okoli bez deti,tak na to vubec nemysli a utraci z meho pohledu za zbytecnosti. Na co kazdy rok nove auto, apod.

zelenaesmolda
29. dub 2019

@drep
vitej v klubu jablickaru 🙂
za chvili se to tady zvrhne na to,jake jsme snobky :D

rajecka
30. dub 2019

Tak to teda holky klobouk dolů, protože já jako svobodná a bezdětná jsem každou výplatu roztočila do poslední kačky 😀

zuzineckah
30. dub 2019

@rajecka a kolik si vydělávala, jestli se můžu zeptat?

caverina
30. dub 2019

Casto se tady radi tomu,kdo si stezuje na maly plat,ze se mel vic ucit a najit si lepe placenou praci....tak ja to obratim..komu se nelibi,ze oproti jeho platu je materska smesne mala,tak se nemel tak dobre ucit a mel jit na delnickou pozici a byl by v pohode🙂

rajecka
2. kvě 2019

@zuzineckah 20 tis