Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

kuzelka
12. únor 2009

Ahoj
koukám že je tu dnes rušno 😕 😀
dětičky spí, tak jsem jim uvařila oběd a sobě teď čaj tak popíjím 😉 dneska je to zas protivina s nima...
holky manža jede v pondělí na pohovor do nové práce, tak jsme z toho oba nervózní 😔 snad dopadne dobře, moc o to stojí 😉
a o víkendu budeme slavit manžovy narozky, ovšem to zas bude oslava s dětma 😝 😀 😀 😀

marrha
12. únor 2009

Ahoj holky..

Gabi tak co jak vám je?? Už je líp?

Karin..my máme v sobotu oslavu taky 😀 Niky má zítra narozky...

a o protivnosti mi ani nemluv..zase mají nějaké vztekací, řvací období 😝

a držíme pěstičky at to manžovi dobře dopadne 😵 😵 dej pak vědět 🙂

halkac
autor
12. únor 2009

Přeji příjemné odpolend. U nás se dnes po obědě spalo jen hodinu a čtvrt, bůůůů ☹ No a já k tomu mizím ve 16 hodin z domu a vracím se až po 22 hodině. tak to tady budou muset zvládnout manžel s tchyní sami...tak snad děti nebudou na zabití...

U nás je dnes také protivno !

Gabi, tak co malý? Kašlík ustupuje?

Holky, užijte si oslavy!!! My ted jsme zvaní na noční narozeninovou party k bezdětným kámošům, bude to určitě jízda🙂...tak pořád horem dolem zvažuju, jestli se vrátit nebo dát děti na hlídání...pořád se mi do toho nechce, jsem děsná. Hlavně že jako těhotná jsem vykřikovala, že tohle mi tedy problém činit nebude 😀

Skleničky nám taky víc šmakujou, ale to bych se asi nedoplatila. Tak raději vařím....A když moc frfňají, skleničku otevřu a dám třebas půlku do toho původního jídla..A nestalo se, že by to děti všechno nezpucovaly 😵 Ale já fakt nejsem tak špatná kuchařka, si myslím...nevím, co ty děti pořád mají 😀

kuzelka
12. únor 2009

no já jsem jim to od začátku vařila a skleničky měli jen výjimečně, tak s tímhle problem nemám, ale jak už nevím co a nechce se mi vařit, tak jim dám skleničku, a nebo vytahnu zamrazené papu. Markét taky doufám že to vyjde.... no musí, doufám...

daiquiri
12. únor 2009

Karin, tak držím palce! A co je to za práci?

Kačko, já je musela budit na to vyšetření, pěkně mě to štvalo, taky jsem přišla o ten svůj chvilkový odpočinek, kdy mám čas aspoň přečíst pár stránek...A kampak se chystáš?
Určitě je dej na hlídání, aspoň si taky odpočineš!

Holt budu zkoušet vařit dál a snad si zvyknou. Je to fakt moc drahý. Taky si nemyslím, že jsem špatná kuchařka, taky co se dá zkazit na vařených umixovaných bramborách že? 😀

daniellka
12. únor 2009

čau ženský!! dneska jsem si odběhla ke kadeřnici na melírek,naši pár hodin pohlídali,tak jsem ráda,že jsem na chvilu vytáhla paty z domu. Jinak pořád trčíme doma,kluci jsou marůdci,soplí,chrchlaj,ale dneska jsou andílci. ťuky ťuk na dřevo,at to nezakřiknu,do večera ještě dlouho 😀

dai -tak to máte za sebou..vše v pořádku? 😉

chce se mi nějak spát,přitom jsem moc neponocovala,já jsem si asi dost zvykla chodit s nimi po obědě bucnout a dneska jsem nebyla,tak jdu na další kafózo.

