Příspěvek na pořízení vozidla pro invalidy

magdalenax
13. led 2019

Dobrý den všem. Včera jsem mluvila s kamarádkou, má invalidku 3. stupně, ale je fakt zdravotně dost vyřízená, není to případ zdráv - nemocen, ale opravdu nemocná je, a to bez vyhlídky zlepšení, ovšem se neobejde bez auta, manžel ji všude vozí- no všude, tak k lékařům a popř. na poštu a na úřady, jinak vše zajišťuje sám. Příští týden musí na STK, auto staré 20 let dal do servisu s tím, aby stk prošlo, jenže mu hned volali, že "drobné" opravy se vyšplhají na minimálně 14500,- a to s tím, že pokud opravy udělají, tak auto STK projde tak z 20%, respektive neprojde. Peníze nemají, předem si půjčili i na opravu, ale opravovat auto nebudou, je to riskantní. Jej muž má auto ještě služební, ale nesmí v něm manželku vozit, resp. nemá ani soukromně auto k dispozici.
Kamarádce však tvrdí švagrová, že prý někde slyšela či četla, že by měla mít nárok na příspěvek na pořízení vozidla a ptala se mne na to. Co vím já, tak by musela mít vyšší stupeň invalidity a ještě lomeno /P, tak tomu moc nevěřím, jako rovněž nevěřím tomu, že kdyby si půjčili peníze na auto, tak na základě smlouvy o vypůjčce se dá žádat i zpětně.
Víte o tom něco? Děkuji moc

Jako, já osobně bych do toho ani nešla, protože vím, že jakmile cokoliv - dojde kupř. ke krádeži, tak se peníze musí vrátit. ale je zase fakt, že oni mají auto v dobře zabezpečené garáži

hnedoocko79
13. led 2019

Ahoj,partner má ID 3. Stupně a příspěvek na auto dostal,v té době,kdy žádal jiné auto neměl.

hnedoocko79
13. led 2019

Ale bude lepší zajít na příslušnou sociálku,nám paní poradila co a jak.

majovasnazilka
14. led 2019

Dcera má také třetí stupeň a příspěvek jsme dostali. Příspěvek lze použít i jakoby zpětně, když už máte auto koupené, samozřejmě detaily neznám, je lepší se zeptat, za to nic nedáte. Šla bych se zeptat co nejdřív, vyřízení může trvat několik měsíců Držím palce.

marketa1218
14. led 2019

Šance tam určitě je i na 3.stupeň invalidity, ale nevím co má paní za postižení, příspěvek na zvláštní kompenzační pomůcku - motorové vozidlo se vztahuje zejména na poruchy pohybového aparátu. Tento příspěvek se vyřizuje na příslušném úřadě práce. Doporučuji, aby si tam zašli.

magdalenax
autor
14. led 2019

Děvčata, všem vám moc děkuji.
Jakékoliv další informace, zkušenosti vítám a ráda poinformuji. Ale fakt jsem tomu věřit nechtěla. O poruchu pohybového aparátu se u paní jedn, někdy nezvládá ani francouzské hole, protože má krom kyčlí, páteře i po operaci ramene (po operaci je to možná ještě horší), tak se i doma někdy pohybuje na kolečkové židli

marketa1218
15. led 2019

@magdalenax Tak v tom případě bych už neváhala a mazala na úřad práce,ono to celé bude chvilku trvat a paní může získat až 200 000 tisic. Trošku se v tom pohybuji