Vycházky na nemocenské při rizikovém těhu. Jak to je?

kapka_vody
1. črc 2020

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Jsem na rizikovém těhotenství kvůli práci - 12ky směny, den i noc, pečovatelka v domově seniorů se zvláštním režimem. Takže nemocná nejsem, ale mám to kvůli náročnosti zaměstnání. A teď otázka. Platí pro mě stejná pravidla jako pro nemocného? Nebo může ošetřující lékař dát neomezené vycházky? Někde jsem četla, že to snad jde, ale on se tvářil, že 6 hodin za den je jediná možnost.

blondynka400
2. črc 2020

@veruuu_kubesovic to bude dobrý doktor. Proto to pak vypadá,jak vypadá 😄. A proč by v senior centru nemohla dělat práci vhodnou pro těhotné a nebo být za 100 procent doma, to fakt nechápu 😄. Všude se dá,jen musí být vůle na obou stranách

zelenaesmolda
2. črc 2020

@hany84
to je ale jeji blbost,ze se necha zamestnavatelem odbyt.Jestli je tehotna nebo ne s tim nema co delat.

ireniq
2. črc 2020

Nevím, jestli to tady ještě nepadlo, ale pokud máš práci skutečně zakázanou těhotným (podle příslušného seznamu) a zaměstnavatel by ti našel nějaké nenáročné výpomocné místo, tak to může být výhodné pro obě strany - zaměstnavateli budeš užitečná za třeba i hodně nízký plat a ty můžeš od sociálky dostávat doplatek do výše původního platu (vyrovnávací příspěvek v těhotenství nebo tak nějak se to jmenuje). Ale nevztahuje se to na prosté snížení úvazku a musíš mít skutečně zakázanou práci.

motykan
2. črc 2020

@thalia jedni podvádění a kradou a ja budu taky? To snad ne! Jaký podvod? Jaké okrádání? Já dávala pouze příklad, jak to v ČR chodí. Takže, když jsem byla doma s břichem, protože mám těžkou práci a neměli pro mě jinou, jsem okradala? 🤣🤣🤣 Aha.. Tak to jo... No asi takhle, já myslím že každý gynekolog tohle pochopí, pokud jde o mě, tak mě paní doktorka nabízela neschopenku hned.. Zapomněla jsem dodat, že v mé fabrice bylo taky od 5 stupňů do 0... Ale to je teď asi vedlejší.. No určitě, jak budu čekat druhé, budu doma zas... O to, abych mimi potratila mi opravdu váš názor vůbec nestojí a myslím, že práce v domově, je fyzicky i psychicky dost náročná... Tak proč nezustat doma... Mě by zase zajímalo, co by jsi dělala... Pokud ti v práci oznámí, že náhradní nemají a že tu ani nedají 100% plat, a firma si to dobře pohlídá tak, aby neměli žádnou újmu.. U soudu se nedovolas... Tak co dál? Stojí to za ty tahanice? Raději si užiji tehu doma a v klidu...😉

zelenaesmolda
2. črc 2020

@motykan
Nikdo nerika,ze nema zustat doma ale ze jit na PNku je proste podvod.Zamestnavatel ji ma preradit na praci,kterou delat muze nebo ji nechat doma za 100% platu.
A v praci ti tezko oznami,ze kdyz nemaji praci tak te doma nenechaji,to by porusovali zakonik prace.Oni to mozna zkusi ale treba znat sva prava coz bohuzel spousta zamestnancu nezna a zamestnavatele toho zneuzivaji.Hlavne spolehaji na to,ze to k soudu vubec nepujde,ze se nikdo s nima dohadovat nebude.Kdyz bude mit kazdy pristup jako ty tak s nama zamestnavatele budou vyj...t jak se jim zachce.

motykan
2. črc 2020

@zelenaesmolda nevím no, u nás to tak prostě je.. Jako ve fabrice ale uz jsem si na takové jednání zvykla. Je to na delší povídání, na peníze si zase nemůžu stěžovat... Tam se na zákoník práce nikdo nedívá... šestnácti hodinnové směny, by se také neměli a mám je třeba 3x týdne ke svým směnam... Taky někdo může říct, moje blbost ale když vám řeknou, že jinak se můžete dívat po jiné práci... Kort v dnešní době, vzhledem k situaci, si to každý rozmysli... Víc se tu asi nebudu dohadovat. Je to hodně individuální a přidala jsem vlastní názor a zkušenost, protože vím jaké to je. Paní tazatele přeji zdravé mimčo a poklidné tehu. 👍

thalia
2. črc 2020

@motykan sklidni hormon, já nepsala o tobě, ale obecně o tom tvém přirovnání - někdo něco dělá, tak já můžu taky, nevadí, že to není zrovna košer. Páru vypustilas, tak snad se už cítíš líp. Zbytek viz @zelenaesmolda.

luciesvag
2. črc 2020

Teda mě udivujete! Sama jsem na neschopence co mě vyrazili po zjištění v práci, ze jsem v tom. Bohužel mi zbýval nějaký měsíc do nové smlouvy. Ale při mé práci jsem riskovala, že o to mimino přijdu. Buďte aspoň trošku tolerantní a né jak slepičky na trhu!

majsina
2. črc 2020

Musím se smát, jak je každej chytrej a přesně ví co a jak má být (•‿•) . Ano, teorie je jedna věc...přeřadit nebo za 100% doma, ale realita je prostě někde jinde. Tak to nefunguje a hotovo 😀. Je sice hezké, že to všichni víme a všichni jsme za správňáky a dokonalý, ale tímhle se tady může ohánět jen někdo, kdo v podobné situaci nebyl a zná jen tu teorii. Myslím, že takových, u kterých se podobný problém řešil 100% náhradou platu je absolutní minimum a nikoho takového neznám. Třeba se ale někdo ozve.
Jinak s těmi vycházkami... Opravdu je max.6 hodin a dodržovat bys je měla. Otázkou je, zda opravdu chodí cíleně kontroly i na těhotné a nebo jen když mají cestu k někomu poblíž... Samozřejmě jsme na koníkovi a každý tu bude tvrdit, že choděj... Kamarádka je doma od září doposud a nikdo u ní nikdy nebyl... U mě v prvním těhotenství taky ne... U sestry byly jednou...ale v době, kdy měla vycházky...takže spíš měl cestu k někomu na vesnici, tak to zkusil a hned měl o kontrolu navíc... Další 2 kamarádky taky bez kontrol a to jsou na PN od začátku... Ať jsi miminko i ty v pohodě a užívej léto ...

barchen
2. črc 2020

Sice trochu OT a autorka snad promine ale pouze pro zamysleni jelikoz mi tato oblast neni cizi. Kdyz se podivame do teto diskuze a vlastne do podobnych tak naleznene odpoved, proc je v CR tezke (pravne, financne i moralne) zamestnavat matky s detmi. Muzeme si za to jenom my.

takyjedna
2. črc 2020

Ve vyjimecnych pripadech muzou o neomezené vychazky zadat psychicky a onkologicky nemocni. Tehotne je mivaly kdysi, ale bylo to zrusene prave kvuli velkemu zneuzivani.

blondynka400
2. črc 2020

@barchen přesně.... Bohužel máš úplnou pravdu ☹
@majsina realita je ta, že to fungujeme, když se lidi chovají normálně, což je občas problém na obou stranách... A to že někoho takového neznáš, nic neznamená. Když jdete rovnou na PN,tak ani znát nemůžete 😄😄

zelenaesmolda
2. črc 2020

@motykan
tak to je sakra smutne,ze sis na porusovani zakona zvykla.presne kvuli takovym lidem jsme montovna Evropy.