Kaci - určitě dej děti na hlídání.. Pravděpodobně budete trochu nebo víc ponocovat a to vstávání pak s dětma a být fit,to je hrozný.. Já to znám, párkrát jsme pařili a děti vedle spali, to ráno pak bojuju. Už potřebuju hodně spát.

simonac
12. únor 2009

ahoj holky, nějak nestíhám a k tomu nám nešel celý den internet 😝

jak bude chvilka, tak vás snad aspon dočtu

jo a jinak dnes máme 9 měsíců - toto letí, co??? 😉

daniellka
12. únor 2009

gratuluju!!! 😀

gapka.h
12. únor 2009

Ahojka,
...jen na skok a jdu do hajan ☹ Nakonec to chytlo mě,mám 37,7-to mi stačí,necítím tělo.manža celý den v Poděbradech,být s nima ,to byl horor a k tomu ještě prochajda-to mě dorazilo úplně.Naštěstí po 16h došla mamka,ale stejně se po mně sápali.U nás také řvací,kuba opět prsty v šuplíku ☹

Kuba-už je lepší,nechce mi kapky.Neznáte nějaký fígl...pluje to a nechce si nechat odsát z nosu ☹ ☹

Simi-gratuluji,toto letí!!!!
..vy,co máte mít oslavy,tak si to užívejte 🙂

daniellka
12. únor 2009

gabi kapky do nosu nebo do pusy?

tindra
13. únor 2009

Nikolce všechno nej..hlavně zdravíčko!!!!!!!!! 😵
Gabko,já jim taky zkoušela amartové piškoty,Lukymu nechutnaly vůbec,ale Máťa je zpucoval,no a jak jsem je šla koupit podruhé,je na nich nalepená cedulka,vhodné pro děti od 3 let!To mě teda překvapilo.......tak jsem jim je tam nechala.....
Karin,s tou prací to určo vyjde,budem na vás myslet.
Holjy,asi se mi budete smát,ale já doteď s nima nebyla sama na žádném výletě(autem)vždycky jen po doktorech a to jsem sebou někoho brala,a včera jsem se rozhodla jet sama k sestře(10km 😉 )no večer jsem si nechala přistavit auto k obrubníku,abych do něj najela s Herqulem a táta mi tam dal sedačky...ale i tak se vypravit a nastoupit mi trvalo hodinu.a pak jsem v autě zpívala,aby neřvali...máme ještě vajíčka,zlepší se to jak budem sedět popředu?Budou pak víc vidět,si říkám,no doufám,jinak s nima sama asi jezdit nezvládnu.Jak to děláte vy?Máte vajíčka v autě?
Přihodila jsem foto jak teď jezdíme výtahem.všichni v baráku se mi smějí,že jezdíme na patro a čekají,kdy s emi protrhne střecha..

tindra
13. únor 2009

Gabi odsávám násilím,kleknu na něj,hlavu mezi kolena a šup šup,kapky jsem zkoušela dávkovačem od Nurofenu s čajem

simonac
13. únor 2009

ahoj holky, dnes jsem sama doma, kluci jeli na celý den lyžovat na Horní bečvu 😉

deda říkal, že mi povozí dopo i odpo, tak už mám naplánováno kmoře práce, ted jsme posnídali, jdeme se obléct a šup s dědou ven

tindra -- jen aby to ten kočárek ustál 😀 😀 😀 , jinak kluci nevypadají nějak málo živení, jsou NÁDHERNÍ 🙂

marrha
13. únor 2009

AHO holky,

Marti děkujeme 😵 to není možné jak to uteklo...

já jsem otevřela koníka a viděla jsme hned, že jsi přidala fotečky, tak jsem koukla a musela jsem se smát 😀 😀 😀 , ale super..hned bych to taky takhle brala kdyby to šlo....jen kdyby mi výtah stál na patře 😀 😝 náhodou supr...
se sedačkama..musím říct, že jak jsme přesedlali do velkých, tak to bylo opravdu lepší..něco nového...ale ted (v sedačkách jezdíme od 9 měs.), když nemají náladu, tak stejně řvou a vymýšlí....já teda sama nejezdím nemám řidičák...a vždycky si říkám jak bych to dělala, kdybych jezdila s něma sama 😕 to musí být síla, poslouchat řvaní a ještě se soustředit na cestu...
a dáš jim něco do ruky co chcou...tak za chvilku to letí vztekle dolů, i čaje i dudlíky..prostě všechno 😝 a řvou dál...nneí to samozřejmě pravidlo....navíc je u nás teda výhoda, že mezi nima sedí Niky, takže je někdy zabaví...

