Přídavek pro kojící matku

anny87
28. dub 2019

Ahoy. Zaslechla jsem že existuje mesicni přídavek pro kojící matku, že by to mělo dělat 1000. Je to pravda a kde si něco takového zařídit? Děkuji.

anny87
autor
28. dub 2019

Hm. Děkuji. Hmotku mi neschvalili. Jsem sama. A stejně nemám nárok na nic. Hmotku, ani porodné jsem nedostala (mám otce v listu) je mi stoho smutno. Asi umrem s malou hlady.

lv
28. dub 2019

Máš mimo alimentu nárok na výživné pro tebe,do 2 let dítěte, od otce

merope
28. dub 2019

@lv A o alimenty se může tak leda soudit. A když nedá otce do RL, tak jí to omlátí o hlavu. Porodné je pro nepracující ☹.

lv
28. dub 2019

@merope zakladatelka píše, že je otec v rl

merope
28. dub 2019

@lv Však jo - pokud ho tam dáš, tak ti nic nezaplatí a stejně ti je započítají do příjmů. Pokud by ho tam nedala, tak si taky moc nepomůže. Prostě ochrana samoživitelek jak ... ☹

anny87
autor
28. dub 2019

Je to tak smutné. Celé cesko! Hrůza.

zelenaesmolda
28. dub 2019

@lv
aby musel platit vyzivne i na ni tak musi byt manzele ne?

zelenaesmolda
28. dub 2019

@anny87
to si nevyberes,me kdyz jsem se sla ptat na co bych mela narok zase rekli,ze kdyz nemam otce v RL ze je to v podstate muj problem a nez mi daji nejake pridavky tak me budou nutit otce zapsat.
jako nestacim se divim pristupu nasich uredniku kdyz si predstavim,ze by tohle rekli matce,ktera si dite nechala po znasilneni

jolal
28. dub 2019

@zelenaesmolda Stat vas nutil roztahovat kde jake špině? A jste meli minimalne 9 mesicu si nasporit. 220 000,- + materska je malo? Znasilnenych je mi lito, ale nerikejte ze vsechny jste byly znasilnene. 😐

lv
28. dub 2019

@zelenaesmolda vyzivne na neprovdanou matku, kdyby byli sezdani, má na ni vyživovací povinnost stále, ne 2r

zelenaesmolda
28. dub 2019

@jolal
1) to,ze otec dite neni zapsany v RL jeste neznamena,ze je neznamy.nevim jak otec tveho ditete ale muj zadna spina neni,vsadim se,ze se myje casteji nez ty
2) 220 000 je rodicak,ten se pobira az po materske takze to nescitej
3) rozpocitej si tech 220 000 na tri roky pokud jsi toho schopna a uvidis,ze to zadna slava neni.vychazi to na cca 6100 mesicne,z toho nezaplatis ani najem v garsonce.
4) pokud chces trollit tak sis vybrala spatny cil,me nenastves a navic to delas blbe 🙂

zelenaesmolda
28. dub 2019

@lv diky za objasneni

jolal
29. dub 2019

@zelenaesmolda neprisla jsem trolit, jen nemam rada, kdyz se kope do Statu, ktery dle meho dava az prilis. A reagovani je I na autora.
A) Materska je cca ve vysi platu a bere se skoro pulroku, staci pouze par dni pred otehotnenim jit pracovat.
B) Rodicak na tri roky je 7600,- teda pokud zena pracovala.
C) PRISPEVEK NA BYDLENI kde stat nereguluje ani velikost bytu, ani kolik osob tam bydli. Prispevkem se da zaplatit I cely najem..
D) VDOVECKY, SIROCI DUCHOD, HMOTNA NOUZE, PRIDAVEK NA DETI...

rajecka
29. dub 2019

@anny87 Je to hrůza, co takhle se odstěhovat do nějaké přátelštější země, která se o Vás a Vaše dítě 100% postará?

makronka222
29. dub 2019

Pro kojici matku? A matky co davaji UM zadny provilegia asi mit nesmi, co? Tak at frajer pohlida a ty jdi do prace, dite si s nim mit nemusela. RP, k tomu treba prispevek na bydleni je malo? Najit matku s malym ditetem, co je na tom stejne blbe a makat na smeny, deti si hlidat jako nejde?

rajecka
Autor odpověď smazal
Zobraz
drep
29. dub 2019

@jolal mateřská ve výši platu? To někdo má? Moje mateřská je asi 60% mýho předchozího platu. Ale jinak souhlas, šíleně mě štve nadávání na stát, který je k matkám štědrý naprosto nadstandardně (podle mě teda špatným způsobem, ale to je mimo tuhle diskuzi).

ireniq
29. dub 2019

@drep asi bylo myšleno ve výši čistého platu, přibližně...

drep
29. dub 2019

@ireniq ano, beru necelé dvě třetiny mého předchozího platu. To je takový trest pro ty, co pracovaly hodně a úspěšně 😂

zelenaesmolda
29. dub 2019

@jolal
materskou ve vysi platu to bych teda chtela videt.pokud pracujes nekde jako delnice u pasu tak mozna :D

jolal
29. dub 2019

@zelenaesmolda maximalni vyse materske je cca 35 000,- (mesicne) - coz je hezka castka 😊. Jako delnice jsem pred nastupem na MD nepracovala.

jolal
29. dub 2019

@drep ale I nejvyssi vyse materske je prijemna a myslim ze dite je ten nejkrasnejsi dar 😊 tak trest urcite nee 😉

drep
29. dub 2019

@jolal tak já ty redukční hranice upřímně nechápu. Odvedla jsem za ty roky práce mnohem víc peněz státu než ona dělnice u pásu, tak nevím, proč mám mít nějakou redukci, když ona ji nemá.

jolal
29. dub 2019

@drep ja zase nechapu proc se RP nevypocitava stejne jako MP 😅 ale to je cele na delsi povidani

alcar
29. dub 2019

@drep materskou 60% platu ma snad kazdy ne? Coz jsou zhruba 2/3, jestli dobre pocitam. 😁 Tzn. ze pro kazdou zenu je materska trest. Nicmene chapu, ze pro tu, ktera vydelavala 150tis je tech 35tis. malo. Zase si ale mohla nahrabat predtim, narozdil od te delnice.

barchen
29. dub 2019

@alcar Že prý nahrabat... Jakoby ta žena, která měla nadprůměrnou mzdu kradla nebo co...
@drep Ta redukční hranice je proto, aby se to nezneužívalo... Třeba že by každý druhý manažer s platem 150.000 pobíral PPM a pracoval na další zmluvu. Což je v pořádku že "by se staral o dítě" ale kolik by musela vyplácet ČSSZ... Samozřejmě pro ženy s vyšší mzdou je to smůla i když má vysoké odvody...

fifina86
29. dub 2019

@alcar nahrabat? Vydelat a nasetrit, ne ;)
@drep mame princip solidarity, proto to tak je. Zatim tu neni progresivni zdaneni dle prijmu nebo treba vyse prijmu neovlivnuje vysi skolkovneho ;)

alcar
29. dub 2019

@barchen
@fifina86 byla to ironie, ctete mezi radky. 😉 Nemam rada, kdyz se tu nekdo povysuje nad delnicke profese...jakoby ony nikdy nepracovaly “hodne a uspesne”. 😊

fifina86
29. dub 2019

@alcar tvuj obrat je hruby a v podstate urazi. A povysovani nevidim, je to konstatovani faktu, vyssi prijem, vic odvedeno, ale mene ze systemu dostane.