Školka-ošetřovné. Jak to budete řešit?

martisek11
6. kvě 2020

ahojte, mám dotaz, podle posled. aktualit po znovuotevření školky nárok na ošetřovné dále není. ale je podána nějaká petice, nevíte kdy se bude projednávat popř. někdo více info o tomhle? přece děti, které jsou chronic. nemocné či žijí v domácnosti s rizik. osobami nemohou nastoupit do školky nyní. ale BUDOU MUSET zřejmě, když rodiče nedostanou ošetřovné..jak to budete řešit? nebo někdo neví více informací, zda vláda bude projednávat ještě tohle atd..???

marcicek84
13. kvě 2020

@zutinka tak když někteří zůstanou doma, tak asi nejde moc jet normálně, kdyby tam poslali všechny a ty rizikové skupiny měly na konci roku přezkoušení, tak pak by se normálně jelo...ale lidi se bojí, to udělala média, ty počty nakažených celostátně nesplňuji ani znaky epidemie, proto mi nepřijde zvláštní děti do škol a školek poslat

vanocni_stromecek
13. kvě 2020

Ja se treba jeste rozhoduju, zda maleho do skoly dat nebo ne, nebojim se, ale nelibi se mi ty podminky...rousku budou mit ve tride nasazenou, pokud bude ten ucitel, ktereho zrovna budou mit vyzadovat, muzou byt namichani s jinymi tridami a na zachod jak vojaci s doprovodem v urcenych casech...ve tride rozestupy, nevim, jestli si bude moct treba pohrat se spoluzaky...takze nevim, jak t bude v realu. Treba maly chodi i na Zus na Vv, tam jsem ho odhlasila, protoze tam vylozene psali, ze rousky budou mit po celou dobu vyuky (3 vyucovaci hodiny v kuse) a pani ucitelka mi psala, ze to naprosto chape, ze je to postavene na hlavu a proti prirozenosti.

marcicek84
13. kvě 2020

U nás pravidla ještě nevydali, ale starosta psal, že MŠ nakoupila štíty, tedy pokud by tam měli štíty, to mi přijde lepší než rouška, ale naše školka chce děti co nejvíc mít venku, uvnitř budov jen minimálně a pokud by tam byly štíty, ať si to dělají paní učitelky jak chtějí myslím, že to za týden vzdají (na jídlo a spaní to stejně nejde a jestli to bude hodinu dopoledne a hodinu odpoledne), zase aspoň dcera nebude pořád nemocná, než jak to bylo předtím tam byly věčně nemocné děti, protože se mezi sebou děti nakazily, taky nakoupili teploměry, tak se asi ráno dětem bude měřit teplota...ještě je otázkou ta otevírací doba školky....

veroniquecz
13. kvě 2020

@marcicek84 ve školce rousky mít nemusí.

marcicek84
13. kvě 2020

@veroniquecz ano, to jsem taky psala ředitelce...ale zakoupili dětem štíty...

zutinka
13. kvě 2020

@vanocni_stromecek před chvilkou jsem četla článek ve kterém se píše i o povinné školní dochazce teď od 25.5 .Jako co k tomu dodat.Jsem zvědavá jak to opravdu dopadne🤔.

zutinka
13. kvě 2020

Tak jsem cetla,ze osetrovne zůstane 80%.Jen musí doladit za jakých podmínek na ne bude mít člověk nárok.Ale víte jak to je-ted je to takhle a za chvilku je to jinak