jinak tady opět přes noc nasněžilo a padá vesele dál....už mě to štve 😝

halkac
autor
13. únor 2009

Ahojky a dobré ránko🙂

Tindro, to je božíííí fotka🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

S tím autem - já jezdím sama snad každý den a zvykneš si ty i děti. Nám pomohlo, když se přesedlalo do větších autosedaček, ale i tak...když jsou děcka unavené, jsou protivné a vztekají se a řvou. Mně pomáhá, když nahlas pustím rádio - někdy se ztiší a jindy je aspoň tolik neslyším🙂 No a popravdě - to nastupování a vystupování do auta je teď horor. Jsou těžcí, na zem je ještě nestavím...takže většinou jednoho odpoutám, vezmu do náručí a jdeme odpoutat druhého - toho pak tahám jako kočka koťata. Smýkám je oba v náručí a utíkám domů. Když jdu k doktorovi, tak je nasadím do kočáru a pak je vezmu do náruče oba dva...ale je to síla, když jsou tak těžcí.

Jé Simi, na horní Bečvu? To je kousínek od nác, takly tam jezdíme na lyže🙂

daiquiri
13. únor 2009

Dani, jojo, máme všechno v pořádku. Na kyčle už nemusíme, ani na to sono ledvin, prý to Pavlík dohnal, tak mám radost 🙂

Marti a jak dlouho takhle jezdíte? To má teda kočárek výdrž 😀 😀 😀 A do těch vajíček se ti ještě vejdou?
My plánujeme koupit nový autosedačky tak v dubnu, v těhlech už jsou docela narvaný 🙂

Markét, taky Nikolce vše nej, nej, hlavně ať ji maminka nezlobí 😀 😅 A budete mít nějakou oslavu? A co vlastně dostane? U nás taky zase nasněžilo a je pěkná kosa ☹

Já teda řidičák mám, i auto, ale sama jsem s nima nikam nejela, za prvý teda odnýst tu dvojitou tíhu v autosedačkách, pak je oba přikurtovat, no jak píše Marti je to práce na dost dlouho. Naštěstí u nás se v autě neřve, většinou spíš usínají, ale to je taky dočasu co?

Gabi, přeju rychlé uzdravení, ještě když s tou nemocí chodíš po venku, ale chápu, že doma s nima zůstat je na palici co? ☹

dada134
13. únor 2009

Ahoj holky,tak jsem byla přijata do nemocnice na vyvolání porodu(přelom 38/39.tt) a den předtím se nám narodila Terezka 3,1kg a 49cm a Tomášek 3,2kg a 51cm spontánně bez epidurálu a ničeho.Takže držím všem palce a ta bolest za to stojí.Mimochodem jsem přibrala během těhu 17 kg a jsou pryč.Trochu nás zlobí kojení,ztratila jsem hodně krve a musela na sál kvůli zbytku placenty,tak mě museli dávat přes 2 dny dohromady,tak si mimča asi zvykla na lahev a ode mě tolik nechtějí,tak odstříkávám pus dokrmujeme,jsou to velcí jedlíci.
Určitě k vám budu chodit často pro rady,tak předem moc děkuji.Foto dodám později. 🙂

simonac
13. únor 2009

ahoj holky, kde jste všechny?? co pořád děláte?? já mám dnes uklízecí den, tchán vyjel s prckama tak mám 2 hodky na úklid 😒

