Příspěvek na bydlení - mám šanci?

console
28. pro 2015

Ahoj, Mám prosbu. Na netu je milion kalkulaček a každá mluví jinak. Jsem matka s jedním dítětem, 7 let. Plat pokaždé jiný, někdy 16.500 čistého, jindy 17.500 atd. Alimenty mám 3000 Kč. Nájem mám u bratra v bytě, 7000 Kč a poplaky cca 3000 Kč. Skutečně mu vše platím, jeho příjem se se daní atd...Může mi prosím někdo říci, zda má smysl se pokoušet?? Bydlím ve 30tis.městě...Děkuji. Mám tam trv.bydliště i dcera...PS: Pokud by byl nájem vyšší, je vyšší i šance na příspěvek?

lajla
28. pro 2015

Upřímně si myslím že ne

blahova_andrea
28. pro 2015

@console my jeden rok nárok měli, počítala jsem si to předem tady http://www.penize.cz/kalkulacky/prispevek-na-by... a na úřadě mi to pak spočítali stejně 😉

sedmiteckas
28. pro 2015

Moc se v tom nevyznám, ale tuším, že se tam započítávají všechny příjmy osob s trvalým pobytem, to znamená i vašeho bratra, pokud pracuje...což by příjmy zvyšovalo...ale nevím, možná jde napsat nějaké prohlášení, že máte samostatné bydlení.

andelka
28. pro 2015

Záleží na typu vlastnictví,smlouvy a kdo všechno má v bytě trvalý pobyt.

luj89
28. pro 2015

S takhle pěkným příjmem si taky myslím, že ne. Příspěvek na bydlení je určen pro finančně slabé rodiny.

console
autor
28. pro 2015

Vlastnictví-no osobní, majitelem je bratr. Trv.pobyt jen já a dcera.

andelka
28. pro 2015

@console tak pokud máte mezi sebou klasickou smlouvu o pronájmu, a TP jen vy dvě, tak podmínky splnujete. Ale myslím že příjem máte vysoký.

blahova_andrea
28. pro 2015

nevím, jak to máš přesně, ale mě ta kalkulačka vyhodila +- 2000,- jako příspěvek. jak jsem psala...mě to tehdy spočítalo částku a tu jsem dostala i na úřadě 😉

martinal08
29. pro 2015

Nárok nemáš.Jste 2 lidé a příjem máte kolem 20-ti tisíc měsíčně.Jste vysoko nad hranicí živ.minima.

handous
29. pro 2015

Zajděte na pracák a budete vědět hned. Mě kalkulačka spočítala, že byste mohla dostat 949,- Na komentáře tady bych nehleděla, protože tady taky každý píše něco jiného.

blahova_andrea
29. pro 2015

@martinal08 myslím, že zrovna příspěvek na bydlení se ale neřeší z hlediska životního minima rodiny jako u jiných dávek, ale z hlediska toho kolik % z příjmů jim bydlení sebere

blahova_andrea
29. pro 2015

i když nějaká hranice tam asi být fakt musí...přeci jen je blbost, aby lidem stát přispíval na bydlení, když si najmou byt za 30 000, když vědí, že vydělají jen 40 000 a levnějších bytů je dost 😅

suskina91
29. pro 2015

Příjem je to dost vysoký, ale na 2 lidi to není zrovna moc, tak by to mohlo vyjít. Zasla bych se na to zeptat, to je ta nejjednodušší varianta.

desencanto
29. pro 2015

Já měla celkem příjmy cca 15000 nájem 7000,dva lidi a dostala jsem pakatel.. 1000kc cca a když něco vraceli na službách nedostala jsem nic.. Zkusit to můžete ale jestli něco dají, tak úplně almuznu

desencanto
29. pro 2015

@console jo a chtěli smlouvu, ne podnájem ale pronájem a rozsudek o alimentech plus každé tři měsíce doložit veškeré příjmy včetně alimentů

console
autor
30. pro 2015

Díky moc všem za rady!!!