Už Vám jako OSVČ dorazilo "ošetřovné" od ministerstva průmyslu a obchodu?

cabalkova
7. kvě 2020

Ahoj, chci se zeptat, jak jste na tom vy. Jsem OSVČ, žádost o "ošetřovné" jsem na ministerstvo prumyslu a obchodu podavala hned 2. dubna, pred dvema tydny mi prisla zadost o doplneni prilohy a od te doby nic, zadne vyrozumeni, natoz pak penize. Je na tom nekdo podobne? Mam se plasit a nekam volat, nebo mam jeste cekat?

barborka09
7. kvě 2020

@cabalkova Být vámi, tak bych ještě počkala. Podle toho co jsem četla, tak k doplnění vrací hodně žádostí a bohužel zase budete muset počkat. Já taky podávala žádost už 2.dubna. Vyrozumnění o schválení mi přišlo 24.4 a bylo v něm uvedeno, že peníze dorazí do 14 dnů. Na účtu mi peníze naskočily 29.4. No a v pondělí začínám řešit ošetřovné za duben.

rnika
7. kvě 2020

@barborka09 Muž posílal až ke konci Dubna a zatím mu nepřišlo ani vyjádření...

pasiba
7. kvě 2020

Ja jako zaměstnanec jsem včera dostala osetřovné za leden. Natož březen nebo doben

kamino
7. kvě 2020

Včera mi přišel mail, že žádost přijali a že vyhoví.

bera28
8. kvě 2020

Ano, podávala jsem žádost v polovině dubna a 27.4. už byly peníze na účtě

cabalkova
autor
11. kvě 2020

Tak ja furt nic uz jsem z toho fakt nervni

rnika
11. kvě 2020

@cabalkova U nás také stále nic....

cabalkova
autor
11. kvě 2020

@rnika To me trochu uklidnuje, ze na tom takhle nejsem sama. DNeska jsem poslala zadost o "osetrovne" za duben, tak uvidim, kdyz vyrozumeni prijde driv nez na to breznove, tak to nejak budu resit.

rnika
11. kvě 2020

@cabalkova Muž se teprve chystá odeslat... taky se ho snažím dotlačit ať je to dříve než to minulé 😀 Ještě, že mě aspoň chodí rodičovská 😅

cabalkova
autor
13. kvě 2020

@rnika Tak dejte vedet, az vam prijde vyrozumeni za brezen, porad nic nemam a zacinam si rikat, jestli mi to nekam nezasantrocili. A to jsem posilala datovkou, aby to bylo na jistotu...

rnika
13. kvě 2020

@cabalkova Akorát jsem dnes chtěla psát, včera dorazil muži mail, že mu to schválili...

cabalkova
autor
13. kvě 2020

@rnika Sakrys, tak to abych tam zavolala...

rnika
13. kvě 2020

@cabalkova Možná raději ano ( muž to podával až k tomu konci Dubna... a posílal to poštou).

cabalkova
autor
13. kvě 2020

@rnika Tak jsem se na ministerstvo dovolala, mam to schvalene, jen to jeste neproslo datovkou a uctarnou... tak aspon ze tak. 🙂

rnika
13. kvě 2020

@cabalkova No super🙂 je strašný jak jim to trvá... já jsem zvědavá, kdy ve finále dorazí ty peníze 😀

cabalkova
autor
14. kvě 2020

@rnika Penize uz pry pak chodi rychle. Vtipny je, ze jsem minuly tyden davala zadost o prispevek pro OSVC na financak a dneska uz mi prisel, bez zkoumani a prutahu. A na ministerstvu to lezu od prvniho dubna... asi april... 🙂)

cabalkova
autor
15. kvě 2020

@rnika Tak mi dnes vse dorazilo, napred penize a az pak vyrozumeni. 🙂)

rnika
15. kvě 2020

@cabalkova 👍 My už je také máme na účtě 😉

bor
16. kvě 2020

my jsme podali 20. dubna a nemáme ani vyjádření ani peníze.👎

mar26
21. kvě 2020

@bor podávala jsem hned první den, přes datovku, rozhodnutí dorazilo 25.4. jako schváleno a peníze do dneška nemám. Před 8mi dny jsem tam psala e-mail, prý peníze do pár dní dorazí a nic. Pokud je na tom někdo stejně nebo vy jste přístupná, že by vás kontaktovali z tv nova, napište mi,předám vám na ně kontakt. Budou to prý s Havlíčkem a mpo řešit. Je to anonymní, jen se potřebují přeptat po telefonu na pár věcí.