dada - gratuluju, tak to jsou šikovná a veliká dvojčátka, já taky rodila normálně bez epidurálu , ale prcci měli každý 2.650g, ale porod té placenty to byl taky fakt děs - fuj, snad ještě horší než celý porod, naštěstí bez větších komplikací, jen ještě asi 4 den po porodu ze mě hrklo hrůza krve, tak jsem se lekle a doktoři taky, ale bylo to v poho 😉 , držte se, pěkně rostěte a hod nějaké fotky, jak budeš mít chvilku 😀 😀 😀

simonac
13. únor 2009

no nic, když nám nejde internet tak se tady klábosí jedna radost, že vás ani nestíhám dočíst a když mám chvilku klidu tak nikde nikdo ☹

daiquiri
13. únor 2009

Dada, velká gratulace, jste šikulky! Hlavně ty váhy jsou úžasný, skoro závidím 😀

Simi, my byli venku, ale přišla jsem teda zmrzlá na kost 😖 Asi si pořídím nějaký ty zahřívací polštářky do rukavic a do bot 😅

Jinak oběd jsem dneska uvařila brambory s mrkví a kuřecím masem, jelo jim to, jen Barča pořád jakoby dáví a ten obsah se jí vrací zpátky. Přitom to bylo fakt důkladně rozmixovaný. Tak nevím, jestli si jen musí zvyknout?!
Jo a psaly jste tu někdo, že to jídlo vážíte. Přiznám se, že ani nevím kolik čeho má být, teda kromě masa to vím cca 20g. Kolik teda čeho má být, nebo jestli máte nějaký chytrý odkaz? Moc moc děkuju!

Já dneska vyrážím do kina s kamarádkou, jdeme do Imaxu na U2 3D. Jsem pozvaná, tak se strááášně těšim 😉

tindra
13. únor 2009

Dai jezdíme tak asi 3 týdny,doufám,že to ten kočárek vydrží než budou chodit sami 🙂
Do vajíček se vlezem v poho,jen jsem jim teď už oddělala ty držáky hlavičky...trpaslíci mají 7 a 8 kg,tak se bojím je dát do směru jízdy,navíc jsem ty autosedačky ještě nekoupila...sem si říkala,že až aktuálně,třeba slevní 😉 chci Romery,tak snad loňský model vyjde na jaře levněji 😒 .
Simi díky za pochvalu,když jsou oblečení tak vypadají OK,ale stavila jsem se dnes u o měsíc mladších "kamarádů"z porodnice ajsou o hlavu větší....byli takoví cvalíci jako má Dada-tímto ti gratuluju!!!!
Kači to tě obdivuju s tím ježděním sama,ono ale když není zbytí,tak co nám zbývá,že jo.Musím si taky najít systém.

daniellka
13. únor 2009

dada taky se přidávám ke gratulantům - na dvojčátka to jsu nádherný váhy! kam se ti to vešlo?! 😀 😅

simonac
13. únor 2009

já taky jezdím dost sama, ale je to fakt makačka, než je nabalím+kočárek, no des, ještě že mám auto, kde vleze neposkládaný kočárek, jinak bych se asi na nějaké výlety vyprdla 😝

gapka.h
13. únor 2009

ahojky,
..tak já jsem dopoledne přežívala s prckama a odpol.si je vzal děda s babičkou a já šla do hajan.Není mi fakt dobře-co bych dala za to,ať jsem fit 😉 Hoši vypadají jakštak,trochu ten kašel a odsáváme-to je horor!!!

Holky,zítra na Valentýna -je to rok,co jsme doma z porodnice 😀 😀

Marki-vše nej Nikči 🙂 Bude i dortík???Pak dej foto 😉

Tindra-fotka fakt super,jen ať ti z té střechy nespadne!!!To já je tahám aba naráz ve vajíčkách a mám toho plný kecky,mají 9kg+sedačka 😠 😠 No já si toho také všimla na těch piškotech,ale ve zdravé výživě to nemají nalepeno a v DM jo.Ale dočetla jsem se ,že tam není nic špatného-ba naopak Amarant je lepší druh obiloviny a prospívá dětem-proti zácpě,doporučuje se pro alergiky.takže kupuji stále ládují to 😉

egrzuz
13. únor 2009

Ahoj holky, koukám, že jsme tady všechny kulturistky a ani nemusíme do posilovny. 😀 😀 😀 😀
No , já je tahám taky oba, ale Kristýnka už někdy maže po svých. Tak je to úleva 😀

