Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

evikj33
30. črc 2013

@venuss Vůbec není zač,myslím že jsi dobrá kojna u kojenejch dětí to je snad o trošku méně než u UM.Tak to jste na tom hodně dobře 😉 Náš Frantík je trochu vypapanej 🙂 a Elinka jako holčička je dle Dr. akorát.

venuss
31. črc 2013

@evikj33 jeee, ti jsou kkrásní..🙂

37renca
11. zář 2013

Ahoj holky, tak my jsme v 18.tt pohyby zatím nic moc, ale čeho se bojím, že porodím dřív než by se mnělo ☹ každopádně největší strach je z toho, aby byly úplně zdravé.

pidisek
15. zář 2013

@37renca ahoj pojď za náma do tematu Dvojčátka 2014 🙂

biolage
25. zář 2013

Ahojky maminy, mám na vás dotaz - Jaký fusak do korbičky Easywalker duo se vám osvědčil?Rodit bych mela v unoru. Vejdou se mi mimca s fusakem od emitexu kombi 3v1 do korbicky? Popripade jaky fusak doporucujete. Nechcce se mi kupovat original EW. Diky L.

marton
1. říj 2013

@biolage ahoj,měli jsme od emitexu a vešel se 🙂 .Originál se mi zdál zbytečně drahý.

dana3262
1. říj 2013

@biolage ja na únorové miminko uz fusak nekupovala vubec 🙂

jennyska
31. říj 2013

Ahoj maminky 🙂
Mohla bych Vás touto cestou poprosit o vložení Vašich cenných zkušeností s kojením dvojčátek do naší koníkovské Wiki knihovničky?

Tu si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na témata ohledně všeho mateřského a i vy se do ní takto můžete zapojit. Nezabere to vůbec dlouhou dobu a pomůže spoustě dalších maminek, které hledají radu, tipy, či zkušenosti.

Stačí zde: https://www.modrykonik.cz/kojeni-dvojcat/ vložit zkušenost a maminky ji tak najdou spolu s obecnými informacemi o Kojení dvojčátek na jednom místě. 🙂 Je to přehlednější a rychlejší než fórum, proto prosím, zapojte se a pomožte.

Mějte krásný den 🙂
Janča

cekatelkadvojcatek
16. lis 2013

ahojky holky, jsem teď v 11. týdnu s dvouvaječnými dvojčátky, ale včera mě dr na utz vyděsil, protože to druhé je o týden menší. Obě mají krásnou srdeční ozvu. Prý by se mohlo jednat o syndrom mizejícího dvojčete. Setkala jste se taky nějaká s tím? a Jak to dopadlo? nemůžu vůbec spát, jsem z toho hotová...díky

hankarisulka
21. lis 2013

vůbec bych nepanikařila...u dvojčátek je normální, že jsou jinak velcí a již během těhotenství jsou mezi nimi rozdíly, pokud budou broučci stejného pohlaví, tak je vyšší pravděpodobnost, že se mezi nimi váhový rozdíl nebude zvětšovat...pokud je to holka a kluk, tak to bývá horší...holčička má oproti klukovi v průběhu těhotenství jiné požadavky na živiny než kluci...řeší se to teprve, až když je mezi nimi rozdíl větší jak půl kilo a více....co se týká syndromu mizejícího dvojčete, tak se to stává u umělého oplodnění častěji než u přirozeného...naši kluci jsou počati přirozeně a řekli nám, že je mezi nimi rozdíl 10 dní a narodili se v 38+4 3,07 kg 50 cm a 2,55kg a 49 cm...hlavně se nestresuj .-)

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majka07
13. pro 2013

@cekatelkadvojcatek klid, to je běžné, i u jednoho dítka se stane, že dle UTZ odpovídá jinému týdnu 😉

Moje holky měly skoro kilový rozdíl, naštěstí někdo chtěl, aby to na UTZ nebylo vidět a UTZ ukazoval jen rozdílnost nejvíce 300g a u jednovajek nesmí přesáhnout 500 g prý bych musela jít rovnou rodit no a jak to dopadlo, holky se narodily až když chtěly, jsou zdravé a živé....

cekatelkadvojcatek
16. pro 2013

holky díky za uklidnění...ona to nakonec příroda zařídila tak, že se velikostně dohnaly a teď jsou stejné🙂 no za ty nervy to fakt nestálo...naštěstí nemusíme ani na plodovku, tak jsem ráda...docela jsem se toho bála...
Přeju vám všem krásné svátky a ať vás obklopuje jen smích a spokojenost... 🤐

kackaje
28. pro 2013

Tak my čekáme na červenec, až se miláčci vyklubou 😵

marton
5. led 2014

Ahoj holky,pokud byste měla některá zájem,mám k dispozici 2ks plastových jídelních židliček z Ikea.Cena za odvoz.Jsou po našich dvojčatech.

iveta_st
10. led 2014

ahoj mamky, nemáte některá pro dvojčata kočárek ABC Design zoom ? Potřebovala bych poradit. My ho máme a už by chtěl oprat. Kluci mu dali na podzim zabrat. A teď už ho moc nepoužíváme, tak ho chci vyčistit a dát prodat. Jak jste ho čistily? Děkuji za rady Iveta

zuzanalamacova
27. kvě 2014

ahoj holky 17.5 jsem udelala z ředitelkou sraz dvojčátek ve ZNOJMĚ v DDM... i přes veškerou snahu nakonec nás tam bylo jen 4 maminky , a i když mám vše na fb, tak i přesto maminky měli vymluvy , proč a nač, nedošli , udělala jsem plakátky i pamět, mince dostali pozornost za to že rodiče tedy lepe řečeno maminky došli,... na Znojemsku je hodně rodičů z dětmi ale rodiče se snad stydí DOUFAM ŽE V SRPNU LETOŠNIHO ROKU SNAD BUDE LEPŠÍ A PŘIJDE VICE RODIČU Z DVOJČÁTKY

topoblecky
5. zář 2014

Dobrý večer maminky, sice to sem nepatří, ale chtěla bych Vám nabídnout z naší nabídky zimní fleesove kombinézky od Babaluna, více ks vel. 50, najdete na našem e-shopu a můžete využít i 5% slevu pro dvojčátka 🙂

cukrik123
12. pro 2014

Ahoj prosím pokud máte zkušenost nebo názor, koukněte do této diskuze, děkuju: Dvojčata - Je vůbec reálné látkovat?

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martaa38
27. led 2016

Ahooj kolegyně maminky, jen mě napadlo, kdybyste některá hledaly kočárky pro dvojčátka, tak určitě koukněte sem. http://www.ondalek.cz/kocarky/kocarky-pro-vice-... Kamarádka, co má dvojčátka, si tu kupovala kočárek a básnila o něm asi 14 dní 🙂 Jinak se chci zeptat, nevíte někdo o sedačkách do auta pro dvojčátka? Existuje vůbec něco takového?