mar26
22. kvě 2020

Kdo ještě nemáte ošetřovné za březen a jste OSVČ, prosím ozvěte se mi.

janahonza
26. kvě 2020

@mar26 Ahoj,psala jsem asi jinam...že se vyhovuje žádosti jsme obdrželi 29.4. a od té doby nic.Žádá manžel jsko osvč.

mar26
26. kvě 2020

@janahonza Jestli mohu poprosit, kontaktujte pana Dolejského Romana z TV Nova, na tn.cz je už o tom reportáž a na MPO jsou ochotni se podívat na jednotlivé případy. Nebo mu můžete svoji zkušenost sdělit anonymně a do reportáže ji prý ještě přidají. Čím více lidí, tím lépe. Mobil na něj je 724 839 429 nebo e-mail roman.dolejsky@nova.cz. U mne je paradox, že v pátek mi přišlo rozhodnutí za duben a včera peníze, ale březnové peníze stále nikde.

janahonza
26. kvě 2020

@mar26 Máte duben a březen né?No tak to je taky na hlavu....Pána zkusím kontaktovat mailem,děkuji

mar26
27. kvě 2020

@janahonza ano, duben dorazil 2 dny o rozhodnutí a peníze za březen stále nikde. Určitě ho kontaktuje, třeba to pomůže více lidem.

janahonza
27. kvě 2020

Dnes jsem pána kontaktovala přes mail.Článek prý už vyšel,ale když se dál budou ozývat další lidé,co nedostali nic,tak budou pokračovat.Děkuji....

janahonza
1. čer 2020

@mar26 Dobrý den,mohu se zeptat?Podával manžel jako OSVČ,ještě neměl datovku,tak já posílala dopor.poštou.Peníze za březen tedy nemáme.Za duben posílal už datovkou a přišly teď v pátek.Jenže za duben vyškrtal víkendy a svátky,tudíž 5 tis.chybí!Ale peníze už došly!Ale chci se zeptat,přeci jsem vyplnila správně,že žádáme i o víkendy,pak duben svátky!!Je to tak?Je tedy špatně,že jsem vypsala za březen víkendy?Anebo to někde visí,protože to šlo poštou?OSVČ nevyplácí socka,že?Děkuji

mar26
1. čer 2020

@janahonza to je škoda, že ty víkendy vyškrtal! To jste přišly o peníze. I klasická OČR je za kalendářní den, ne pracovní, protože někdo dělá směny, víkendy...,tak že proto. Je to dobře, jak jste to udělala v březnu. Já oboje posílala datovkou. Duben mám, březen ne,i když rozhodnutí přišlo. Dnes jsem volala na 1212 a s paní to konzultovala a prý v březnu měli problém v systému, jak to bylo nové a kdo ví, zda to vůbec dohledají, kdo to nedostal a pošlou 🙄. Za týden mám volat znovu.

janahonza
12. čer 2020

Dobrý večer Martino,tak už se u Vás něco děje?Nějaké nové info nebo dokonce,že by dorazilo březnové ošetřovné?Taky jsme volali linku a máme čekat...Díky

mar26
12. čer 2020

@janahonza bohužel nic. Volala jsem opět v pondělí. To mi řekli, že březen vidí jako uzavřený. Tak že zase psali stížnost, že to stále nemám. Už s tím snad ani nepočítám, že by to přišlo, myslím,že to nikdo neřeší. Psala jsem i e-mail a datovou schránkou reklamaci a bez odpovědi. Dneska jsem ještě zkusila napsat reklamaci a se všemi dokumenty zaslat poštou. Dám vědět,kdyby se to někam pohnulo.