Příspěvek na bydlení a exekuce. Máme nárok?

preiba
3. zář 2019

Dobrý den,
Mám dotaz, snad budete někdo vědět odpověď.
Bydlí u nás tchyne a jelikož to nedělá dobrotu, tak se teď nějak bude stěhovat.
Má malý důchod 7000,- cca a chce jít do nájmu, kde se platí se vším všudy 5900,-.
Chceme zažádat o příspěvek na bydlení, ale tchyne má exekuci, tak se ptám, zda je to s exekuci vůbec možné??
Děkuji

leniczka23
3. zář 2019

Ano je to mozne..ale prispevek na bydleni se vyplaci zpetne za 3 mesice, takze 3 mesice si musi platit sama a teprve pak zadat.

katka_nedo
3. zář 2019

@leniczka23 A trvaly pobyt tam.chteji,pokud se to nezmenilo

leniczka23
3. zář 2019

@katka_nedo ano to plati stale.

esternejed
3. zář 2019

jak píšou holky jde to ale až zpětně a zdá se mi že nemusí být trvalý pobyt že jim stačí nájemní nebo podnájemní smlouva

leniczka23
3. zář 2019

@esternejed musi..je to zakladni podminka.

preiba
autor
3. zář 2019

@leniczka23 to vím, to bych zaplatila já ty, tři nájmy. 🙂

janess
30. zář 2019

Pokud se mohu připnout. Mám dotaz taky ohledně příspěvku na bydlení. Sestra se rozvádí, mají dům, který prodávají. Jde do podnájmu, kde bude mít nájemní smlouvu, energie na sebe a trvalý pobyt. Nejsem si jistá, ale posuzují oni, že vlastní nějakou nemovitost, i když ji momentálně prodávají?

preiba
autor
30. zář 2019

@janess myslím, že ano, jistá si nejsem

janess
30. zář 2019

@preiba blbý :D, ale děkuji za odpověď.

makronka222
6. pro 2019

A tchyne nema ruce a nohy, ze nemuze na brigadu? Aby si vydelala na bydleni atd? I za uklid kancelari 2-3h po-pa dostane 5-6tisic...

preiba
autor
6. pro 2019

@makronka222 je po mozkové mrtvici a má v těle 12 šroubů ( srazilo ji auto), k tomu cukrovku a špatný tlaku

kikina_8
10. pro 2019

Dobrý den, chci se zeptat zazadali sme si o příspěvek na bydlení a byl nám schválen. Dnes mi přišlo rozhodnutí datovane 4.12., kdy mohu očekávat peníze na účtě? Předem děkuji za odpověď 🙂