Dvojčátka 2. měsíc nespí, křičí, nic nezabírá

mamaroza
26. srp 2014

Ahoj maminy. Žačínám být v koncích. Mám dvouměsíční holčičky a jsem na ně sama. Do teď bylo vše vcelku v pohodě. Ale poslední týden vůbec v noci nespí. Budí se každou 1 hodinu, max 2. A tomu ještě předchází hodinové uspávání. Jsem už vyčerpaná. Po hodině mokrá plína, že by se dala ždímat. Nic je neuklidní, jen pořád křičí jak kdyby je vražil. Přes den se snažím kojit, ale je to dost náročné a vyčerpávající. Mlíka málo, tak na noc dávám UM. Do teď bez problému, ale ze dne na den začali křičet a já už nevím co. Houpání nezabírá, zpívání, konejšení, domlouvání, přesvedčování 🙂, nic z toho nezabere. Mám pocit, jako by byli hladové, ale lahev jim nechci dávat každou hodinu = všechno letí ven. Když poradíte nějaké zkušenosti budu vděčná. Jo a přes den bez problému. Omlouvám se za to, že přeskakuju, ale už jsem vážně hotová.

klimsovap
26. srp 2014

Zmenit znacku UM?

markyzka84
26. srp 2014

no a neboli je břísko? tzn. davas jim kapicky na prdiky?

lu777
26. srp 2014

řekla bych, že to budou prdíky, někdy to je i zácpa apod...... u staršího jsme si toho užili vrchovatě, pomáhal jen Sab Simplex a to u každého kojení/krmení UM....

a na bříško nahřáté pecičky (prodává se sáček v DM drogerii) a velká pomoc byl taky koupací kbelík... jak začaly děti křičet a nemělo to konce a nic nepomáhalo, tak jsem natočila teplou vodu a v té poloze v kbelíku se jim hodně ulevilo...

jinak pokud je to zlobí opravdu hodně, tak jsou na to i spešl UM, já dávala Nutrilon už nevím jak se tehdy jmenoval, ale bude to ten co se dnes jmenuje Anti-Colics.... tím se to zlepšilo o kus... a do toho jsem sypávala kapsle Swiss probiotika pro miminka...
u kojení jsem kapsle s probiotiky jedla já a samozřejmě nejíst nic co může nadýmat, záleží jak citlivé děti jsou... u nás to byl extrém, takže jsem fungovala fakt na pár potravinách...

drž se, ty začátky jsou někdy dost náročné...

daskagal
27. srp 2014

Taky bych řekla, že to bude bolení bříška. Nám teda nepomáhalo nic. Teď jsou malé tři měsíce a problémy s prdíky ustaly. Prdí sama a bez problémů. Byla zaplynovaná úplně šíleně. Ale určitě bych dávala nějaká probiotika třeba Bio Gaia a vyzkoušela nějaké kapičky na prdíky. Třeba to pomůže.

myska001
16. zář 2014

ahoj take ted mame dvojcatka je jim 2 mesice,, strasne plakavaji a tak sme skusili dat espumizan okamzite to zabralo a byla krasna klidna noc.jinak nutrilon vubec nedoporucuji nasim klukum po tom byvalo prave jeste hur.. skus hami ten je nejlepsi doktorka i v lekarne nam ho doporucili.. 🙂

svoba
16. zář 2014

Na koliky doporučuju Bio gaia. Bříška můžou bolet i od kapek vit.D Vigantolu (lze nahradit lepším Swanson - vit.D). V noci kojte, je to důležité kvůli udržení laktace. Když budou spát s vámi, nemusíte ani vstávat. Jinak - doporučuju hodně nosit, nahřívat břiško. A hodně nosit. Poříďte si šátek a vždy jednu uvažte a noste. A přes den spěte s nimi.

tamarila
16. zář 2014

Na akutní prdíky nám pomohla rektální rourka. Držím palce ať se problém brzy vyřeší, chápu že je to náročný. Ale věčně plakat nebudou! Spi přes den jak to jde s nima, a zkus přijít na to co je trápí v noci. Bude určitě líp!

honzikanikolka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
drakenn
4. říj 2014

A co když to nejsou žádné tělesné obtíže, ale reakce dětí na maminku. Píšete, že jste na ně sama a už teď vyčerpaná..Souhlasím se svobou, být s dětma co nejvíce a nosit je.. a hlavně žádné výmluvy, že to nejde. Jde i s dvojčaty..

batata
4. říj 2014

nám taky pomohl espumisan a změnit UM (nutrilon mu taky delal zle). Jinak zadnou dalsi radu nemam, kazde mimi je jine... jen preji sílu. Já málem nezvládla jednoho rvouciho nespavce, dva musí být moooooc tezky...tak se drzte!