Gabi, to je děs chuděro, tak se brzo uzdrav

Dada, gratuluji, to jsou pěkný kusani
😀 😀 😀

Veru, já dala dvě brambory, dvě mrkve ..........atdpodle toho , co mám doma. petržel, květák, brokolici 😉 🙂

Kači, taky jezdím jako puberťák s rádiem na plné pecky 😉 😀

Niky vše nej dodatečně 🙂

kuzelka
13. únor 2009

Ahoj
no mě to dneska málem i s kočárem venku odneslo!!

Veru jsem tak trochu pověrčivá takže nic radši neřeknu 😅 😅 😀
děkujeme moc za palečky 😵

Tindra u nás se cestování po přesedlání do větších autosedaček zlepšilo 😉 ale jak píše Markét jak mají svůj den tak ječí stejně 🙄
já nemám taky řidičák ale mám v plánu si ho do půl roku udělat a Bára jezdí po směru jízdy od roku a něco to měla 8kg

Dada teda to jsou míry 😉 to moji měli dohromady 3,5kg samozřejmě gratuluju 😵

no a na klasických piškotech je taky napsáno od 3let, hlavně že já na nich vyrostla..... nevím příjde mi to jaký velký byznys s tou dětskou výživou... jen aby matky kupovaly spešl sušenky které stojí 3x tolik....

marrha
14. únor 2009

ahoj holky...

tady včera bylo pěkně hnusně....sníh , vítr 😝

nedávno jsme probáraly bříška..
http://www.ahaonline.cz/cz/ze-sveta/34246/nadya...

jen nechápu jak někdo může zneužít děti, aby se stal milionářem 😔

daiquiri
14. únor 2009

Gabi, už aby bylo líp co? Aspoň, že si prcky mohl někdo na chvíli vzít 🙂

Marti, vy jste malý skřítkové, to je pravda, u nás už je to něco jinýho 😉

Zuzi, já to taky budu dělat od oka, vím kolik toho mají mít v mističce podle toho kolik jsem tam dala ze skleniček, takže to asi víc řešit nebudu.

Ale asi zanikl můj dotaz na to dávení, myslíte, že se to spraví? Jde asi o zvyk co?

Karin, jasně, chápu, hlavně aby to vyšlo! 😉
S těma piškotama, mám doma přesnídávku od 6.měsíce a jsou v ní taky piškoty. Někdo to tu psal, že do tří let musí být věci pro děti přísně kontrolovaný, tak mám dojem, že tímhle opatřením se vyhnou těm kontrolám. Tak bych se taky nebála ty piškoty dát. Přesně jak píšeš, my na nich vyrostli a nějak nám to neublížilo ne 😀

Holky, já včera byla na těch U2 3D, pokud máte poblíž kino Imax, fakt doporučuju, bylo to parádní. Dneska jdu s mamkou na Osm žen do divadla, tak se těším. Manžel bude dávat oběd i svačinu, jsem zvědavá jak to zvládne 😀

marrha
14. únor 2009

Verun...u nás se taky dávilo....nesměla tam být opravdu žádná hrudka a nesmělo to být moc husté....kvůli tomu jsme i koupila klasický mixér..ten tyčový mi to nepomixoval bez hrudek 🙂

s těma piškotama souhlasím s Karin....určitě jsou pro naše děti nejlepší kojenecké sušenky krabice za 80,- a piškoty za 8,- jsou 100% škodlivé 😀 ..taky si myslím, že miminka jsou dneska super byznys 😉 a všechno je to o tom 😉

daiquiri
14. únor 2009

Markét, já to ředila ještě vodou a fakt to bylo do hladka, tak nevím co jí vadilo?! 😠

A co oslava Niky narozenin, nějaký info nám podej! 😀 Co dostala, měla dort atd.....